Bilgii.net

Küçük Banyolar İçin Lavabo Örnekleri

29.11.2018
Küçük Banyolar İçin Lavabo Örnekleri

Banyolar evin temizlik yükünü tek başına kaldıran küçük ve dar alanlar olduğu için tüm eve gösterilen özeni buralara da göstermek gerekir. Normalde küçük yapılı olan bu alanlar bazen standartların da altında ve daracık olabilir. Bu tarz banyolara küvet koymak bir hayli zordur. Lavabolar kapıya çarpabilir. Rahatça kullanamazsınız ve darlık nedeniyle giriş çıkışlarda sorun yaşama ihtimaliniz artar. Bunlara bir de banyo mobilyalarını eklediğinizde küçük ve dar banyolar neredeyse girilmez hâle gelir. Durum böyle olunca her şeyi banyoya doldurmak yerine bazı ihtiyaçlarınızdan feragat edebilir veya ebatlarını küçültme yoluna gidebilirsiniz. Unutmayın, dekorasyonda her şeyin bir çözümü vardır. İhtiyacınız olan ise çözüm için profesyonellerden yardım almaktır.

Küçük Banyolarda Kullanılacak Lavabolar

Banyolar tüm aile bireylerinin kullandığı alanlar olsa da nedense darlığı ve giriş çıkışların zorluğu ile bilinir. Belki de odalara verilen önemin bu mekânlara verilmemesinden böyle bir sorunla karşılaşılmaktadır. Küçük ve dar bir banyonuz varsa üzülmeyin ve önerilerimize kulak verin.

Eşyalarda Küçülmeye Gidin

İlk olarak lavabo takımlarını gözden geçirmeniz gerekir. İki üç kapaklı dolap üniteleri olan uzun ve geniş lavabolar size göre değil. Sizin daha dar ve portatif bir model seçmeniz gerekiyor. İlk olarak işinizi görecek boyutta fazla geniş ve büyük olmayan bir lavabo seçmeniz gerekir. Bu lavabonun yanlara doğru da uzayıp gitmemesi gerekir. Kare şeklinde modern bir ürün işinizi görecektir. İlk seçiminizi yaptıktan sonra sıra geldi dolap tercihine. Banyo dolapları bildiğiniz üzere oldukça kalabalık mobilya takımlarıdır. İki veya üç kapaklı modelleri mevcuttur. Sizin banyonuz ise dar ve küçük. O hâlde size iki seçenek sunacağız. İlki lavabo altı dolapları tek kapaklı olarak satın almanızdır. Bu şekilde portatif bir ürün bulamazsanız da yaptırabilirsiniz. Böylece hem lavabonuz hem de alttaki dolabınız yer kaplamayacak ama aynı zamanda tüm mobilya ve eşyaları yerli yerinde kullanmış olacaksınız.

Kurtarıcı Detaylar

Gelelim ikinci seçeneğinize. Lavabo altına dolap yerleştiremeyecek kadar da kısıtlı bir alandaysanız o zaman bu fikirden vazgeçin ve lavabonuz tek kalsın. Alt kısmına metal ve şık bir havlu asma aparatı koydurun. Böylelikle yanlardaki alanları da işgal etmemiş olacaksınız. Peki, fazla eşya ve deterjanları nerede saklayacaksınız? Dolap fikrinden vazgeçin, dedik ama tamamen vazgeçin anlamında değil. Küçük alanları işlevsel kullanmanın yolu duvarlardaki boşluklardan faydalanmaktır. Yerler yeterince dolu olacağından yüksekteki boş alanları değerlendirerek dolap ihtiyacınızı da böylelikle karşılamış olun.

Açık Raf Kullanın

Banyo dolaplarının kapaklı modelleri son derece kalabalık durmaktadır. Siz de bunu dikkate alarak hem küçük ebatlı hem de kapaksız raf şeklinde mobilyalar seçebilirsiniz. Böylelikle lavabonuzun altındaki açık raflara dilediğiniz eşyayı koyabilirsiniz. Havlular, deterjanlar ve daha birçok örnek.

En Küçük Lavabo Modelleri

Tüm bu detaylara rağmen lavabonuz çok mu yer kaplıyor? O zaman yuvarlak modelli en küçük lavabo seçeneklerini değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Son derece küçük ebatlı olan bu modelleri mobilyasız kullandığınızda alanınızın genişlediğini göreceksiniz.

Küçük Banyolar İçin Dikkat Edilecek Diğer Detaylar

Banyonuz normalden küçükse lavabo ve mobilyalar kadar diğer eşya ve aksesuarlar da önem taşımaktadır. Böyle bir banyoda koca bir küvet bulunduramazsınız. Bunun yerine küveti kaldırıp sadece duş alanı bırakırsınız. Kabin yerine perde kullanmayı deneyebilirsiniz.

Banyonuzun küçük olması onu istediğiniz gibi dekore edemeyeceğiniz anlamına gelmez. Yalnızca daha dikkatli ve bilinçli tercihlerde bulunarak hayalinizdeki banyoya kavuşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net