Bilgii.net

Küçük Antre Dekorasyon Fikirleri

01.10.2018
Küçük Antre Dekorasyon Fikirleri

Antre, kapının açılması ile birlikte evinizin dikkat çeken ilk noktasıdır. Gerek daha kaliteli bir yaşam alanına merhaba demek için, gerekse de misafirlerinizi daha ferah bir görünüm ile evinizde ağırlamak için antre dekorasyonu konusunda fikirler vermek istiyoruz.

Antre Dekorasyonu Neden Önemlidir?

Evinizin dekorasyonu hakkında ilk fikri verecek olan alan antredir. Yeni yapılarda antre için gerekli geniş alana yer verilir iken maalesef eski yapılarda küçük ve dar antreler bulunuyor. Antrenizin küçük olması dekorasyonu konusunda sizi zorlayacak olsa da püf noktalarını uygulayarak etkileyici bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Küçük Antreler için Dekorasyon Önerileri

Antereler ev ortamının en karanlık noktalarıdır. Bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak için öncelikle antre için aydınlatma çalışmaları gerçekleştirmelisiniz. Aydınlatma için tavandan gelen ışık yerine kuvvetli enerjiye sahip olan ve antreye derinlik katacak lambalar ile aydınlatmalısınız. Bu işlem aynı zamanda antrenin daha geniş ve ferah görünmesini sağlayacaktır.

Küçük antre dekorasyonu içerisinde olmazsa olmaz eşyalar aynalardır. Aynaların en temel özelliği ışığı yansıtması ve alan derinliği sağlayarak daha geniş göstermesidir. Yerleştireceğiniz aydınlatma araçlarından gelen ışığın aynalara vuracak şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir. Özellikle kapının tam karşısına yerleştireceğiniz geniş bir boy aynası etkili olacaktır.

Antrelerin vazgeçilmezleri arasındaki eşyalardan biri de şüphesiz ki portmanto. Küçük antrelerde iç mimarlar tarafından portmanto modelleri kullanımına özellikle dikkat çekilmektedir. Gerek ayakkabıları yerleştirmek, gerekse de askılık olarak kullanılmakta olan portmantoları sadece duvar içerisine monte ederek kullanmalısınız. Eğer bunu yapma imkanınız yok ise portmanto yerine şık bir dresuar tercih edebilirsiniz. Mobilya mağazalarında yer alan dresuar modelleri küçük boyutları ile köşenizi canlandıracaktır. Çekmeli ve çekmecesiz dresuarlardan birini seçer iken duvar rengi ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Antreler için Yaratıcı 3 Dekorasyon Fikri

Küçük antrenizi şık ve sade, aynı zamanda daha büyük gösterecek püf noktalarından sonra yaratıcı dekorasyon fikirleri ile etkileyici bir alana getirmeniz için öneriler vermek istiyoruz.

1- Antre Duvarı için Dekorasyon Fikirleri: Evlerin vazgeçilmezi duvar rafları, resimler ve yaratıcı albümler. Antrenizin daha heyecanlı ve her eve girdiğinizde pozitif etki yaratması için duvarları aktif şekilde kullanmalısınız. Bunun için belirli bir hikaye düzenine göre albümler yerleştirebilir, yaratıcı saat tasarımlarından birini yerleştirebilir veya duvar rafı ile sergi açabilirsiniz. Bu aynı zamanda sizin yaşam tarzınız ile ilgili de algı uyandıracaktır.

2- Antre Halısı ile Hayal Dünyanızı Yansıtın: Antre için seçeceğiniz halınızın renkleri ve üzerinde yer alan desenlerin önemi büyüktür. Daha ferah bir antre için soft renkler tercih etmelisiniz. Klasik halı desenleri yerine daha yaratıcı ve üzerinde küçük mesajlar bulunan halı desenlerine göz atmalısınız. Mümkünse duvarlarınız ile uyumlu bir renk veya uyumlu bir hikayeye sahip olan halılar tercih etmelisiniz.

3- Antre için Çiçek Seçimi: Çiçekler her evin en pozitif malzemeleridir. Antrenizde yer vereceğiniz doğru çiçekler ile daha pozitif ve daha canlı bir alana sahip olabilirsiniz. Küçük bir antreye sahipseniz küçük saksılara hazırlayacağınız geniş yapraklı çiçekler tercih edebilirsiniz. Eğer küçük ve şık renklere sahip olan saksılarınız var ise duvar rafına yerleştirerek farklı bir görünüm yaratabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net