Bilgii.net

Kışlık Abiyeler İle Şıklığınızdan Taviz Vermeyin

29.11.2018
Kışlık Abiyeler İle Şıklığınızdan Taviz Vermeyin

Abiye, düğünlerin, davetlerin, kokteyllerin şüphesiz ilk akla gelen kıyafetidir. Herkesin gözünün üzerinizde olduğu bu organizasyonlarda seçtiğiniz abiye oldukça önemlidir. Önemli olmasının yanı sıra zor gibi görünebilir. Özellikle kışın bir abiye giyecekseniz seçeneğinizin kısıtlı olduğunu düşünebilirsiniz. Çoğu kadına göre bu yüzden bahar ve yaz aylarında abiye seçimi daha kolaydır. Kışın şık abiye kombinleri yapılamayacağı düşünülebilir. Fakat bu yanılgıyı ortadan kaldıracak önerilerle siz de kışın şıklığınızdan taviz vermeyebilirsiniz.

Kışlık Abiye İle Şıklığı Nasıl Yakalayabilirim?

Kışlık abiyelerle şık görünmek için izlenecek pek çok adım vardır. Öncelikle her kıyafette olduğu gibi abiye giyerken de vücut tipimizi göz önünde bulundurarak seçimler yapmalıyız. Kendimizi tanırsak bize en çok neyin yakışacağını da çok iyi biliriz.

Farklı Kumaşlarla Abiye Seçimi

Aslında sanılanın aksine kışlık abiyelerde en az yazlık abiyeler kadar yüzlerce çeşit vardır. Farklı kumaşlar, renkler ve modellerde abiyeler bulmak mümkündür. Yaz mevsiminin aksine daha yoğun ve daha koyu renkler karşımıza çıkıyor. Bordo, lacivert, yeşil ve siyah en çok tercih edilen renkler olmasının yanı sıra metalik renkler de kışlık abiyelerin vazgeçilmezi. Model olarak ise kısa modeller son zamanların favorilerinden. Kısa payetli abiyeler hem çok revaşta hem de çok sevilen modellerden. Güzel bir avize küpe ile kombinleyerek geceyi aydınlatan siz olabilir, tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Yalnızca kısa abiyeler değil uzun abiyelerle de şıklığı çok rahat yakalayabilirsiniz. Vücudunuzu saran uzun bir elbise ile ve etek büstiyer veya pantolon büstiyer şeklindeki parçalarla çok şık kombinler oluşturabilirsiniz.

Kadife Abiyeler

Kumaş olarak da pek çok çeşit görmekteyiz. Özellikle son dönemlerin en çok sevilenlerinden olan kadife kumaş ile romantik bir hava yakalayabilirsiniz. Ya da payetli ve metalik kumaşlarla ışık saçabilirsiniz. Yalnızca dikkat çekici kumaş ve renklerle değil sade renklerdeki düz elbiselerle de şık olmak mümkündür. Örneğin hemen hemen her kadının dolabında olan ‘’little black dress’’ yine kurtarıcı bir seçimdir ve doğru şekilde kombinlendiğinde ortaya harika sonuçlar çıkabilir.

Peki Kışlık Abiyelerimizi Nasıl Kombinleyeceğiz?

Özellikle canlı renklerde veya taşlı, payetli elbiseler tercih edilmişse ayakkabı ve çanta seçiminde daha sade olan nude renklere gidilmelidir. Aksesuarlar da buna paralel olarak seçilen elbiseyi gölgelememeli elbiseyle ahenk içinde olmalıdır. Fakat risksiz seçimler yapıp düz koyu renkte elbiseler tercih etmişseniz bizim önerimiz aksesuarlarınızı biraz daha gösterişli parçalardan seçmenizdir. Büyük taşlı küpeler, iri kolye, bilezik ve yüzükler yine en çok dikkat çeken trendlerden. Sade elbise seçimlerinde ayakkabı ve çanta da aksesuar seçiminde olduğu gibi abartıya gidilebilir.

Kürk Kombini

Aksesuar demişken kürk detayını da unutmamak gerekir. Şüphesiz ki kışın en çok sevilen aksesuarı kürktür. Kış akşamlarının vazgeçilmez şıklık unsurlarından biri olup hemen her çeşit abiyeye uygun bir kürk vardır. Tabii seçilen kürk suni olmalı orijinal hayvan kürkünü ait olduğu yerlerde bırakmalıyız.

Tüm bunların yanında saç ve makyaj da önemli ayrıntılardandır. Romantik bir topuz ile kırmızı ruj makyajı yapıp romantik havayı tamamlayabilirsiniz .Ya da saçlarınızı abiyenize uygun olarak dalgalı bırakıp egzotik bir hava yakalayabilirsiniz. Yine her şeyden önce ne giyeceğiniz ve nasıl kombinleyeceğiiz sizin tercihinizdedir. Bu önerileri göz önünde bulundurarak seçimlerinizi taçlandırabilir kışlık abiyelerle şıklığınızdan taviz vermeyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net