Bilgii.net

Kış Bahçesi Nedir, Nasıl Yapılır? Etkileyici Fikirler

08.10.2018
Kış Bahçesi Nedir, Nasıl Yapılır? Etkileyici Fikirler

Ev dekorasyonları, ev mimarisinden en son eşyanın yerleşimine kadar geçen bütün süreci kapsamaktadır. Bu yüzden üzerinde durulması gerekilen çok önemli bir konudur. Dekorasyon sayesinde küçük bir ev daha büyük gözükebilir, görülen kusurlar görünmez hale gelebilir ve evde hiç olmayan kullanım alanları yaratılabilir. Dekorasyon sayesinde evde daha güzel bir kullanım alanı oluşturulacak ve bu sayede farklı bir hava yakalanacaktır. Dekorasyon sayesinde, akla gelmeyecek farklı fikirler denenebilir ve beklenmedik başarılar sağlanabilir. Tasarım yapılacak evin mimarisi de, dekorasyonun içine girer ve bu uyum birlikte yakalandığında, ortaya harika sonuçlar çıkar. Dizayn edilecek ve satın alınacak yeni malzemelerle de dekorasyona destek sağlanacaktır.

Kış Bahçesi Nedir?

Son yıllarda insanların evin kutu yapısına tahammüllerinin azalması ve farklı arayışlar içerisine girmesiyle, literatürde farklı bir konu ele alındı: ‘Kış Bahçesi’. Bu sayede evde oluşturulan bu yenilik, insanlara farklı bir hava kattı. Bahçenin asıl amacı; insanların yoğun günlük temposundan uzaklaşması ve dinlenebilmesi için değişik bir ortam yaratmaktır. Bu sayede gerekli altyapılar hazırlanmış ve bahçelerin yapımına başlanmıştır. İyi bir ısı yalıtım sayesinde etrafı camlarla çevrili olsa da, içerideki havayı sıcak tutmaya yarayan kış bahçeleri; bu yüzden birçok farklı kullanıma açıktır. Bu sayede ister bir hobi odası, ister bir bahçe, ister bir oturma odası, ister bir dinlenme alanı olabilecek kış bahçeleri; dört mevsim kullanılabilecek şekilde tasarlanmaktadır.

Kış Bahçesi Nasıl Yapılır?

Kış bahçesi; genel olarak çatı katında bulunan boşluklarda ve geniş bahçelerde tercih edilir. Öncelikle kullanım amacına göre ölçüler planlanır. Bu ölçüler ilgili mimarların onayından geçtikten sonra, kış bahçesi yaptırılmaya başlanır. Görsel bir estetik katması amacıyla tamamen camdan yapılan dış cephesi, ısı yalıtımlı camların tercih edilmesiyle içeriye soğuğu geçirmez. Böylece içeride her zaman sıcak bir hava hakim olmaktadır. Yaz aylarında bu kış bahçesini kullanmak isteyen ev sahipleri, genel olarak açılıp kapanabilen sistemleri tercih etmektedir. Bu sayede yazın güneş enerjisinden ve temiz havadan bolca yararlanacak ev sahipleri için, farklı bir ambiyans yaratılmış olacaktır.

Kış Bahçesi Fikirleri

Kış bahçesi oluşturmak için belirli kurallar vardır. Bu kuralları uygulamak için öncelikle sağlam bir karar verilmesi gerekmektedir. Öncelikli amaç kullanım amacının belirlenmesidir. Bu sayede kış bahçesinde dekorasyon fikirleri daha yapısal olacaktır. Oturma odası şeklinde kullanılmak istenen kış bahçesinde, oldukça konforlu koltuklar ve eğlenceli berjerler olabilir. Bunların yanında ikramlarda kullanılacak renkli ve oturma grubuyla uyumlu sehpalar tercih edilebilir. Eğer bu bahçe bir hobi odası olarak düşünülüyorsa, hobi ile ilgili araç gereç alımına yönelmek gerekecektir. Bu sayede amaca uygun bir bahçe tasarlamak oldukça kolay olacaktır. Kış bahçesinde bitki yetiştirmek isteyen kişiler; bu bitkilerin özelliklerine göre saksı ve toprak almalı, bu bahçe tasarımını tamamen bitkilere göre düzenlemelidir. Bahçeyi bir yan mutfak ve yemek yeme salonu olarak kullanmak isteyen kişilerin ise izlemeler gereken yol farklıdır. Öncelikle güzel bir yemek masası, balkon ölçüleri dikkate alınarak odak noktaya yerleştirilmelidir. Etrafına bahçe tarzına uygun sandalyeler ve yemek masası aksesuarları alınabilir. Bu sayede amaca uygun bir kullanım daha efektif olacaktır.

Kış Bahçesi Modelleri

Mobilyalı Kış Bahçesi Modelleri

2018 Kış Bahçesi Modelleri

Bahçenize Uygun Kış Bahçesi Modelleri

Camekanlı Kış Bahçesi Modelleri

Bitkilerle Süslenmiş Kış Bahçesi Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net