Bilgii.net

Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirleri

09.10.2018
Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon; bir evin oluşturulmasında ve huzurlu bir ortamın yaratılmasında, insanlara en çok yardımı dokunan uygulamadır. Dekorasyon sayesinde kişiler, hayallerindeki görüntüleri evin içine yansıtabilirler. Bu sayede sınırsız bir kullanım gücü ortaya çıkacak ve istenilen sıcak bir ortam keyfi oluşturulacaktır. Dekorasyonda belirli başlı kurallar vardır. Fakat önemli olan, bu kuralların değil sizin kafanızda bulunan fikrin ne olduğudur. İnsanların hayal gücünün ulaştığı noktalara, günümüz teknolojisi sayesinde dekorasyon imkânları da ulaşacaktır. Bu sayede uyum ve birliktelik sağlanacak, en keyifli dekorasyon sonuçları ortaya çıkacaktır.

Kış Bahçesi Dekorasyonu

Dekorasyon; evin tüm bölümlerinde, iç ve dış eklentilerinde kullanılabilecek en güzel yöntemdir. Son zamanlarda bu dekorasyon literatürüne kış bahçesi denen bir kavram da girdi. İnsanların evlerinin kapalı bir ortam olması ve apartman hayatı, doğadan uzaklaşılmasına sebep oldu. Bu yüzden insanlar yeniden doğaya yaklaşabilecekleri ve farklı tekniklerle bitki yetiştirecekleri bir ortam için dekorasyon fikirlerine yöneldiler. Mekanın özelliğine göre çatı katında ve bahçede yapılan kış bahçesi, tasarım olarak farklı bir hava yaratmaktadır.

Kış Bahçesi Nasıl Dekore Edilir?

Kış bahçesi; sadece kışın değil, yazın da içerinde rahatlıkla oturulabilecek konforlu alandan oluşmakta ve bu sayede evin daha huzurlu bir yer olmasını sağlamaktadır. Isı yalıtımlı camların kullanılmasıyla birlikte balkonlar, kış aylarında bile rahatlıkla kullanılacak bir ev odası haline dönüşmektedir. Dekorasyonla ilgili alımlara başlamadan önce en iyisi, bu alanla ilgili özellikleri en iyi şekilde bilmektedir. Bu sayede vereceğiniz kararlar daha başarılı olacaktır. Bahçenizin bir tarzı olmalı. Alacağınız yeni ürünler bu tarza uyum göstermelidir. Öncelikle; bahçenizde nasıl bir kullanım alanı yaratacağınıza karar vermeniz gerekir. Oturma odası olarak kullanılacak kış bahçesine; rahat bir oturma grubu ve pratik sehpalar yeterli olabilir. Fakat bir yemek yeme mekanı olarak düşünülen kış bahçesine ihtiyaç olan ürünler, yemek masası ve yan dekorasyon ürünleri olacaktır. Bahçede kullanacağınız malzemelerin rengi ve tarzı, bahçenin genel yapısına uygun olmalıdır. Çünkü yakalanan uyum sayesinde daha estetik bir görüntü ortaya çıkacaktır. Eğer bu hususlar dikkate alınmaz ve uyum yakalanmak istenmeden, gelişi güzel bir dekorasyon yapılmaya kalkılırsa; bu bahçede gözü yoracak şekilde farklı bir sonuç elde edilecektir. Başarıdan uzak bu sonuç; huzur vermekten çok, keyif kaçırıcı bir sebep olacaktır.

Kış Bahçesi Dekorasyon Ürünleri

Kış bahçesi, dekorasyon olarak birçok farklı seçeneği içerisinde barındırır. Kullanım amacı belirlendikten sonra dekorasyon ürünlerine yönelmek daha mantıklı olacaktır. Eğer sadece bir oturma odası olarak düşünülen bir bahçe olacaksa, içerisinde renkli oturma grupları, uyumlu sehpalar ve birkaç sandalye işlevi sağlayacaktır. Burada duvara asılacak tablo ve saatler, koltuk döşeme rengine uygun aksesuarlar, uyumu daha da zenginleştirecek dekorasyon ürünleri olacaktır. Bahçe eğer bir mutfak gibi kullanılacaksa, ilk önce bahçenin ölçülerine uygun olarak alınması gereken mutfak masası seçilmelidir. Mutfak masasının tarzı, bahçenin genel tarzıyla uyuşmalı ve bu sayede hoş bir görüntü yakalanmalıdır. Mutfakta kullanılan bazı aksesuarlar, uygun olacak şekilde bahçeye taşınabilir. Yemek düzenini sağlamak amacıyla alınacak ufak dolaplar da, içlerinde yemek takımı setlerini barındıracak ve yer tasarrufu sağlayacaktır.

Ahşap sistemler

Cam sundurma

 Teras kapatma sistemleri

Küçük ama ferah

Kontrast renkler

Cephede çıkma

 Ahşap tavan, cam pencereler

 Cam ve metal strüktür

Katlanır sürgülü cam kapı kullanımı

Işıl ışıl bir cephe

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net