Bilgii.net

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri

27.11.2018
Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri

Uzun kirpiklere sahip olmak her kadının hayalidir. Çünkü kalın ve gür kirpikler gözlerin de güzelliğini ön plana çıkartır ve daha güzel bir görüntü oluşturur. Fakat şöyle bir şey var ki, kirpikler ne kadar estetik açıdan güzelleştirilmek istense de gözü tozlardan, zararlı maddelerden ve yoğun güneş ışığından korur. Bu yüzden kirpiklerin dökülmesi ve azalması insan sağlığı açısından da oldukça kötü bir durumdur. Kirpik dökülmesine tıpta Madarosis denmektedir. Günümüzde kirpikleri uzatmak veya dolgun göstermek için takma kirpikler kullanılmaktadır. Ancak adı üstünde takma oldukları için doğal kirpiklerin yerini asla tutamazlar. Kirpiklerin dökülmesinin sebeplerini eğer bilirseniz tedavisini de kendiniz yapabilirsiniz. Ancak öncelikli olarak kirpiklerin neden dökülebileceklerini açılayalım:

Kirpiklerin Dökülmesindeki Nedenler Şunlar Olabilir

  • Depresyon ve stres kirpikleri dökebilir.
  • Vitamin eksikliği kirpikleri dökebilir.
  • Genetik etkiler kirpikleri dökebilir.
  • Yaşlılık, menopoz, hormonal bozukluklar, kemoterapi gibi durumlar kirpikleri dökebilir.
  • Göz iltihabı kirpikleri dökebilir.
  • Sık sık gözleri ovuşturmak kirpikleri dökebilir.
  • Ağır makyajlar yapmak.

Kirpikleri Nasıl Uzatabiliriz?

Eğer daha uzun kirpiklere sahip olmak istiyorsanız bu sorunu oturduğunuz yerden çözebilirsiniz. Kirpiklerinizi uzatmakta kararlıysanız buna yardımcı olabilecek solüsyon, vitamin ya da maskaraları aktarlardan ya da kozmetik marketlerden temin edebilirsiniz. Fakat siz daha çok bitkisel yöntemlerle kirpiklerinizi uzatmak veya gürleştirmek istiyorsanız size verebileceğimiz birkaç özel bitkisel kürü uygulayabilirsiniz. Bitkisel yağları size en yakın aktardan satın alabilirsiniz.

Kirpik Uzatma Kürü: Hint Yağı

1 yemek kaşığı Hint yağı

1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı

Yarım çay kaşığı E vitamini

Hazırlanışı:  1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağına 1 çorba kaşığı hint yağı ekleyin. Daha sonra E vitaminini de karışıma ilave edin. Bu üç yağı da birbirleriyle iyice karıştırın.

Uygulanışı: Önce yüzünüzü yıkayın ve eğer yüzünüzde makyaj varsa onları temizleyin. Sonrasında bu karışımı boş ve temiz bir maskara tüpünün içerisine ekleyin ve fırçasıyla kirpiklerinize uygulayın. Bu karışımı bir ay uygulayacağınız takdirde değişimi siz de fark edeceksiniz.

Kirpik Uzatma Kürü: Zeytinyağı

Her derde deva olarak bilinen bir başka doğal mucizelerden birisi kuşkusuz zeytinyağıdır. Hem saçlara hem kaşlara faydası olan zeytinyağının kirpik uzatma ve gürleşmesinde de etkisi büyüktür. Bu yüzden zeytinyağını kirpiklerinize uygularsanız belli bir süre sonra istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Zeytinyağını uygulamadan önce makyajınızı çıkartın ve yüzünüzü yıkayın. Daha sonra ise zeytinyağını bir maskara fırçasıyla gözlerinize sürün. Bu uygulamayı gece uyumadan önce sürekli olarak tekrarlayın.

Kirpik Uzatma Kürü:  Aloe Vera

Eğer daha gür ve kalın kirpiklere sahip olmak istiyorsanız Aloe vera kürünü de kullanabilirsiniz.

3 çay kaşığı Aloe vera jeli

1 tatlı kaşığı Hint yağı

Yarım çay bardağı E vitamini yağı

Hazırlanışı: 1 çay kaşığı Hint yağını ve 3 çay kaşığı Aloe vera jelini bir kasenin içerisine koyun ve sonrasında ise E vitaminini içerisine ekleyin. Tüm bu malzemeleri karıştırın.

Uygulanışı: Yüzünüzü iyice yıkayın ve makyajınızı iyice çıkarın. Daha sonra bu hazırladığını karışımı bir maskara fırçasıyla kirpiklerinize uygulayın. Bu kürü gece yatmadan önce her akşam uygulamayı unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net