Bilgii.net

Kirpik Nasıl Uzatılır, Hint Yağı İle Kirpik Uzatma

27.11.2018
Kirpik Nasıl Uzatılır, Hint Yağı İle Kirpik Uzatma

Ne yazık ki, hepimiz uzun, kalın ve güzel kirpikler ile kutsanmamıştık. Sadece maskaralık tonları ile kazara dökülüp, örümcek gözleriyle son buluruz. Yani sevimli değil. Neyse ki, kirpik uzantılarının artık bir şey olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Şimdi hep hayalini kurduğumuz kirpiklere sahip olabiliriz. Çok hızlı değil! Kirpik uzatmak aslında büyük bir sorumluluktur. Doğru yapıldığında fantastik görünmekle birlikte, yanlış bir hareket bazı ciddi hasarlara yol açabilir.

Kirpik uzatmalarının yapılmasını seçerken, kirpik türünden uzamanın uzunluğuna, ihtiyaç duyduğu bakımın uzunluğuna ulaşırken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır. Günümüzde çoğu salonda kirpik uzatma hizmetleri sunulmaktadır, ancak araştırmanızı yapmak ve ne yaptığını bilen saygın bir stiliste gitmeniz önemlidir. Uzantıları düşünüyorsanız ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, kirpik uzatma uzmanlarına veya güzellik uzmanlarına danışın.

Hangi Kirpik Uzantıları Tercih Etmeliyiz?

Kirpik uzantıları genellikle sentetik, ipek veya vizondur. Doğru kılları seçmek kirpiklerin doğal olarak nasıl olduğunu gösterir. Kalın, kalın saçlarınız varsa, sentetik bir kirpik sizin için işe yarayabilir. Bu daha ağır bir kirpiktir ve doğal kirpikler onu destekleyebilir. Eğer daha derin bir cilde sahipseniz, saçlarınız çok daha incedir. Bu durumda bir ipek kirpiği tercih etmeniz önerilir. Çünkü sentetik bir kirpikten çok daha hafiftir. Vizon kirpiklerine gelince, herkes onları çekebilir ve çok doğal bir etki yaratabilir. Gerçekten kalın kirpiklere sahip bir insan vizon kirpik yapabilir. Onları daha büyük ya da daha dolgun görünmeyecek, ama daha yumuşak bir görünüme kavuşturur.

Doğru Uzunluğu Ve Doluluğu Nasıl Seçeriz?

Seçtiğiniz uzunluk ve doluluk, kirpiklerin uzunluğuna doğal olarak bağlıdır. Doğal olarak uzun kirpiklere sahipseniz, uzunluğundan ziyade dolgunluğa önem vermelisiniz. Uzun bir kirpik uygularsanız, yaklaşık bir hafta kadar harika görünürler ve sonra çok ağırlaşırlar ve sonra dönerler. Orta uzunlukta kirpiklere sahipseniz, aynı anda biraz uzunluk ve doluluk için düşünmeniz önerilir. Seyrek kirpik kategorisine girerseniz, orta dolulukta olan bir şeyle yapışmanızı tavsiye edilir, çünkü büyüdükçe daha fazla yıpranacaktır.

Kirpik Uzatmak Ne Kadar Sürer?

Uzatmalar genellikle 4-6 hafta boyunca iyidir. Kirpiklerin büyümesine bağlı olarak, 3 hafta kadar kısa bir süre sonra rötuşlara gitmeniz gerekebilir.

Hint Yağı İle Kirpik Uzatma

Hint yağı, kuru, kırılgan ve yorgun kirpikleri nemlendirerek ve derinlemesine nemlendirerek çalışır, onlara tam boy ve boyunda büyümek için ihtiyaç duydukları besinleri verir ve yeni kirpik büyümesinin gerçekleşmesini kolaylaştırır.

Bunun nedeni, hint yağı aslında doğal kirpik büyümesini destekleyen fantastik besinler ile doludur. Bu kalın yağ, kirpiklerinizi güçlendirmeye ve doğal bir kirpik çizgisi oluşturmaya yardımcı olan yağ asitleri, antioksidanlar ve proteinler açısından zengindir.

Kirpiklere hint yağı uygulayarak, hint yağında bulunan besin maddelerinin kirpiklerinizi ve kirpik kıl köklerinizi emmesini sağlayın. Kuru kirpikleri pürüzsüz, sağlıklı ve açıkça tanımlanmış olanlara düşme eşiğine getirmeye yardımcı olabilirsiniz. Her gece kaş ve kirpiklerinize hint yağı kullanabilirsiniz. Uzunluk ve kalınlıkta büyük bir iyileşme görürsünüz. Amacınız daha uzun kirpiklere sahip olmak ise 2 hafta uyguladıktan sonra da bir uzama fark edersiniz.

Kirpiklere Hint Yağı Nasıl Uygulanır?

  • Sadece az miktarda hint yağı yeterli olur. Bu, satın aldığınız zaman kesinlikle yaşlanacağı anlamına geleceği için harikadır. Size yardımcı olmak için tek kullanımlık bir eyeliner fırçası veya maskara çubuğuna yatırım yapın.
  • Hint yağı kirpiklere uygulamak için en uygun zaman, yatmadan önceki gece, bu sayede yağın kirpiklerinize maksimum düzeyde fayda sağlaması için bolca zamanınız vardır. Ancak uygularken dikkatli olun. Gözünüze yanlışlıkla gelebilir. Bu zararlı değil, ama vizyonunuz yağ nedeniyle bulanık olacak, bu yüzden fazla kullanmayın!
  • Hint yağı kirpiklere uygulamadan önce, cildinizin başlamadan önce cildinizin gerçekten temiz olduğundan emin olun, ardından yağı hafifçe ve dikkatlice kirpiklerin uçlarına uygulayın. Yağ kalın ve ağır olduğu için köklerden başladığınızdan ve gece boyunca kirpikleriniz boyunca kendini doğal olarak dağıtacağınızdan emin olmayın.
  • Sabahları yüzünüzü ve kirpiklerinizi temizleyin, ancak göz çevrenizdeki hassas cildin yanından kolayca geçmeyi unutmayın.
  • Daha kalın, daha sağlıklı kirpikler yetiştirmeyi umuyorsanız Hint yağı uygun fiyatlı ve etkili bir ev ilaçtır. Kirpiklerinizi güçlendirebilir ve hatta kayıplarını da önleyebilir!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net