Bilgii.net

Kırışıklıklar İçin Doğal Maya Maskesi – Güzellik Uzmanından Öneriler

15.10.2018
Kırışıklıklar İçin Doğal Maya Maskesi – Güzellik Uzmanından Öneriler

Yıllar geçtikçe ve yaş aldıkça herkesin ortak sorunu hâline gelen kırışıklıklar için doğal yöntemler kullanabilirsiniz. Cilt, ilerleyen yıllara ve yer çekimine bağlı olarak adım adım kırışacaktır. Ancak siz uyguladığınız doğal yöntemlerle bu süreci yavaşlatabilirsiniz. Cildin kırışmasında etkili olan ve kişilerden kaynaklı durumları bilirseniz bu süreci yavaşlatabilirsiniz.

Cilt kırışmasının kişiye bağlı nedenlerinden biri kolajen arttırıcı uygulamaların yapılmamasıdır. İkincisi günlük bakım uygulamasının olmamasıdır. Günlük olarak ciltte biriken yağ ve kirler kırışıklık için bir sebep olarak düşünülebilir. Peelingler ölü deriyi atıp yeni hücrelerin çoğalmasını sağladığı için önemlidir. Tüm bu işlemler bize kırışıklık için yapılabilecek şeylerin olduğunu gösteriyor.

Yaş Maya Maskesiyle Kırışıklıklara Dur Deyin!

Yaş maya maskesinin içeriğinde B1, B2, B3, B6 vitaminleri; folik asit ve potasyum bulunur. Bu içeriği sayesinde cildi yeniler, onarır, pullanmayı önler, aşırı yağlanmayı önler, cildi korur, nem dengesini sağlar kırışıklıkları giderir ve önler. Siyah nokta ve sivilce oluşumunu önlemede etkilidir. Bu basit uygulamayla pek çok cilt sorununa çare bulabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler:

  • 1 adet yaş maya
  • Ilık süt

Yaş mayayı ılık süt ile eritin. Ilık sütü gören maya kendini çabuk salacağı için sütü yemek veya tatlı kaşığıyla aldığı kadar koymalısınız. Karışım krem veya macun kıvamına gelince durabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı önceden temizlediğiniz arınmış cildinize sürebilirsiniz. İşlem öncesi cildin temiz olması önemlidir. Maskenin etkili olabilmesi buna bağlıdır. Temiz cilde maskenizi gözlere yaklaştırmadan sürün. Kuruyana kadar bekleyin. Ancak tamamen kurumasını beklerseniz cildiniz fazla gerilir ve tahriş olabilir. Bu nedenle yarıya kadar kuruması da yeterlidir. Kuruduğunu fark ettikten sonra ılık suyla durulayabilirsiniz. Maskeyi yüzünüzden tamamen çıkardıysanız son olarak soğuk su ile gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. İşlem sonunda kullandığınız bir tonik varsa cildinize uygulayabilirsiniz. Yoksa gül suyu veya maden suyu gibi doğal bir tonik de kullanmanız uygun olabilir.

Kuru Maya Maskesi

Maya maskeleri içeriğindeki canlı organizmalar sayesinde ciltte önemli değişiklikler yapmaktadır. Yaş veya kuru maya maskelerini cildinize uyguladığınızda o bölgelerde hareketlenmeler olur. Cildinizde kısmen yanma hissedebilirsiniz. Bu durum, kan dolaşımının hızlandığının göstergesidir. Dolayısıyla cildinize egzersiz yaptırmış sayılırsınız.

Yaş ve kuru maya maskeleri her ikisi de kırışıklık için etkilidir. Ancak kuru maskeler daha çok lekeler için kullanılırken yaş mayalar ise kırışıklık için uygun görülmektedir. Her durumda ve her ikisi de kırışıklığa karşı etkili olarak bilinir.

Kuru maya maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı kuru maya
  • 1 yemek kaşığı ılık süt

Aslında süt miktarını karışım sırasında ayarlamalısınız. Yavaş ve az miktarlarda ılık sütü kuru mayanın içine bırakarak kaşıkla ezerek eritmeye çalışın. Tanecikler macun kıvamına geldiğinde maskeniz hazır demektir. Hazır hâldeki maskeyi temiz cildinize uygulayın. Yaş maya maskesindeki işlem basamakları kuru maya için de geçerlidir. Kuruyana kadar bekledikten sonra önce ılık sonra soğuk (normal çeşme suyu) suyla yıkayın. Temizlenen cilde tonik uygulaması yaptıktan sonra günlük bakım kreminizi uygulayabilirsiniz.

Cilt bakımında işlemler bir bütündür. Temizlik, tonik ve yüz kremi kullanımı rutin şekilde devam ettirilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net