Bilgii.net

Kilo Vermek için Egzersiz Önerileri

24.11.2018
Kilo Vermek için Egzersiz Önerileri

Kilo vermek özellikle kadınlar için çok önemli bir konudur. Bazı kadınlar kilolu olmadıkları halde kendilerini kilolu hissedebiliyorlar ve bu da haliyle bir süre sonra psikolojik olarak rahatsız ediyor ve ya spora başlıyorlar veya diyete başlıyorlar. Kilo verip vermeme kararını aslında boyunuz ve kilonuzun orantısına göre karar vermeniz gerekiyor. Kilo vermek için egzersiz önerileri bulunur, fakat spor yapmak ile beraber, aynı zamanda beslenme alışkanlıklarınızı da sağlıklı bir şekilde değiştirmeniz gerekiyor.

İnverted V Pipe

 

En basit egzersizlerden bir tanesi İnverted V Pipe olmaktadır. Bu egzersizi yaparken, her yapışınızda 30 saniye beklemeniz gerekiyor. Mat üzerinde yapabileceğiniz bir egzersizdir ve karın bölgesindeki yağı dengesini ayarlayacak bir egzersiz türüdür. Önce yüz üstü yere uzanıyorsunuz. Sonra parmak uçlarınız yerde olacak şekilde, parmak uçlarınızın altında kaydırıcı bir zemin koyun. Elleriniz yerde olacak ve bu hareketi yaparken, bacaklarınızı ellerinize doğru çekmeniz gerekiyor. Bunu yaparken de, kalçanız ile beraber V şeklini alacaksınız. Son olarak ta hareketi bitirirken, tekrar kaydırarak ilk pozisyona dönmeniz gerekiyor.

W Leg Lifts

 

W Leg Lifts yaparak bacak ve karın kaslarınız çalışmış olacak. Mat üzerinde sırt üstü olacak şekilde yere yatacaksınız. Bacaklarınız yan yana dursun. Son pozisyona geçerken, karın kaslarınızı kullanarak bacaklarınızı havaya kaldıracaksınız ve orada tutacaksınız. Sonrasında yavaşça indireceksiniz. Bu hareketi yaparken ve bacaklarınızı havaya kaldırdığınızda 30 saniye bekleyin. Karnınızda yanma hissetmeye başlarsanız, bilin ki bu yağların yandığı anlamına gelmektedir.

Superman Pozisyonu

 

Pozisyonun superman ile ne alakası var diyebilirsiniz. Aslında yapılış şeklinde baktığınızda da çok fazla superman ile alakası yok. Superman pozisyonu alt karın kaslarını, kalça ve sırtınızın alt kısmını çalıştıracaktır. Önce W Leg Lift hareketini yaptıktan sonra superman hareketini yaparsanız, etkisini çok iyi hissedebileceksiniz. Kendinizi iyice açıp kolları ve bacaklarınızı havaya kaldırmanız gerekiyor. Bu hareketi yaparken de, diğer hareketlerde olduğu gibi 30 saniye beklemeniz gerekiyor.

Jump Squats

 

Jump squats dediğimiz hareketi tamamen bir kombo hareketi olarak görebilirsiniz. Jump Squat sayesinde hem yağ yakabileceksiniz hem de kilo verebileceksiniz. Bu hareketi yaparken ayaklarınız omuzlarınızın genişliğinde açık olmalıdır. Öncelikle normal squat yapar gibi iyice çömelin. Sonra tüm var gücünüz ile karın kasından güç alarak zıplayacaksınız ve en son parmak uçlarınıza düşmeye çalışmanız gerekiyor. Parmak uçlarınıza düşmeye çalışırken tabanlarınıza yüklenmemeye çalışın.

Single Leg Lift Jump

 

Single Leg Lift Jump yaparken, göğüs kaslarınız ve bacaklarınızın arka kasları birlikte çalışacaktır. Bu hareket sayesinde aynı zamanda dengede durmanızda yardımcı olunacaktır. Tek bacağınız arkada dururken, zemini elleriniz ile dokunmaya çalışacaksınız. Sol bacak her zaman havada kalacak. Bu hareketi yaparken de 30 saniye bekleyin. Sonra rahatlayıp diğer bacağa geçin ve yine aynı şekilde 30 saniye tutun.

Push Up and Knee Kick

 

Bir başka egzersiz ise Push Up and Knee Kick olmaktadır. Bu egzersizde artık bütün bedeninizi çalıştırıyorsunuz. Push Up and Knee Kick özellikle üst kol yağlarınızın yakılması için ayrıca çok işe yaramaktadır. Önce yere uzanın. Şınav pozisyonuna girmeniz gerekiyor. Bu şekilde sağ dizinizi sol dirseğinize, sol dizinizi ise sağ dirseğinize dokundurmaya çalışın. Bu hareketleri yaparken de yine 30 saniye bekleterek yapın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net