Bilgii.net

Kepeğe Karşı Garantili Bitkisel Çözümler

24.11.2018
Kepeğe Karşı Garantili Bitkisel Çözümler

Kepek hem kadınlarda hem de erkeklerde olan sorunlardan bir tanesidir. Bazen kafa derisinin pul pul dökülmesinden meydana gelebilirken, bazen alerjik reaksiyonlar olabiliyor veya şampuan veya benzeri bakım ürünlerinin saça uymamasından da kaynaklanabiliyor. Kepeğe karşı bitkisel çözümler bulunuyor, fakat bunu yaparken saç derinize ve cildinize zarar vermeyecek şekilde yapmanız gerekiyor. Her ne kadar bitkisel çözümler olsa bile, her çözümün herkese uygun olacağı anlamına gelmiyor.

Kepekten Kurtulmak İçin Limon Suyu

 

Limon suyu sadece kepeklerden kurtulmanız için değil, aynı zamanda saç köklerinizi de daha sağlam ve sağlıklı bir hale getirecektir. Kepekten kurtulmak için limon suyu çok etkilidir. Limon suyunu saç derinize uygulamak için öncelikle saçlarınızı hafif bir şekilde şampuan ile yıkamanız gerekiyor. Saç deriniz nemli olduğunda kafa derinize yavaşça masaj yaparak limon suyunu uygulayabilirsiniz. Uyguladıktan sonra yarım saat kadar bekletmeniz gerekiyor. Sonra tekrar hafif bir şampuan ile yıkayıp durulayın ve bir süre bu uygulamayı kullanmaya devam edin. Bir süre sonra limon suyunun saç derinizi tamamen temizlediğini ve kepekleri yok ettiğiniz görebileceksiniz.

Kepeğe Karşı Aloe Vera Kullanın

 

Aloe Vera biliyorsunuz ki birçok kişinin bakım için kullandığı doğal bakım ürünlerinden bir tanesi olmaktadır. Kepekler için de Aloe Vera kullanabilirsiniz. Kepeğe karşı Aloe Vera kullanın ve bütün kepeklerinizden kurtulun. Aloe Vera jel halinde gelmektedir ve kuru saçlara masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Aloe Vera saç derinizi yumuşatacak ve saç diplerinin güçlenmesini sağlayacaktır. Saçlarınızın dökülmesini engelleyecektir. Kepekler azalana kadar bu uygulama her gün yapılabilir.

Kepekten Kurtulmak İçin Hindistan Cevizi Yağı

 

Sağlığın birçok alanı için doğal yağılar kullanabilirsiniz.  Bunlardan bir tanesi Hindistan Cevizi yağıdır. Kepekten kurtulmak için Hindistan Cevizi yağı en etkili doğal yağı türlerinden bir tanesidir. Duşa girmeden önce Hindistan Cevizi yağını saçınıza masaj yaparak uyguluyorsunuz ve sonra bir havlu sarıp yarım saat kadar bekletiyorsunuz. Beklettikten sonra fırça yardımı ile saçlarınızı fırçalıyorsunuz. En son olarak ise ılık su ve şampuan ile yıkayarak yağı saçınızdan alıyorsunuz.

Kepeğe Karşı Mayonezi Hiç Denediniz Mi?

 

Büyük ihtimalle duyulmamış olan en ilginç kepeğe karşı çözüm mayonez olacaktır. Hatta bazıları ben neden kafama mayonez süreyim diye düşünebilir. Mayonez içerisinde yumurta ve sirke olduğundan, saçınızı yumuşatıyor ve doğal bir parlaklık kazandırıyor. Önce saçlarınızı ıslatıyorsunuz ve saçınızı nemli kalacak şekilde kuruladıktan sonra saç diplerinize mayonezi uyguluyorsunuz. 30 dakika bekledikten sonra ise hafif bir şekilde yıkamanız gerekiyor. Kepeğe karşı mayonezi hiç denediniz mi? Eğer denemediyseniz ve yeniliklere açıksanız, mayonez uygulamasını deneyebilirsiniz.

Kepekler İçin Sirke

 

Kepeklerden kurtulmanın en güzel yollardan bir tanesi sirke uygulamaktır. Sirke anti bakteriyel özelliğe sahip olduğundan, saç derisinde oluşan tahrişleri ve ölü derileri rahatlıkla temizleyecek ve yok edecektir. Bu şekilde saç köklerinin hava almasında yardımcı olmuş olacaktır. Duşa girmeden önce saç diplerinize sirkeyi uyguluyorsunuz ve sonrasında biraz bekletip ardından saçlarınızı güzelce duruluyorsunuz. Kepekler için sirke gerçekten çok faydalıdır. Bu uygulamayı haftada birkaç sefer yapabilirsiniz. Özellikle akşamları yapmanız, sirkenin etkili olması açısından iyi olacaktır.

Eğer sizin de kepek gibi veya saç derinizde sorunlarınız varsa, yukarıda bahsedilen kürleri uygulayabilirsiniz. Bir süre sonra kepeklerden kurtulduğunuzu ve saçlarınızın daha gür ve canlı göründüğünü fark edeceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net