Bilgii.net

Kaşların Güzel Görünmesi İçin Ne Yapılır?

25.11.2018
Kaşların Güzel Görünmesi İçin Ne Yapılır?

Kalın doğal şekilli kaşlar, bazen pistlerden gümüş perdeye geri döndü. Mükemmel şekilli ve kalem ince kaşların zamanı geçti. Artık ne kadar doğal olursa, topladığınız daha iyi övgüler olacaktır. Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn ve Jennifer Conelly zamanından başlayarak bugünün moda dünyasında bir kez daha doğal kaşlar yine bir kez daha işaret ediyor.

Ünlü makyaj sanatçıları bile bir kadının kaşlarını ne kadar doğal olduğuna, daha güzel ve genç görüneceğine inanır. İşte size, kalemle keskinleşmiş plastik bebek kaşlarını giyen bir kişi iseniz, görünümünüze çarpıcı bir fark yaratacak şekilde, doğal olarak nasıl güzel kaşların nasıl elde edileceğine dair bazı ipuçları aşağıda verilmektedir.

Önemli Kaş Düzeltme Teknikleri

 • İplik ile alsanız bile, çok iyi inceltmeyin. Kaş kıllarını koparmak için cımbız kullanmayı sevmeyen biri değilseniz, size söyleyeyim, kaşlarınızın saç büyüme yönünde çekilmesinin en acısız ve kolay ve doğal yolu ve sürekli bir ustalıkla başarabileceğiniz sürekli bir uygulamadır.
 • Cildiniz ve kaşlarınızı şekillendirmek istediğiniz her zaman salonlara koşmanız gerekmeyecektir. Yine de benimle aynı fikirde olmak istemiyorsanız, iş parçacığına girebilirsiniz ancak çok fazla kalem bilemeyin ve normal kaş kalınlığını kaş kemiğinizin şekline ve boyuna göre tutmaya çalışmayın.
 • Bir sonraki nokta küçük bir makasla düzeltilebiliyor ki bu da işçilikten sonra salonda yapıldığını ya da evlerinin konforunu koparanların da kaşları kesmek için küçük saç kesme makası kullanmasını sağlıyor. Ancak unutmayın, kaş tüylerinizi düzeltmeyin ve koparmayın.

 • Onları mümkün olduğunca dolu ve doğal tutun. Buradan çıkıp çıkan bir kıl çıkıntısı görürseniz, o zaman bir çift cımbız kullanın ve bunları koparın (burada koparmak için hayır diyemezsiniz ve iş parçacığıyla dışarı atmak çok zor çünkü) cildinizdeki iplik ile keskin bir çizik ile sonuçlanabilir, cımbız kullanıyorsanız bir iplik tarafından aniden çekerek kazara çiziklerle uğraşmayacaksınız.
 • Kaşlarınız koparılmış veya kazayla aşırı bir şekilde aşıldıysa, bazen (çoğunlukla diş ipliği nedeniyle nadir durumlarda) kılların bu bölgelere geri dönüş yapamayacakları veya yavaş bir büyüme oranına sahip olabileceğinizden emin olmanız gerekir, bu nedenle hemen biraz saçınıza girmelisiniz. Piyasada bulunan büyüme serumları kullanın ve bunları kullanmaya başlayın ya da düzenli olarak badem veya zeytinyağı ya da hint yağına göz gezdirmeye başlayın.

Kaş Şeklinin Önemi

 • Kaşların kalınlığının yanı sıra, şekilleri bile çok önemlidir. Günün ilerleyen saatlerinde, kopmuş ve plastikten mamul dişli kaşları ile günlerinizde kalmışsanız, o zamanlar atleast için bir kez onların doğal şekillerine geri dönmelerine izin verin ve sonra ne kadar kalın olduğuna dair bir bilgi edinmek için gözleriniz ve kaş kemiklerinizin şeklini takip edin.

 • Kaşın nereye ya da nerede dik duracağı ve nerede biteceği görüntüsü açısından çok büyük önem taşır. Bunun için profesyonel ve kaliteli yardım isteyebilirsiniz. Kaşın düzeltilmesi kaş şeklinin doğallığını engeller.
 • Ancak eğer kaşlarınız inceyse ve doğal olarak kalınlığını artıramazsanız, ince kaşlarla doğarsınız, sonra göz kaş kalemleri için gidin ve kaş kılları arasındaki boşlukları noktalı bir hareketle doldurun ve iyi bir şekilde karıştırın.

Kaş Kemerleri İçin Öneriler

 • Daha iyi bir tasarım elde etmek için kaşınızın kemerini bulun. Kaşlarınızın tasarımı tamamen görünüşünüzü değiştirir, bu yüzden yapmanız gereken ilk şey kaşlarınızın en yüksek noktasını bir kalemle bulmaktır. Yüzünüzün şekli ile en iyi uyan tasarımı seçin.
 • Her zaman kaşlarınız için özel bir fırça alınız. Bu hile en önemlilerinden biri, kaş gölgenize ek olarak ihtiyacınız olan şey, her zaman kaşlarınızı taramak için özel bir fırça ve kaşlarınızın uzunluğunu küçük makas ile düzeltin.

 • Gözlerinizin şekline uygun bir kaş tasarımı seçin. Tüm güzel kaşlar kalın olmamalıdır. İnce ve zarif kaş da güzel görünmesini sağlar ve belki de bu, fazlalıklarını boyamaya karar vermeden önce kaşlarınızı ömründen kurtarır.
 • Yayı, kaşın başlangıcından daha büyük bir kuvvetle boyayın. Tüm kaşları baştan sona boyamayın, en güzel olanı sadece kaşın kemerini ve kökün altını çizdiğinizde, kaşlarınızın doğal bir bulanıklığını verecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net