Bilgii.net

Kaşların Daha Çabuk Uzamasında Doğal Yöntemler

21.11.2018
Kaşların Daha Çabuk Uzamasında Doğal Yöntemler

Gözümüzü alından akan terlerden korumakla kalmayıp ayrıca doğal görünümümüzün bir parçası olan kaşlarımız aşırı kozmetik uygulamaları veya hastalıklar nedeniyle dökülüp seyrelebilir ve bazı uygulamalar ile tekrar gelişip gürleşebilir.

Hint Yağı

Hint yağı saç ve kaşlarınızın daha hızlı uzaması sağlayacak protein, vitamin, ve yağ asitleri barındırır. Hint yağı sürülmesi kaş diplerini besler.

Uygulamak için pamuklu bir çubuk ile yağı doğrudan kaşlara sürebilirsiniz. Ardından yapılacak bir kaç dakikalık masaj yağın diplere daha iyi ulaşmasını sağlar ve en az yarım saat olmak şartıyla istenirse geceden sürülüp sabaha kadar kaş üzerinde bekletilebilir. Temizlemek için ılık suyla kaslar üzerindeki yağlı hissi yatı geçene kadar yıkanır ve kaşlar istenilen düzeye gelinceye kadar her gün tekrarlanabilir.

Hindistan Cevizi Yağı

Protein, demir ve E vitamini açısından zengin hindistan cevizi kaşların kalın ve gür çıkmasını sağlarken rengini hafif bir şekilde de koyulaştırır.

Hindistan cevizini uygularken yeterli bir miktar alıp parmağınızla masaj yaparak kaşınıza uygulayın. İşlemi yatmadan önce uygulayıp sabaha kadar kaşınızda bekletin ve sabah ılık su ile durulayın. İşlemin yararlı olabilmesi için gelişme fark edilinceye kadar her gece tekrarlayın.

Zeytinyağı

Zeytin yağı tüy ve saç gürleştirmesi ile oldukça sık kullanılan popüler bir seçimdir. E vitamini açısından oldukça zengin olan zeytinyağı hastalıktan dolayı saç, tüy veya bu durumda kaş uzamasını engelleyin mikroplara karşı da oldukça iyi bir seçimdir.

İster bal ile karıştırarak, ister sade olarak masaj yaparak kaşlara uygulanır. Yarım saat ile bir saat arası bekletilip ılık su ile yıkayın ve gelişme kaydedene kadar her gece tekrarlayın.

Soğan veya Sarımsak

Yüksek miktarda kükürt içeren soğanın veya sarımsağın kaş üzerinde kullanımı saç üzerinde olduğu gibi mümkündür. İkisi de hem yeni kaş çıkması için hem de olanların daha gürleşmesi için oldukça faydalıdır.

Küçük bir soğan veya 2 diş sarımsağı ezip 10 dakika boyunca masaj yaparak kaş diplerinize yedirin. Kuruyuncaya kadar bekletip ılık suyla bir kaç defa yıkayın ve fayda görmeye başlayana kadar devam bir kaç ay devam edin.

Yumurta Sarısı

Keratin açısından oldukça zengin olan yumurta sarısı kaş gelişimi için oldukça faydalı ve etkisi çabuk görülen bir çözümdür.

Bir yumurtanın sarısı ile beyazını ayırın ve sarısını krem haline gelinceye kadar çırpın. Kalın bir hale geldikten sonra pamuklu çubukla sürün ve yarım saat kadar kaşlarınız üzerinde dinlendirin. Ardından soğuk ile yıkayıp tedaviyi her 4 günde bir tekrarlayın.

Çemen Otu Tohumu

Protein ve nikotinik asit kaynağı olan çemen otu tohumu kaş tedavisinde aktar çözümüdür.

Bir çay bardağı çemen otunu bir gece suda bırakın, daha iyi bir etki yaratması için ister hindistan cevizi yağıyla isterseniz kendi başına uygulayın. Bir gece kaşlarınızda bekletin ve ertesi sabah bol su ile yıkayın. Her 3 veya 5 günde bir tekrarlayın.

Aloe Vera

Şampuan ve saç bakım kremlerinin şampuanlarının vazgeçilmezi olan aloe vera, hem kaş köklerini besler hem de hali hazırda olanlara canlı bir görüntü verir.

İster jel halini ister yaprak halindeki aloe verayi masaj yaparak kaşlarınıza sürün. Yaprak olarak kullanmak isterseniz yaprak kısmını soyup sadece iç sıvısını surun. Daha iyi bir etki etki için aynı çemenli ot tohumunda olduğu gibi aloe verayı da hindistan ceviziyle karıştırarak kullanabilirsiniz. Uygulamanın ardından yarım saat bekleyin ve ılık suyla durulayın. Aloe vera her gün bir kez fayda görünceye kadar tekrarlanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net