Bilgii.net

Kaş Nasıl Kalınlaştırılır? En İyi Yöntemler

21.11.2018
Kaş Nasıl Kalınlaştırılır? En İyi Yöntemler

Yüzümüzdeki en sıradan ancak kötü göründüğünde en çok göze bakan organımızdır. Doğuştan ya da kozmetik amaçlı çok alımlardan dolayı incelen kaşların yerine gelmesini sağlamak içim tüy diplerini beslemek ve bakımı eksik etmemek gerekir. Böyle bir durumda iseniz size hem iyi gelecek hem de doğal ip uçlarını paylaşmak isteriz.

Vazelin

Neredeyse her derde deva olan vazelin, kaş kalınlaştırma konusunda da oldukça yararlı. İnce fırça veya bitmiş olan maskaranızı kullanarak kaşlarınıza iyice yedirin. Bu işlemi her gece yatmadan önce tekrarlayın ve sabahları yüzünüzü bol suyla yıkayın.

Sarımsak

Üç ile beş arası diş sarımsağı dövün ve suyunu pamuklu çubukla kaş bölgenize uygulayın. 1 saat bekledikten sonra ılık su ile yıkayın ve fayda görünceye kadar her gün tekrarlayın.

Hint yağı

Günlük kullanımlarda saçlara faydalı olan hint yağı kullanılması durumunda kaşlar için de oldukça faydalıdır. Parmağınız ile masaj yaparak uygulayın. Uygulamadan bir saat kadar sonra yüzünüzü bol suyla yıkayın.

Hindistan Cevizi Yağı

Protein ve demir zengini hindistan cevizi içerdiği vitaminlerle de hem kaş uzamasını hem de daha kalın bir hal almasını sağlar. Her gece sürün parmağınız ile masaj yaparak sürün ve ertesi sabah yüzünüzü bol suyla yıkayın.

Zeytin Yağı

Popüler bir saç desteği sayılan zeytin yağı saçlarınızın canlı ve gür olmasını sağladığı gibi kaşlarınızın da daha gür ve kalın olmasında yararlıdır. Mümkün olduğunca saf ve asitli zeytin yağını elleriniz ile kaş diplerine masaj yaparak uygulayın. Uygulamadan 1 saat sonra ılık suyla iyice yıkayıp temizlemelisiniz.

Çemen Otu Tohumu

Hazırlaması diğer seçeneklere göre biraz daha zahmetli olan çemen otu tohumu hem kendi başına hem de farklı karışımlar yapılarak kullanılabilir. Hazırlamak için bir çay bardağı suya bir çay kaşığı tohum atın. Hamur haline getirmek için hindistan cevizi yağı veya badem yağı kullanın. Oluşan hamurumsu karışımı kaşlarınıza sürün ve bir iki saat sonra ılık suyla yıkayın.

Aloe Vera

İlaç sektörünün vazgeçilmez katkı maddesi olan aloe vera, hem nemlendirici hem besleyicidir ve bu nedenle saç sektöründe son yılların en çok kullanılan maddesidir. İlaç, jel, veya direk yaprağından bir pamuklu çubuk yardımıyla sürebileceğiniz aloe vera, kaşlarınızın hem kalın hem de çabuk çıkmasını sağlar.

Süt

Oldukça besleyici olan süt hem kaşlarınızı hem cildinizi besler. Ancak püf noktası yağlı süt kullanmak ve sütü çok uzun süre yüzünüzde tutmamaktır. Her kullanımdan sonra bir saat bekleyin ve ılık suyla yıkayın.

Kaş Kaybının Tedavisi

Kaş kaybının nedeni kozmetik nedenli veya çok kaş alma gibi kozmetik kaynaklı kazalardan ise yukarıdaki maddeleri deneyip tekrar eski görüntünüze ya da istediğiniz dolgun kaşlara kavuşabilirsiniz. Ancak sebepsiz yere birden bire veya ani kilo kaybından sonra kaşınızda dökülmeler başladıysa mutlaka kontrol amaçlı olarak en yakın sağlık ocağına gidip bir hekim görüşü almalısınız. Sağlık sorunu bulmaması halinde önce eski haline sonrasında bakımın devamı halinde kaşlarınız daha gür ve kalın hale gelecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net