Bilgii.net

Kaş Jeli Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

21.11.2018
Kaş Jeli Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Çoğu kaş ürünleri nispeten kullanıcı dostudur. Bunları uygulamak için gerçekten tek bir nokta var ve genellikle bir kurşun kalemlere benziyorlar. Sahte tüyleri çizin, fırçalayın ve bir gün arayın. Peki ya kaş jeli gibi ürünler? Tuhaf bir kavram bilirsiniz, gözlerinin üstündeki saçları kıstırır ama onlar bir deha amacına sahiptirler ve bir kez kaş mükemmelliğine daha da yaklaşabilirler.

Küresel kaş uzmanları, saçlarınızı koymak için saç spreyi kullandığınız gibi kaşlarınızı yerinde tutmak için kaş jeli kullanılması gerektiğini belirtmişlerdir. Tipik olarak, kaş jöleleri temiz, rimel tüpleri gibi görünmeye eğilimlidir ve kaş görünümünü oluşturmanın son adımıdır.

Onları bir kurşun kalemle doldurulmuş bir kaşın üstüne koydun. Ancak, herhangi bir seyrek nokta doldurmanız gerekmiyorsa (şanslısınız), kaşlarınızı bitirmek için ihtiyacınız olan tek şey budur.

Ama sonra da renkli kaş jeli var. Gözleriniz iyi, açık veya gri ise, renkli jel sizin için en iyisidir. Şeffaf jel herkes tarafından kullanılabilir ve genç bir parlaklık yanı sıra tutun. Renkli kaş jelleri, kaşlarınızı pigmentle büyütmenize, doğal bir görünüm oluşturmanıza ve kaşlarınızı yerinde tutmanıza yardımcı olur. Gri kılları örtmek ya da ince kaşları örtmek için harika olan ürünler vardır. Bu ürünler, saçlarınızla örtüşmek için çeşitli tonlarda geliyor.

Kaş Jeli Çeşitleri

Ama jeller, oradaki tüm kaş ürünlerinin üstünde kalmamalıdır. Zaten renkli bir jel kullanıyorsanız, net birine gerek yoktur. Ayrıca, krem ​​tabanlı tarayıcı ürünleri uygularsanız bu adımı atlayın. Kremler veya pomatlar genellikle kendi başlarına en iyilerdir. Kaş jeli olmaksızın, çünkü bu formüller jel uygulaması sırasında silinebilir. Üniformalı kaşları sevdiyseniz ve uygulamak için 30 saniye sürdüğü düşünülürse oldukça kullanışlı bir araçtır, sabah rutininize herhangi bir zamanda eklenmez.

Kaş Jeli Nasıl Kullanılır?

  • Her zamanki cilt bakım rejiminizle başlayın. Yüzünüzü her zamanki yüz temizleyiciyi kullanarak temizleyin ve biraz tonik ve nemlendirici ile takip edin. Dudaklarınızı ve allıklarınızı da yapabilirsiniz, ancak şu an için göz farı üzerinde durun.
  • Kaşlarınızı alın. Başıboş ya da asi saçları temizleyerek işe başlayın. Sonra, temiz bir spoolie çıkarın ve doğal olarak büyüdüğü yönü takip ederek saçlarınızı kaşlarınıza taraklayın. Çoğu insan için bu, iç köşelerde, kemer boyunca dışarı doğru ve kuyruktan aşağı doğru olacaktı.
  • Gerekirse kaş kalemi veya pudra uygulayın, ardından bir spoolie ile onları tekrar şekillendirin. Kaşlarınızı doldurmak tamamen isteğe bağlıdır. Zaten kalın, tam kaşları varsa, muhtemelen bunu yapmak zorunda değilsiniz. Orta taupe gölgesiyle başlayın;
  • Çok soluk veya çok karanlık görünmeden koyu ve açık renkli kaşlarla iyi çalışır. Kaşlarınız kırmızı ise, bunun yerine hafif, kırmızımsı kahverengi bir kalem veya pudra düşünün.
  • Kaşlarınızı, sadece onları renklendirmek yerine kısa, saç benzeri vuruşlar kullanarak doldurun. Bu, kaş kıllarının dokusunu taklit etmeye ve daha iyi görsel yoğunluk sağlamaya yardımcı olur.
  • Çok koyu kaşlarınız varsa daha açık bir gölge kullanın. Asla düz siyah kullanmayın. Bunun yerine, çok koyu kahverengi veya odun kömürünü tercih edin. Daha yumuşak, daha doğal ve daha az sert görünecek.
  • Kaşlarınızdaki gölgeleri değiştirin. Aynı renkle yapışabilir, ancak iç kısma daha hafif bir el kullanın ve ürünü uçlara doğru konsantre edin.
  • Kaş kıllarınızın büyüdüğü yönü izleyerek temiz kaş jeli uygulayın. Temiz kaş jeli tüple birlikte gelen makarayı kullanabilir veya yeni bir makara kullanabilirsiniz. Daha önce olduğu gibi aynı tekniği takiben, makarayı kaşlarınızın iç kısmına doğru yukarı doğru, kemere doğru ve kuyruğa doğru geriye doğru taraklayın.
  • Kaş kalemi veya toz uyguladıysanız, fırçanızı fırça temizleyicisine batırmak ve her uygulamadan önce temiz bir havluyla silmek iyi bir fikir olabilir. Bu şekilde, temiz jeli herhangi bir kalıcı kaş kalemi veya tozuyla boyayacağınız riski ortadan kaldırmazsınız.
  • Makyajın geri kalanıyla bitirin. Artık kaşlarınızı yaptırdığınıza göre, göz farı ve göz kalemi gibi makyajınızın geri kalanını da tamamlayabilirsiniz. Elbette, daha doğal bir şey istiyorsanız, bunları atlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net