Bilgii.net

Kare Oturma Odası İle Doğru Dekorasyon

25.11.2018
Kare Oturma Odası İle Doğru Dekorasyon

Kare oturma odalarında mobilyaların yerlerini ayarlamak oldukça zor olabiliyor. Mobilyaları duvarlara yakın yerleştirmek oldukça donuk ve cansız bir atmosfer oluşturabiliyor. Ancak bu tip oturma odalarını farklı dekore edebileceğiniz farklı yöntemler mevcut:

Odak Noktasını Doğru Ayarlayın

Oturma odanızın odak noktasını bulmaya çalışın. Bu televizyon ya da şömine olabilir. Ortaya geniş bir halı koyarak odak noktanızı farklı bir şekilde konuşturabilirsiniz. Aynı zamanda koltuklarınızı halınızın kenarlarına denk getirecek şekilde de yerleştirebilirsiniz. Odak noktanıza bağlı olarak lambader ya da iki kişilik kanepeler de edinebilirsiniz.

Açık Tonlar Tercih Edin

Kare oturma odaları genelde küçük olduğundan dolayı duvarlarınızın rengini koyu tonlardan uzak tutmaya çalışın. Beyaz ya da fildişi gibi sade tonlar kullanmanız odanızı daha ferah gösterecektir. Ayrıca mobilyalarınızı renkli tonlardan seçmeniz ise şık bir görünüm katacaktır.

Koltuklu Sedir Farklılık Yaratır

Kare oturma odalarında tercih edilebilecek bir diğer dekorasyonlardan birisi de kuşkusuz modası geçmeyen koltuklu sedirlerdir. Oturma odanıza sedir yerleştirerek hem alanınızdan faydalanmış olursunuz hem de değişik bir atmosfer yaratmış olursunuz.

Perde Seçimi Önemli

Perdeler kare oturma odalarında şıklığı gösteren bir diğer dekorlardan birisi. Peki, kare şekilli oturma odasına nasıl bir perde seçimi yapmalıyız diye düşünüyorsanız eğer cevabı çok basit! Perdelerinizi eğer açık tonlardan seçerseniz odanızı daha aydınlık gösterirsiniz. Uzunluk olarak ise perdelerinizi pencerelerinizin başlangıç hizasından daha yukarı asmanız odanızı daha havadar yapacaktır Ayrıca perde seçimlerinizi daima sade tasarımlardan yana kullanmayı unutmayın.

Ölçülerle Oynayın

Kare oturma odalarının küçük olmasından endişe edebiliyor olabilirsiniz ancak bu sizi küçük mobilyalar edinmenizde bir etken olmasın! Oturma odanız ufak olsa da büyük mobilya satın almaktan korkmayın. Küçük mobilya seçimleri odanızı olduğundan çok daha dağınık gösterebilir bu yüzden odanızı biraz daha geniş mobilyalarla yerleştirmeye özen gösterin.

Stratejik Bir Sanat Sergisi Oluşturun

Kare oturma odası dekorasyonu için işte harika bir öneri daha! Odanızda eğer bir galeri duvarı oluşturursanız hem daha sanatsal bir görünüm yakalarsınız hem de odanızın boyutunu olduğundan daha büyük gösterirsiniz.

Alçak Oturma Gruplarını Tekrar Düşünün

Kare oturma odalarında alçak oturma gruplarının yer alması odayı daha da sevimli gösterebilir. Sadece samimi bir atmosfer yaratmakla kalmaz alçak olmasından dolayı tavanlarınızı olduğundan daha da yukarıda gösterir ve bu da odanızın ölçüsünü daha da büyük gösterebilir. Sadece oturma grubunuzda yastıklarınızın olmasına dikkat edin, şekerleme yaparken lazım olacaktır.

Akıllı Işıklandırmalar Yerleştirin

Kare oturma odalarının en önemli dekorlarından birisi tabii ki ışık sistemi! Oturma odanıza akıllı ışık sistemi kurarak daha modern bir salon oluşturabilirsiniz. Özellikle duvarlara eklenmiş ya da yukarıdan aşağıya doğru uzatılan bir akıllı ışık sistemi yer tasarrufu yapmanızda da yardımcı olacaktır.

Aynaların Önemi

Aynalar kare oturma odalarında mutlaka yer alması gereken dekorlardan birisidir. Özellikle kare tipli salonlarda aynalar odayı daha da şaşaalı göstererek sizi rahatlatacaktır. Ancak aynayı koyacağınız yer de büyük bir önem taşıyor. Ayna dekorunuzun yerleşimini yaparken yansıtacağı alanın karışık olmamasına özen gösterin yoksa bu sizi boğacaktır. Aynanızın yansıtacağı konum olarak dışarıyı göstermesi daha da huzurlu ve rahat bir ortam yaratacaktır.

Büyük Kare Oturma Odası

Küçük Kare Oturma Odası

Modern Kare Oturma Odası

Ferah Kare Oturma Odası

Kare Oturma Odası

Kare Salon

Dar Kare Oturma Odası

Lüks Kare Oturma Odası

Renkli Kare Oturma Odası

Retro Kare Oturma Odası

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net