Bilgii.net

Karartma Sağlayan Perde Modelleri

04.10.2018
Karartma Sağlayan Perde Modelleri

Dekorasyondaki uyum, evin genel mimarisine denk bir şekilde yakalanır. Bu yüzden dekorasyon yapacak kişilerin bu iki konuya da eşit miktarda özen göstermesi gerekmektedir. Teknolojinin bütün imkanlarından yararlanılarak yapılacak bir dekorasyon, evin mimarisiyle uyumlu olduğu zaman; ortaya çok keyifli bir yaşam alanı çıkacaktır. Bu yaşam alanının oluşmasındaki en büyük etkenlerden bir tanesi, evin dışarı ile olan bağlantısını kesecek veya arttıracak olan perde kullanımıdır. Perde; mahremiyet konusunda insanlara büyük bir yardım sağlarken; güneş ışığının kontrol edilmesi açısından da büyük fayda sağlamaktadır.

Karartma Perde Nedir?

Güneş ışınları evin içine bazen rahatsız edici biçimde geliyor olabilir. Rahatsızlığın ortadan kalkması için de evin manzarası ve güneşin geliş açısı değiştirilemeyeceğine göre; çözüm perde modellerinin bu duruma göre şekillenmesi olacaktır. İşte bu güneş ışıklarının tamamen kesilmesini ve ortamın tam anlamıyla karartılmasını sağlayan perde modellerinde; Karartma perde adı verilir. Özel kumaşlar ve etkili katman yapısı sayesinde güneş ışınlarını geçirmez. Alev almayan özelliği sayesinde güvenlik konusunu da en üst noktada tutan Karartma perde modellerinde, birçok farklı desen ve renk seçeneği bulunmaktadır.

Karartma Perde Modellerinin Özellikleri

Karartma perde modellerinin en büyük özelliği, güneş ışınlarını kırması ve tamamen geçirmemesidir. Sıfır ışık geçirgenliğine sahip olan Karartma perde modelleri, bu sayede mimarlar ve dekorasyon işiyle uğraşanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Alev almayan yapısı sayesinde, güneş ışınlarından dolayı ortaya çıkabilecek yangın ihtimalini ortadan kaldırır. Sabunlu bir bez ve soğuk olmayan bir su ile birlikte rahatlıkla dezenfekte edilebilir. Karartma perde modelleri çok kullanışlı ve şık bir yapıya sahip olduğu için; tek başına kullanılabilir ve başka bir perdeye ihtiyaç duymaz. Karartma yapılacağı zaman tamamen açılan Karartma perdesi, ışıktan faydalanılmak istenildiği ölçüde tekrar açılabilir.

Karartma Perde Modellerinin Faydaları

İnsan vücudu, ışığı algıladığı andan itibaren verimli bir uyku geçirmez. Bu yüzden kaliteli bir uyku geçirmek isteyen kişiler, Karartma perde modellerinden faydalanabilir. Çünkü uyku zamanında beyine yönlendirilen yanlış ışıklar; uyku düzeninin bozulmasına ve uykuya engel olacaktır. Kaliteli ve kesintisiz bir şekilde uyku uyumak isteyen kişiler, Karartma perde modelleri sayesinde bu isteklerini gerçekleştirebilirler. Bazı perde sistemleri evin içerisinde ışıklar açıldığında, mahremiyet konusunda pek yardımcı olmaz ve evin içerisini gösterir. Bu yüzden Karartma perde modellerini tercih eden kişiler, bu konuda güvenli davranmaya başlayabilirler. Çünkü bu perde modelinde ışıklar açılsa bile, içerisinin görünme ihtimali yoktur. Karartma perde modellerinin bazıları ses izolasyonu sağlar. Böylece gürültülü bölgelerde yaşayan kişiler, böyle bir problemi bir miktar da olsa azaltabilmektedir. Daha sessiz bir ortam sayesinde, daha kaliteli bir uyku sağlanır.

Karartma Perde Modellerinde Temizlik

Karartma perdeler; Stor perde modellerinin bir çeşididir. Bu yüzden temizlik ve hijyen konusunda oldukça başarılı sonuçlar verecektir. Stor perde olması sayesinde, basit bir bez yardımıyla Karartma perdelerin üzeri silinebilir. Bu işlemi düz bir zeminde yapmak isteyen kişiler; perdeyi mekanizmadan düzgün bir şekilde ayırarak da gerçekleştirebilir. Kolalı yapısı sayesinde bozulmak nedir bilmeyen Karartma perde modeli, bu sayede uzun süreli kullanımlara imkan sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net