Bilgii.net

Kan Grubunun Karakter Üzerinde Etkisi Var Mıdır? Analiz Nasıl Yapılır?

10.10.2018
Kan Grubunun Karakter Üzerinde Etkisi Var Mıdır? Analiz Nasıl Yapılır?

Kan adı geçilen madde, kırmızı hücrelerden oluşan, aslında insan vücudunun en önemli ve en değerli maddesidir. Kan vücudumuzun olmazsa olmaz bir maddesidir. Kan olmadan yaşayamazsınız. Her saniye yeni kanın eski kan ile yer değiştirmesi gerekiyor. Biliyorsunuz ki, kan grupları vardır ve en yaygın olanı 0Rh kan grubudur. Peki, kan grubunun karakter üzerinde etkisi var mıdır? Hiç araştırdınız mı? Bu yazımızda, bu sorunun size kısaca cevabını vermeye çalışacağız.

Kan Gruplarına Sayısal Olarak Baktığımızda

 

Dünya üzerinde 0, A, B ve AB olmak üzere 4 çeşit kan grubu bulunur ve bu kan grupları içerisinde aynı zamanda 0-RH negatif, 0-RH pozitif, A-RH negatif, A-RH pozitif, B-RH negatif, B-RH pozitif, AB RH negatif ve AB RH pozitif kan grupları bulunur. Kan gruplarına sayısal olarak baktığımızda, her 100 kişi üzerinden hesaplandığında; her 100 kişiden 40’ı 0-RH, 7’si 0-RH negatif, 34’ü A-RH pozitif, 6’sı A-RH negatif, 8’i B-RH pozitif, 1’i B-RH negatif, 3’ü AB RH pozitif ve yine 1’i AB RH negatif kan grubuna sahiptir. Dolayısıyla buradaki istatistiğe göre, en yüksek bulunan kan grubu 0-RH pozitif olup en az bulunanlar ise B-RH negatif, AB-RH pozitif ve AB-RH negatif kan gruplarıdır.

Kan Grubuna Göre Karakter Analizi

 

Kan gruplarına göre gerçekten karakter özellikleri var mı diye soranlar için, burada gayet açıklayıcı bir bilgi bulunacak, çünkü kan gruplarına göre gerçekten karakter farklılıkları olmaktadır. 0 gruplarına bakalım önce. 0 kan grubuna sahip kişiler; güçlü oluyorlar, dayanıklı, özgüvenleri çok yüksek oluyor, cesaretli ve iyimser oluyorlar. Her ortama uyum sağlamaya çalışır ve insanları içten fetih etmeye çalışırlar. Kan grubuna göre karakter analizi gerçekten çok önemlidir.

Kan Grubuna Göre Karakter Analizi Nedir?

 

İnsanların kişiliklerini anlayabilmek için bazen farklı yöntemlere başvurmak gerekebiliyor. Örneğin kan grubuna göre karakter analizi yapabilirsiniz. Peki, kan grubuna göre karakter analizi nedir? Kan gruplarını tek tek ele alalım. A kan grubuna sahip kişiler; çok enteresandır ki, toplumlarla ve kırsal yaşamın gerginlikleri ve stresiyle baş edebilecek şekilde hayatlarını idam edebilmektedir. A kan gruplarının karakteristik özellikleri, aslında birazda zorlayan hayattan oluşmuştur. 0 kan gruplarına sahip kişiler kadar cesaretli mi diye soracak olursanız, evet aslında A kan grubuna sahip olanlarda çok cesaretlidir. Ayrıca hisleri oldukça kuvvetlidir ve araştırıp hatta didiklemeyi çok severler.

B Kan Gruplarına Bakalım

 

A’dan sonra, B kan gruplarına bakalım. 0 ve A kan gruplarından farkları nedir? Bir ortamda anında uyum sağlayamazlar, yavaş yavaş kaynaşmaktan yanadırlar. B kan grupları, bulundukları yeni yerlerini yadırgama özelliğine sahip olabilmektedir, fakat A grubu kişiler kadar, düzenli bir hayata sahip olmayı severler, ama konfora da düşkün değillerdir. B kan gruplarına sahip olanlar, 0 kan gruplarına sahip olanlarla farklı olarak, kararsızlardır. Onlara çok fazla seçenek sunmamanız gerekir.

Kan Grubuna Göre Karakter Analizi Nasıl Yapılır?

 

Bu kadarını anlattıktan sonra, kan grubuna göre karakter analizi nasıl yapılır diye merak ediyorsunuzdur. Son olarak AB kan gruplarından bahsedelim. AB grubuna sahip kişiler gerçekten zor olabiliyor. Elbette kişiden kişiye her şey değişkenlik gösterebilir, fakat gerçekten zorlayıcı bir karaktere sahip olabiliyorlar. Bazen tahammülünüz bile kalmayabilir. Son olarak AB kan grubuna sahip kişiler hakkında biraz bakalım. Çok sinirli ve hassas olabiliyorlar. Bocalayan, hatta daha kötüsü kaprisli, kararsız ve dengesiz ve tutarsız bir karaktere sahiptirler.

Kan grubundan karakter analizini tıbbi yöntemlerle yapamazsınız, fakat internetten araştırarak ve daha da işin içine girmek isterseniz, anketler ve farklı araştırmalarla, hangi kan grubunda en çok hangi karakterde insanlar var, bulup öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net