Bilgii.net

Kalorifer Peteği Modelleri ile Estetik Dekorasyonu Sağlayın

10.10.2018
Kalorifer Peteği Modelleri ile Estetik Dekorasyonu Sağlayın

Kalorifer peteği modelleri tasarımsal anlamda gelişen ve değişen pek çok ev eşyasından biri olarak bilinir. Tasarım ve estetiğin evimizin, gündelik yaşantımızın her yerine gelmesi sonucunda, kalorifer petekleri de bu tasarım furyasından nasibini almakta gecikmemiştir. İlk çıktıkları zamanlar daha metalik ve daha soğuk bir duruşu bulunan kalofer petekleri, şimdilerde bulunduğu ortam ile aynı renk ve hatta aynı tasarım özellikleri ile göz doldurmaktadır. Zamanla tozlanan ve kirlendiğinde kötü bir görüntü oluşturan eski model kalorifer petekleri aksine yeni üretilen kalorifer peteği modelleri, temizlemesi kolay ve daha pratiklerdir.

Kalorifer Peteği Fiyatları

Kalorifer fiyatları, kaloriferin çeşitli özelliklerine göre değişim göstermektedir. Yapıldığı malzemenin işçiliği ve detaylarına göre artan fiyat skalasına sahip kalorifer petekleri, her bütçeye uygun bulunabilecek modelleri ile evleri fiziksel olarak ısıtmasının yanında tasarımsal uyumu ile ortama yaydığı enerji ile ısıtmaya devam etmektedir. Kalorifer peteği de ev içinde kullanılan diğer dekorasyon nesneleri gibi bazı kriterler çerçevesinde değerlendirilmesi gereken elemanlardan biridir.

Kalorifer Peteği Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalorifer peteği seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Bunlara dikkat edildiği takdirde çeşitli yönlerden yaşam alanınızı ısıtmış olacaksınız. Dekoratiflik bakımından ne kadar iyi bir kalorifer peteği arıyorsanız, tasarımına bağlı oranda fiyatı arttığı gözlemlenmiştir. Siz de bütçenize uygun bir kalorifer peteği seçerek ortamınızı her anlamda ısıtmaya başlayabilirsiniz.

Ortam: Kalorifer peteği seçimini etkileyen bir faktör olarak ortam, pek çok yönden seçim yapmanızda yardımcı olur. 600’lük radyatör kullanacak iseniz ve kullanmak istediğiniz alan 2 metreden uzunsa, iki ya da daha fazla parça kalorifer peteği kullanılabilir. Ortam genişliği ve uzunluğu konusunda bilginiz var ise, kalorifer peteği boyutunu da ona göre ayarlayabilirsiniz.

Montaj: Kalorifer peteğinin montajı ve montaj yeri de oldukça önemlidir. Koltuk ya da perde arkasında kalması, ısınma oranını düşüreceği gibi, ısıtma süresini arttırdığından aynı oranda maliyeti de arttırmaktadır. Kalorifer peteğinin önünün mümkün olduğunca açık olması gerekir.

Malzeme: Kalorifer peteğinin malzemesi, ısınma ve soğuma bakımından dikkate alınmalıdır. Çabuk ısınıp geç soğuyan kalorifer petekleri hem tasarruf hem de kullanış açısından pratiktir. Malzeme açısından hafif olması da estetik görünümü kadar önemli olabilir. Estetik anlamda seçilen kalorifer petekleri, genel olarak ahşap ve benzeri malzemeler ile üretilmektedir. Bu hem doğal olmalarını hem de iyi gözükmelerini sağlar.

Boyut: Kalorifer peteğinin boyutu, ısıtması beklenen ortamın büyüklüğü ile doğru orantılıdır. Tasarım yanında kalorifer boyutuna da dikkat etmeniz gerekir. Fazla büyük bir kalorifer peteği gerekmediği gibi, küçük bir kalorifer peteği de ekstra ısınma masrafları açacağından tercih edilmemelidir. Isıtılacak ortamın büyüklüğü konusunda net bir fikir sahibi olunarak kalorifer peteği seçmekte fayda vardır.

Dekoratiflik: Kalorifer peteği seçiminde dikkat edilebilecek bir diğer yön de dekoratifliktir. Dekorasyon anlamında iyi bir kalorifer peteği elde etmek isterseniz belli bir miktar bütçe ayırmış olmanız gerekmektedir. Çünkü dekoratiflik düzeyi arttıkça kalorifer peteğinin de değeri de artacağı için, fiyatına da yansıyacaktır. Ancak dekoratiflik her zaman olması gereken bir kriter değildir. İstenilen oranda dikkat edilebilecek yan kriterlerden biridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net