Bilgii.net

Kahverengi Banyo Fayans Modelleri

27.11.2018
Kahverengi Banyo Fayans Modelleri

Banyo evin diğer bölümlerine göre dekorasyonu daha uzun zaman gerektiren ve değiştirmesi diğerleri kadar kolayca mümkün olmayan bir bölümdür. Çünkü banyo dekorunu sürekli olarak değiştirmek demek evde sürekli olarak inşaat havasını solumak demektir. O yüzden banyonuzu tasarlarken çok iyi bir plan yapmalı ve uzun ömürlü kullanmaya yönelik olduğundan emin olmalısınız. Banyoda en çok kullanılacak dekor malzemesi tabi ki fayanstır.

Temizlik Açısından En Uygunu Kahverengi Fayanslar

Temizlemesi ve temiz tutması kolay olması açısından kahverengi olanlar en çok önerilen modellerden biridir. Banyo evin en nemli yeridir ve temizliği evin diğer bölümleri gibi kuru bir şekilde yapılamıyor. Sürekli suyla temas halinde olduğu için çok çabuk leke tutar. Evin temizliğinde kendini en çabuk belli eden alan banyodur ve açık renk modeller çabuk kir tuttuğu ve bunu kolayca gösterdiği için son senelerin gözdesi kahverengi fayans modelleri olmuştur. Bu lekeleri saklayan bir model olan kahverengi fayans türleri hem uzun süre dayanıklılığı hem de temizleme kolaylığı açısından en kullanışlı fayans modellerinden biridir. Banyolar genelde evi aldığınızda açık renklerle teslim edilse de, burada değişikliği renkten başlayarak yaparsanız, ilerde temizlik ve dekor olarak farklılık açısından karlı çıkarsınız. Üstelik piyasada çok uygun fiyata bulabileceğiniz kahverengi fayanslar banyonuzu dekore ederken cebinizi de yakmayacaktır. Fayansların metrekaresi 30 ile 50 lira aralığında değişmektedir.

Kahverengi Fayans Dekoru Nasıl Olmalıdır?

Koyu renkler çoğu kişi tarafından evi küçük gösteren ve mobilyaları boğan tonlar olarak görülüyordu. Fakat günümüzde fayans modelleri, oldukça modern kesimleri, geometrik desenleri ve ara geçişi sağlayan çizgilerle evinize bambaşka bir hava katmaya hazır. Fayansları sık sık değiştiremeyeceğiniz için modası geçmeyecek ve kendinize özgü mobilyalarla birleştirmek işinizi kolaylaştıracaktır. Açık renklerde; krem veya kırık beyaz tonları her zaman akla gelen ilk seçeneklerdir. Bunlara ek olarak renkliliği arttırmak adına birkaç siyah, yeşil veya petrol mavisi detaylar eklediğinizde banyonuz için aklınızda soru işareti kalmadan bir plan hazırlayabilirsiniz. Ayrıca kahverengi modellerde parlak görünüm tercih ederseniz ayna etkisiyle banyonuzu daha geniş gösterebilirsiniz. Hem modern hem de evinize ait bir parça olduğunu önemsediğinizi belli eden bir düzen yaratabilirsiniz.

Üç Boyutlu Modellerde Kahverengi

Banyo denince insanların aklına genelde açık renkler gelir. Özellikle üç boyut denince deniz, su, okyanus gibi konseptlere bağlayarak mavi, turkuaz, beyaz ve krem rengi en çok akla gelen ve tercih edilen renkler olmuştur fakat bunlar da artık çok demode olmuş fikirlerdir. Bu renkler artık tercih edilmiyor. İnsanların çoğunun aklında mavi tonları banyo rengi gibi yer etmiş olsa da kahverengi banyoyu daha şık ve modern gösteriyor. Evin bir parçası olduğu hissi daha çok veriliyor ve hem sade hem de şık göstermek mümkün oluyor. Üç boyutlu modellerde kahverenginin pek çok tonunu kullanarak banyonuza şıklık katabilirsiniz. Son yıllarda dümdüz dizilen fayanslar yerine üç boyutlu fayans modellerinin tercih edildiğini görüyoruz. Özellikle son yıllarda yapılan yeni yapılarda bu modelleri görmek mümkün. Açıklı koyulu geçişlerle dizayn ettiğiniz banyonuzu göz dolduran ve sadelik içinde şıklık barındıran bir hale kolayca sokabilirsiniz.

Klasik Kahverengi Banyo Fayansları

Modern Kahverengi Banyo Fayansları

Kahverengi Fayans Kombini

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net