Bilgii.net

İskandinav Tarzı Bebek Odası Tasarımları

29.11.2018
İskandinav Tarzı Bebek Odası Tasarımları

İskandinav tarzı oda tasarımları da genel anlamda sadelik kullanılmaktadır. Bu tarz tasarımları bebek odalarınıza kullanıp bebeğinizin odasını daha sade ve ferah bir alan haline getirebilirsiniz. İskandinav tasarımlı odalara girdiğinizde, birçok renk ve dekorasyon görebilirsiniz, fakat hiçbiri sizi rahatsız etmeyecek veya gözünüzü yormayacaktır. İskandinav tarzı bebek odası tasarımları odanızı daha şeker ve şirin bir hale getirecektir. Artık birçok aileler bu tarzda oda tasarımlarını tercih etmektedir. Sizde bebeğiniz için İskandinav tarzda bebek odası tasarımı yapabilirsiniz. Önemli olan odanın rahatlatıcı olması ve boğucu olmamasıdır. Genelde bu tarzda odalarda şeker renkleri kullanılır. Odaya farklı bir tema kullanabilirsiniz, fakat çoğu kalabalık olmayan bir tema kullanmak esastır.

İskandinav Tarzı Bebek Odasında Hangi Renkler Kullanılır?

 

İskandinav tarzında bebek odası tasarımı yapacaksanız, daha çok açık ve şeker renkleri kullanmanız gerekiyor. Şeker renkleri ne tür renkler diye merak edenler için kısaca açıklayalım; şeker renkleri açık mavi, yeşil, sarı ve pembe gibi pasta ve kurabiyelerin üzerinde kullanılan renklerdir. Pastanelerde çokça gördüğünüz renkler olmaktadır. İskandinav tarzı bebek odasında hangi renkler kullanılır diye merak edenler, internet üzerinden de araştırabilirsiniz, fakat şunu göreceksiniz ki genelde açık mavi, turkuaz, sarı, pembe, pudra rengi, beyaz veya krem gibi açık renkler kullanılmaktadır. Mobilyalar tek renkten olup odanın içerisinde kullanacağınız eşyalar ile odanızı renklendirebilirsiniz. İskandinav tarzı bebek odalarında, odanın sadeliği önemlidir, bu sebeple odayı tasarlarken açık renkler kullanılıyor diye düşünerek, bolca kullanmaya çalışmayın.

İskandinav Tarzı Bebek Odasının Tasarımı Nasıl Olmalı?

 

Kullanmak istediğiniz rengi seçtiniz ama peki, İskandinav tarzı bebek odasının tasarımı nasıl olmalı? Renkler ile aynı kriterleri taşıyacak şekilde, odayı tasarım ve dekorasyonlarla doldurmamanız gerekiyor. Birkaç tane ana eşyaları doğru yerleştirerek odayı dolu göstermeniz gerekiyor. İskandinav tarzı odalar da aslında bir nevi minimal tarzını kullanmaktadır. Ne çok dolu ve boğucu, nede çok boş olmalıdır. Odaya girdiğinizde bebek odası olduğunu fark edebilmeniz ve içine girdiğinizde bir ferahlık hissedebilmeniz gerekiyor. Sonuçta her ne kadar bebek odası olsa bile, anne ve baba da her zaman odanın içine girecek ve girildiğinde odanın rahatlatıcı olması gerekir. Anne ve baba odanın içinde rahat edemiyorsa, mutlaka ki bebekte rahat edemeyecektir.

İskandinav Tarzı Bebek Odası Tasarımında Neler Kullanılabilir?

 

Bir bebek odasını güzel tasarlayabilmek için birçok şeyi kullanabilirsiniz. Kullanacağınız abajur veya masa lambasının bebek odanızla uyum sağlaması gerekiyor. Gardırobun ve komidinin veya kütüphanenin oda ile uyum sağlaması gerekiyor. Odanın rengi ve deseni veya teması ile uyum sağlayacak perde ve halılar önemlidir. Yatakta kullanılacak nevresim takımı ve yatak örtüsünün deseni ve renkleri önemlidir. Odada başka neler kullanabilirsiniz? Oyuncaklar kız bebek için mi yoksa erkek bebek için mi olacak? Odanızı tasarlamak için birçok unsurları kullanabilirsiniz. Yeter ki odanın içinde bulunan her şey biriyle uyum sağlasın. İskandinav tarzı bebek odası tasarımında neler kullanılabilir sorusu için birçok cevap bulabilirsiniz, fakat önemli olan bütün renklerin ve eşyaların, dekorasyonun biriyle en iyi şekilde uyum sağlamasıdır.

Doğru Dekorasyon Tasarımları

Sizde bebeğiniz için İskandinav tarzı bir oda tasarlayabilirsiniz. İmkânsız değil, fakat kullanacağınız renklerin, desenlerin ve dekorasyonların, aynı zamanda tekstil ürünlerinin ve oyuncakların uyum sağlaması için dikkat etmeniz gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net