Bilgii.net

İnternet Nasıl Hızlandırılır? İnternetiniz Yavaşsa Hemen Hızlandırın

10.10.2018
İnternet Nasıl Hızlandırılır? İnternetiniz Yavaşsa Hemen Hızlandırın

İnternet Hızlandırma Yöntemleri

Teknolojinin gelişmesi sayesinde ortaya çıkan mobil uygulamalar, internetin hızının artmasına katkı sağlayacaktır. İnternet hızlandırma programları bu sayede kişilerin daha hızlı bir internet kullanımına olanak sağlayacaktır. İnternet arama motorlarına kaydedilmiş olan siteler silinmeli ve düzenlenmelidir. Bu sayede internetin hızını düşüren sebepler ortadan kalacaktır. Mobil cihaza virüs girmiş olabilir, bu yüzden hız düşer ve böylece internet kullanımında sorunlar yaşanır. Virüs programları, interneti hızlandıracak faktörlerden bir tanesidir. Portlarda yaşanan bir sıkıntı olabilir. Bu yüzden sağlayıcı firma ile konuşmak, bu konuda internet hızının arttırılmasına bir alternatif olabilir. Tarayıcı eklentilerini kontrol etmek ve gereksiz olanları kaldırmak bir çözüm olacaktır.

İnternet Hızı Nasıl Arttırılır?

Mobil cihazlarda kullanılan şebeke durumu, internet hızını arttırmak için başlangıç yöntemidir. Ping değerini düşürmek, internet hızını arttıracak temel yöntemlerdendir. Ayrıca bilgisayarda bulunan ve internet üzerinde kısıtlamaya sebep olan Qos paket zamanlayıcısından gerekli engelleri kaldırmak gerekir. Ehternet ve wlan sürücülerinin güncel tutulması gerekir. İnternet hızının arttırılması için en çok kullanılan yöntemlerden olan bu güncelleme sayesinde, belirgin miktarda hız artışı gözlenecektir. Kablosuz internet yüzünden internet hızı etkilenmiş olabilir. Kablosuz internetin hızını arttırmak için, sinyal yapabilecek cihazların kullanımı azaltılmalıdır. Örneğin mikro dalga fırınlar wlan sinyalini bloke edecek şekilde çalışırlar. Bu yüzden internet kalitesini düşürürler. Modeminizi yeni modellerle değiştirmek, internet hızını arttıracak yöntemlerdendir. İnternet sağlayıcınız olan şirketle görüşmek, internet hızınızla ilgili bilgi almanızı sağlayacaktır. İnternet hızınızda anlaşmanın daha aşağısında bir veri kullanılıyorsa, bunun arttırılması için talepte bulunabilirsiniz. Bu sayede internet hızınız artacak ve daha rahat bir kullanım sizi bekliyor olacaktır.

İnternet Hızını Etkileyen Faktörler

İnternet hızını etkileyen faktörleri tek bir sebebe bağlamak yanlış olacaktır. Bu yüzden tüm detaylar bilinmeli ve olabilecek nedenler araştırılmalıdır. İnternetin hızı; internetin ve ağının bağlı olduğu bütün etmenler tarafından düşmüş olabilir. Akla gelmeyecek kadar önemsiz konular, konu internet hızı olunca dikkat edilmeye başlanacaktır.

  • ADSL modemin kalitesi ve performansı, internet hızını etkileyen en büyük faktörlerden bir tanesidir. Performans anlamında güçlü bir modem, internetin daha hızlı kullanılmasına ve bu sayede daha yüksek bir verime olanak sağlayacaktır.
  • Telefon hattının kalitesi, internet hızını etkileyen faktörlerden biridir. Telefon hattında döşenen kablonun büyüklüğü ve cinsi de, internet hızını etkileyen faktörlerdendir. Kabloların bakır ve ince bir sistemle kurulması, internetin yavaş olmasına sebep olan etkenlerdendir. Bu sistemlerde yaşanabilecek kopmalar; sadece internetin hızının düşmesine değil, tamamen kesilmesine bile sebep olabilir.
  • Telefon hatlarında oluşan yoğunluk, internet hızını etkileyecektir. İnternet sağlayıcısının belirli kapasitede olduğu düşünülürse; yoğun kullanım zamanlarında, performans düşecektir. Yeterli veri sağlanamaz ve böylece abonenin veri trafiğinde aksamalar meydana gelir.
  • Telefon santrallerine olan uzaklık, internet hızını etkileyen faktörlerdendir. Bu yüzden internetin hızı düşebilir veya santrale yaklaştıkça daha da artabilir.
  • İnternet sağlayıcısının durumu, kullanım hızını etkileyecektir. Bu sayede sağlayıcısı iyi olan kişiler, daha iyi bir kullanıma sahip olacaktır.
  • Cihazın kalitesi de internet hızını etkiler. Çünkü internet veri alma hızı daha yüksek olan cihazlar, bu sayede daha iyi bir kullanıma zemin hazırlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net