Bilgii.net

İlham Veren Banyo Tasarımları

29.11.2018
İlham Veren Banyo Tasarımları

Banyo denince aklınıza kıyıda köşede duran bir hijyen alanı mı geliyor yoksa terapi alanı olarak ayırdığınız özel bir bölüm mü? Günümüzde banyolar kapısı kapatılıp kendi hâline bırakılmıyor. Tıpkı salon ve diğer odalar gibi itinayla dekore ediliyor. Lüks veya sıradan olması sonucu değiştiren etkenler değildir. Her bütçeye uygun dekorasyon seçenekleriyle banyolar özenle döşenip keyifle duş almanın zevkine varılıyor. Durum böyle olunca ilham veren banyolar konusunın daha çok ilgi görür hâle geldiğini söyleyebiliriz.

Günün yorgunluğunu atmak için koşarak banyoya gidecek sebepleriniz olsun ister misiniz? Yorgunluğun en iyi çaresi duş almaktır. Duş saatlerinizi uzatarak suyun keyfini çıkarabilirsiniz. Bunu yapabilmek için de banyoların bir albenisi olması gerekir. Soğuk ve özensiz bir banyoda kim uzun süre kalmak ister ki?

Modern Banyolar

Modern banyolar sadeliğiyle göz dolduran tasarımları içerir. Hem çok sade hem de göz alıcı modellerin bir araya geldiği bu banyo tasarımında her şey son derece düzenli ve yerli yerinde görünür. Lavabonuz, dolaplarınız tıpkı sade bir çizgi gibi durur. Bakınca rahatsız etmez. Her baktığınızda iyi ki demek istiyorsanız kesinlikle tercihinizi modern banyo tasarımlarından yana kullanmalısınız. Üstelik de modası kolay kolay geçmeyecektir.

Eklektik Banyo Tasarımları

Farklı bir tasarım denemek ister misiniz? Hem de oldukça farklı ve sıra dışı tasarımlarla bir banyo dekore edeceksiniz. Tamamen sizin zevkinize göre dekore edilecek olup renklerin yoğunluğundan istifade edilecektir. Anlık isteklerinizi dikkate alarak ve hiçbir kurala bağlı kalmadan kendi banyonuzu tasarlayabilirsiniz. Çözüm: Elektrikli banyolar.

Rüstik Banyo Tasarımı

Rüstik stil her şeyden önce doğallığı gerektirir. Aynı zamanda doğadan esinlenen bir tarzın yansımasıdır. Doğayla iç içe olmayı seviyor ve bunu ev dekorasyonunuza yansıtmak istiyorsanız rüstik stili deneyimleyebilirsiniz. En önemli özelliği doğal ağaç dokusunun ve doğal taş motiflerinin kullanılmasıdır. Elbette gerçek ağaç ve taşları kullanmak hiç de kolay olmayacak. Bu nedenle banyonuzda taş görünümlü karo ve fayansları tercih ederken doğal ağaç dokusu görünümündeki mobilyaları da kullanabilirsiniz. Yani doğal olmasa da doğal görünümlü ürünlerle banyonuzda rüstik esintilere yer açma şansı bulursunuz. Banyo dolapları, klozet etrafı, varsa raflar ve küvetin çevresi bu doğal görünümlü ahşapla döşenebilir.

Zamansız Parçalar: Minimalizm

Minimalizm esintileri banyolara çok yakışacaktır. Banyo dekorasyonu yapıldıktan sonra tümden değiştirmek meşakkatli bir eylemdir. Bu nedenle modası çabuk geçecek parçalar yerine daha kalıcı tasarımlar tercih etmek mantıklı bir seçimdir. Kalıcı ve zamansız parçalara minimalist örneklerde rastlıyoruz. Minimalizmde az ama öz eşya tercih edilir. Banyo dekorasyonu için de aynı şeyler söylenebilir. Bakınca gözü yormayan ve abartıdan uzak, sade ama kaliteli tasarımlar minimalist çizgiyi yansıtır. Az eşya demek kaliteyi göz ardı etmek demek değildir. Her şeyin en kalitelisini bir kerede alıp uzun süre kullanmayı ifade eder. Böylece değerli vaktinizi sürekli aynı dekoru yenilemek için harcamamış olacaksınız.

Banyo Tasarımlarının Önemi

Tüm bu banyo örneklerinden bahsederken önerileri uygulayamayacak kadar küçük ve dar bir banyoya sahip olduğunuzu düşünebilirsiniz. Ancak dar mekânların da çözümü vardır. Küveti kaldırarak, karoları yenileyerek ve lavaboyu küçülterek modern bir banyoya sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net