Bilgii.net

İkiz Bebek Olması için Neler Yapılmalıdır? İkiz Bebek İsteyenlere Tavsiyeler!

16.10.2018
İkiz Bebek Olması için Neler Yapılmalıdır? İkiz Bebek İsteyenlere Tavsiyeler!

Ebeveynler, evliliklerinin belirli dönemlerini geçirdikten sonra çocuk sahibi olmaya karar verirler. Bu isteği de yerine getirebilmek için belirli aralıklarla seks yapmaları ve cinsel ilişkiye girmeleri gerekmektedir. Gebe kalmanın sağlanması için boşalma esnasında penis tamamen vajina içerisinde olmalı ve kadın ilişkiden sonra bir süre sırt üstü şekilde uzanmalıdır. Tabi ki hamile kalmayı etkileyen onlarca sebep vardır. Bazı çiftler; hamile kalmak istemekte, hatta bu arzularını çok daha farklı bir noktaya taşımaktadırlar. Bu yazıda da konu olan ikiz bebek olma isteğine sahip çiftler, bunun için belirli bir öğrenme sürecinden geçmeli ve tavsiyeleri uygulamada kullanmalıdır. Bu sayede ikiz bebek sahibi olma şansları artacak ve bunu başaracaklardır. İkiz bebek sahibi olma oranının 89’da 1 olduğu düşünülürse, bu durumu etkileyen tüm faktörlerin yerine getirilmesinden sonra, yanınızda biraz da şans olması gerekmektedir.

İkiz Bebek Sahibi Olmayı Etkileyen Faktörler

Araştırmalar ve bilimsel sonuçlar göstermektedir ki; hamilelik döneminde ikiz bebek sahibi olmayı, birçok farklı unsur etkilemektedir. Bu sayede ebeveynler, sadece şartları yerine getirmemeli ve şanslarının da yanında olmalarını dilemelidirler. Aşağıda ikiz bebek sahibi olmayı etkileyen faktörlerin listesi verilmiştir:

  • Genetik Yapı: Genetik kodlamaları, ikiz çocuk sahibi olmayı çok yüksek derecede etkilemektedir. Genlerinde ve daha önceki kuşaklarda ikiz bebek sahibi olan kişiler; bu sayede ikiz bebeğe sahip olma şanslarını yüksek görebilirler.
  • Etnik Yapı ve Irk: Dünyadaki bazı bölgelerde, insanların ikiz bebek sahibi olma oranı daha fazla görülmektedir. Genel olarak Kafkasya bölgesinde ve Afrikalı kadınlarda görülen bu özellik, en az oranda ise Asyalı kadınlarda görülmektedir.
  • Yaş Durumu: Tersi düşünülse de, bilimsel araştırmalar; yaş ilerledikçe ikiz bebek sahibi olmanın şansının arttığını düşünmektedirler. Kadınların %17’si bu sayede 40 ve civarı yaşlarında ikiz bebek sahibi olmaktadırlar.

İkiz Bebek Sahibi Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

İkiz bebek sahibi olmayı birçok farklı etken değiştirmektedir. Fakat en önemlisi de ebeveynlerin bu konudaki şanslarının yaver gitmesidir. Tüm şartlar sağlansa da bazen bu durum görülmemektedir. Bu yüzden yapılacaklar harfiyen uygulamaya konulmalı ve sıkılmadan tekrarlarla denenmelidir. Bazı bilimsel araştırmalar, ikiz bebek sahibi olmak için gerekli olan cinsel pozisyonların ve ilaçların varlıklarından bahsetmektedir. Aşağıdaki listede bütün uygulamalar belirtilmiştir:

  • Kadının üstte olduğu seks pozisyonlarında ve ‘Doggy Style’ denilen pozisyonda yapılacak cinsel ilişki, ikiz bebek sahibi olma ihtimalini arttırmaktadır.
  • İkiz bebek sahibi olmak için kullanılan pozisyonlardan bir tanesi de misyoner pozisyonudur. Bu sayede erkeğin omzuna bir bacağını atan kadın, ikiz bebek sahibi olma şansını arttırmaktadır.
  • Kadının sırt üstü şekilde yattığı ve erkeğin boynuna bacaklarını sardığı seks pozisyonu da, yine ikiz bebek şansını arttıran seks pozisyonlarındandır.
  • Klomen adı verilen ilaç sayesinde, ikiz bebek sahibi olma şansı arttırılacaktır. Tabi ki bu ilaç doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.
  • Kadınların cinsel ilişki düzenine girmeden önce biraz kilo alması da, bazı hormonların artmasını ve bu sayede ikiz gebelik şansının yükselmesini sağlayacaktır. Bu sayede sağlıklı bir kilo alımı, ikiz bebek olasılığını yükseltecektir. Tüm bu işlemlerin uygulanmasının yanında, şans da yanınızda olursa; amacınıza ulaşmak için hiçbir engel kalmayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net