Bilgii.net

Hızlı Saç Uzaması için Yapılması Gerekenler

21.11.2018
Hızlı Saç Uzaması için Yapılması Gerekenler

Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzayabilmesi için yapabileceğiniz çok kolay yöntemler bulunmaktadır. Özellikle günümüzde saçlara çok fazla kimyasal maddeler ve bakım ürünleri kullanıldığından, saçların sağlıklı ve gür bir şekilde uzaması neredeyse imkânsız bir hale gelebiliyor. Saçlarınızın gür ve sağlıklı bir şekilde uzayabilmesi için; saçınızı uzatmaya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken noktalar bulunur, saçınızın beslenmesi, saçınızda bulunan kimyasallardan kurtulmak, çok sıcak su kullanmamak, saçınıza seçil vermeye çalışmamak, fırça ve şampuan gibi konulara dikkat edilmesi gerekiyor.

Güçlü ve Hızlı Saç Uzaması

Hızlı saç uzaması için yapılması gerekenler arasında, bazı düzenli olarak yapmanız gereken şeyler bulunur, öncelikli olarak sağlıklı ve uzun bir saça sahip olabilmeniz için, yapmanız gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Birincisi saçlarınızı 2 veya 3 günde bir sıcak ve soğuk değil, ılık arası su ile yıkamak.

Yıllık mutlaka bir defa saçınızı kestirmeniz gerekir ki, saç uçlarınız kırılmasın ve sağlıklı uzayabilsin. Bunun yanı sıra çok fazla saç bakım ürünleri kullanmamanız gerekir. Saç bakım ürünleri maalesef saçlarınıza parlaklık ve gürlük kazandırmaya çalışırken, zamanla saçlarınızı güçsüz ve sağlıksız bir hale getirecektir. Saçınızı uzatmaya başlamadan önce, mutlaka saçınızı kestirin ve kırıklarınız varsa aldırın ki saçlarınız sağlıklı bir şekilde uzamaya devam edebilsin.

Saçların Kuvvetlendirilmesi

Saçlarınızın beslenmesi için protein, vitamin ve minerallere ihtiyacınız bulunuyor. Doğru bir beslenme programını takip ettiğiniz sürece, saçlarınız hem sağlıklı hem de gür bir şekilde ama hızlıca uzayacaktır. Tükettiğiniz gıdaların arasında; Omega 3 yağı asidi taşıyan balık ya da keten tohumları, çinko kaynağına sahip tavuk, kepek, buğday tohumu ve yulaf gibi ürünler tüketmeniz faydalı olacaktır.

Saçlarınız için herhangi kimyasal bir madde kullanıyorsanız, saçlarınızı biran önce kimyasallardan kurtarmanız şiddetle tavsiye edilir. Birçok kadın özellikle, saç bakımı yapmak için farklı kimyasal maddelerin bulunduğu saç bakım ürünleri kullanır. Saç bakım ürünlerini kullandıktan sonra, bir süre mutlaka saçlarınız güzel ve parlak görünecektir, fakat bazı durumlarda ise, bakım ürünlerinin saçlara verdiği zarardan dolayı, saçlarınız solgunlaşabiliyor, bazı kadınlarda beyazlamaya başlayabiliyor. Saçlardaki nem gidiyor, yerini kurulup alıyor. Hatta bazı durumlar saçların dökülmesine kadar gidebiliyor. Diğer yandan hızlı saç uzaması için yapılması gerekenler arasında saçlarınızı sıcak su ile yıkamamanız gerektiği söylenir. Birçok kişi ya ılık su ile veya sıcak su ile banyo yapmayı sever, fakat normal şartlarda çok sıcak su ile saçlarınızın yıkanmaması gerekiyor.

Saçlarınızın hızlı ve uzun uzamasında yapmanız gereken diğer şeyler ise örneğin saçlarınıza çok fazla şekil vermeye çalışırsanız, yani saçlarınızı fazla sıkarak topuz yapmaya veya atkuyruğu yapmaya çalışırsanız, saçlarınız gitgide güçsüz hale düşecektir ve tabii bu da saçlarınızın sağlıksız hale gelmesini ve hızlı ve gür uzamamasını sağlayacaktır. Saçlarınızı ne ile taradığınıza dikkat edin. Saçlarınızı tararken, özellikle banyodan çıktıktan sonra bir fırça kullanmayın, geniş ağızlı bir tarak kullanın. Saçlarınızın sağlığı, hızlı uzaması ve gür olması için kullandığınız şampuana da dikkat etmeniz gerekiyor. Şampuan seçimi çok önemlidir. Şampuanlarda kimyasal bulunduğundan dolayı, saçlarınızın zarar görmeyeceği şampuanları seçmeniz ve kullanmanız önemlidir. Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde hızlı uzaması için yapacağınız şeyler aslında çok basit, fakat bunları tamamen alışkanlık haline getirmeniz gerekiyor.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net