Bilgii.net

Harita Duvar Kağıtları Modelleri ile Duvarlar Evrenselleşiyor

04.10.2018
Harita Duvar Kağıtları Modelleri ile Duvarlar Evrenselleşiyor

Dünyayı avucunuzun içine almak ister miydiniz?

Son dönemde oldukça ilgi gören harita duvar kağıdı modelleri ile bu mümkün. Zengin seçenekleri ile evleri süsleyen harita duvar kağıdı modelleri, ister salonlarınızı, ister evinizin özel bir köşesini, ister her yerini veya iş yerinizi, bu duvar kağıtları her yere çok ama çok yakışıyor.

Salon, oturma odası, hol, mutfak, yatak odası… Pek çok farklı alanda kullanıma uygun olan modeller, klasik duvar algısının dışına çıkıyor. Evlerimizi klasik yaşam alanlarından çıkarıp ünlü bir mimarın elinden çıkmışçasına özel alanlara dönüştürebiliyor.

Gerek oturma grubunuzun, gerek yatak başlığınızın arka planında, gerek ise yemek masanızın arkasında harita duvar kağıdı modelleri özellikle bu alanlarda oldukça fazla kullanılıyor.

Harita Duvar Kağıtları Nasıl Uygulanmalıdır?

Harita duvar kağıtları genelde iddialı ve birazda olsa karmaşık desenler içerdiğinden dolayı, tüm duvarlardan ziyade evinizin veya odanızın tek bir duvarında uygulamanız daha doğru bir tercih olacaktır. Uygulaması oldukça kolay olan harita duvar kağıtları için ihtiyacınız olan sadece uygun bir yapıştırıcı ve ölçüleri ayarlamak için bir metre ve bir makas. Uygulaması ne kadar kolay olursa olsun işini şansa bırakmak istemeyenler için ise bir profesyonelden yardım almakta fayda var.

Harita Duvar Kağıtları ve Mobilya Seçimi

Unutmayın! Harita duvar kağıdı kullandığınızda ön planda olan eşyalarınız değil, duvar kağıdınız olmalıdır. Bu nedenle seçeceğiniz mobilyalar sade olmasının yanı sıra, abartıdan kaçınılmalı ve duvar kağıdı ve mobilyanın birbirini tamamlamasına izin vermeliyiz. Mobilyamız ne kadar abartılı ve büyük olursa o kadar karmaşa yaratmış oluruz, bu da gözümüzün yorulmasına ve çabuk sıkılmamıza neden olacaktır.

Harita Duvar Kağıtları Uzun Ömürlü Mü?

Harita duvar kağıtları oldukça uzun ömürlü ve kullanışlı olmakla birlikte uzun yıllar sorunsuz, sıkıntısız kullanacağınız modellerdir. Gerek modasının geçmemesi, gerek ise teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha da dayanıklı olmaları uzun yıllar duvar kağıdınızı kullanabilmenize olanak sağlıyor.

Harita Duvar Kağıtlarının Temizliği

Duvar kağıdı seçerken insanların gözlerini en çok korkutan hususlardan biridir temizlik. Oysa ki duvar kağıtlarının temizliği oldukça kolay olmakla birlikte bunun için yalnızca nemli bir bez yeterli olacaktır.

Artık mutfaklarımıza kadar giren duvar kağıtlarının temizliğinden yana aklınızda hiçbir soru işareti kalmamalı.

Harita Duvar Kağıtları Modelleri Nelerdir?

Evinize veya ofisinize bambaşka bir hava kazandırmak istiyorsanız harita duvar kağıtları harika bir seçim olacaktır.

El çizimi orijinal haritalardan tipografik haritalara, siyasi haritalardan fiziki haritalara kadar pek çok ürün çeşidi içinden dilediğinizi seçmeniz mümkün. Önemli olan yalnızca sizin zevkiniz ve sizin beğeniniz. Gerisinin hiçbir önemi yok.

Gezgin Ruhunuzu Harita Duvar Kağıtları Yansıtsın!

Tarzınızı duvar kağıtlarınıza yansıtın. Gezgin ruhunuza harita duvar kağıtları ile can verin. “Bir gün mutlaka buraya gitmeliyim!” dediğiniz bir yerin haritasını kullanın mesela duvarlarınızda. Hayallerinizi yaşatın.

Unutmayın her şey sizin elinizde. Ve önemli olan sizin istekleriniz, beğenileriniz…

Harita Duvar Kağıdınızı Özel Bir Köşede Kullanın!

Duvar kağıdını illaki tüm duvara uygulamak zorunda değilsiniz. Kendinize özel bir köşe yapın. İster yalnızca çalışma masanızın arkasındaki duvar kaplayın, ister gezi fotoğraflarınızı sergilediğiniz bir köşe yapın kendinizi. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayın. Her şey sizin elinizde.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net