Bilgii.net

Hangi Kozmetik Ürünler Buzdolabında Saklanır Öğrenin

11.10.2018
Hangi Kozmetik Ürünler Buzdolabında Saklanır Öğrenin

Kozmetik ürünler hem bakımlı hem de daha güzel görünmek adına hem kadınlar hem de erkekler için kullanılan ürünlerde oluşmaktadır. Kozmetik ürünlerin hepsinin birbirinden farklı çeşitleri ve uygulama alanları bulunur. Bu nedenle de hepsinin farklı bir saklama koşulunda muhafaza edilmesi gerekir. Bu yazımızda vereceğimiz ürünler ile kozmetik ürünlerinizin ömrünü uzatarak daha uzun süre onları kullanabilirsiniz. Aşağıda sizler için sıraladığımız kozmetik ürünleri buzdolabında ortalama sıcaklıkta saklamanız mümkün. İşte buzdolabında saklanabilecek kozmetik ürünler listesi

1-Oje

Oje kadınların tırnaklarını daha bakımlı ve daha güzel göstermesi için sıklıkla kullandığı kozmetik ürünlerden biridir. Bu ürünler oldukça narin yapıda olduklarından dolayı ağızları açık bırakıldığında hemen donma veya cıvıklaşma eğilimi gösterebilirler. Ojenizi daha uzun süre kullanabilmek ve daha iyi bir sürüş yapabilmek için buzdolabında saklayabilirsiniz. Oje kokusu ve yapısı ile zararlı bileşenleri içerisinde bulundurduğundan dolayı bu ürünü dolapta saklarken bir takım kurallara da dikkat etmeniz gerekir. Oje kokusunun dolap içerisine yayılmaması ve diğer gıdalarınıza zarar vermemesi için, dolap içerisinde kapalı olan raflara ojenizi yerleştirmeniz daha doğru olacaktır. Dönüşümlü olarak farklı ojelerinizi dolap içerisinde muhafaza ederek hepsinin ömrünü bu şekilde uzatmanız bir hayli mümkün olacaktır.

2- Maskara

Maskara kadınların kirpiklerine uyguladığı kozmetik ürünlerden biridir. Oldukça kullanışlı olduğundan dolayı hemen hemen her kadının makyaj dolabında birden fazla maskara yer almaktadır. Özellikle de sizler de indirim zamanında birden fazla maskara alarak stok yapıyorsanız maskaralarınızı buzdolabında muhafaza etmelisiniz. Buzdolabında muhafaza ederek maskaranızın daha uzun ömürlü olmasını ve kolayca erimemesini sağlarsınız. Sıcaklardan dolayı maskaralara eriyerek, kirpiklere uygulama aşamasında çok sulu bir uygulama yaratabilirler. Bunun için buzdolabı ideal bir sıcaklık sunacaktır.

3-Ruj

Özellikle sıcak yaz günlerinde kadınların en mustarip olduğu makyaj ürünlerinden biri rujdur. İster dudakta olsun ister makyaj çantasında bu ürünler sıcaklara dayanamayarak çabuk eriyen hatta sulu bir görünüme kavuşan malzemelerdir. Bu sebeple dudağa uygulanan makyaj malzemelerinden biri olan rujların en uygun ortamda muhafaza edilmesi gerekir. Sürekli olarak kullanmadığınız rujlarınızı serin bir ortam olan buzdolabında ideal bir yere koyarak daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Donmuş olan ruj dudağa rengini daha iyi vereceğinden dolayı özellikle bu ürünü kesinlikle buzdolabında saklamanızı öneririz.

4-Preslenmiş Makyaj Ürünleri

Zaman zaman bazı makyaj malzemelerimiz kırılır veya artık plastik ambalajları kullanılamaz hale gelir. Özelliklede toz olan makyaj malzemelerinde bu çok sık rastlanan bir sorundur. Toz allık, toz far ve toz aydınlatıcılar yere düştüklerinde veya çanta içerisinde darbe adlıklarında çatlar ve kırılır. Bu gibi durumlar için makyaj malzemelerinizi hemen presleme işlemi uygulayabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde başka bir plastik kap içerisine kırılan veya ambalajı kullanılamaz hale gelen toz ürününüzü tamamen ezerek alırsınız. Ezmiş olduğunuz bu ürünü bebe yağı veya kayısı yağı gibi yüze sürülmesi zararlı olmayan bir ürün ile de birleştirdikten sonra iyice preslemeniz gerekir. İşte tüm bu işlem sonrasında presleyerek hayatını kurtardığınız bu ürününüzü buzdolabında muhafaza etmeniz gerekir. Buzdolabında muhafaza edeceğiniz ürününüzü daha uzun süreli olarak kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net