Bilgii.net

Hamileyken Saç Kestirilir mi? Zararlı Mı?

22.11.2018
Hamileyken Saç Kestirilir mi? Zararlı Mı?

İnternetten araştırdığınızda bile aslında artık günümüzde çok gerekli bilgilerle beraber, çokça öylesine yazılsın ve konulsun diye duran bilgilerde bulunmaktadır. İnternette birçok sorunuz veya merak ettikleriniz için cevaplar bulabilirsiniz. Örneğin hamileyken saç kestirilir mi? Zararlı mı? Bu tür soruların ve konuların ne kadar gerekli veya gereksiz olduğu tartışılır, fakat bu konularda bile kısa bilgiler bulabilirsiniz.

Hamileyken Saç Kestirilir Mi?

Öncelikle size soralım. Sizce bir kadın hamileyken saç kestirilir mi? Muhtemelen 100%’e yakın kadın ve erkekte dâhil olmak üzere, kestirilir diyecektir. Sonuçta saçın hamilelik ile bir alakası yok. Saç kestirmek veya saç yaptırmak tamamen moda ve bakım ile alakalı bir durumdur. Saçı kestiğiniz zaman bebeğin kısa veya saçlarının kısa kalacağı ya da uzattığınızda bebeğin uzun boylu olacağı veya saçlarının uzun olacağı anlamına gelmiyor. Her şey genetik veya kendiliğinden gelişecek durumlardır. Hamilelik ile saç kestirmenin bir ilişkisini kuramazsınız, fakat şunu yapabilirsiniz, hamilelik döneminde kadınlara yakışacak saç stilleri veya modalara bakabilirsiniz. Hamile kadınların hepsi birbirinden farklı olmak üzere, farklı saç stilleri kullanabilirler.

Hamilelikte Saç Kestirme Durumu

Fakat tutup hamileyken saçınızı kestiremezsiniz veya kestirebilirsiniz gibi tartışmalara girince, açıkçası ya bütün doktorlar veya kadınlar gülecektir. Hamile olan birçok kadını kuaförlerde görebilirsiniz veya imkânları varsa evde kendi saçlarını kesebiliyorlar. Hayatın en doğal ve normal bakımlarından bir tanesi saç kestirmek ki özellikle saç sağlığı için gerekli olan bir şeydir. Bebeğinizin sağlığına dikkat edeceksiniz diye saçınıza bakım yapamayacaksınız anlamına hiç gelmiyor. Evet, hamilelik döneminde kadınlar hassas dönemler yaşayabilirler veya sürekli farklı saç modaları isteyebilirler, fakat bunun hamilelik ile alakası yok, kadınların bu dönemde hassaslaşması ile alakalıdır. Anne adaylarına veya anne olmuş kadınlara sorun, hamileyken saçınızı kestirdiniz mi diye, muhtemelen evet diyeceklerdir.

Hamileyken Saç Kestirmek Zararlı Mı?

 

Gelin size gerekli veya gereksiz olduğu konusunda yorum yapabileceğiniz bir başka soru. Bunun anında cevabını verebilmeniz gerekir, ama hamileyken saç kestirmek zararlı mı? Saçınızı kestirmezseniz ancak kendi saçınıza zarar verebilirsiniz. Saçınızın sağlıklı olmasını istiyorsanız zaten yılda en az bir defa saçlarınızı kestirmeniz gerekiyor ki saçlarınız daha sağlıklı bir şekilde uzayabilsin. Bunun hamilelik ile bir alakası yok, fakat eğer saçınızın bakımını yaparken, eğer bünyenizi veya dolayısıyla bebeğinizi etkileyecek maddeler kullanılması gerekiyorsa, bebek doğana kadar o bakımın yapılmaması gerekir, fakat kestirmek? İstediğiniz zaman saçınızı kestirebilirsiniz. Hamileyken de istediğiniz zaman saçınızı kestirebilirsiniz. Saç kestirmek tutup bebeğinize herhangi bir şekilde zarar vermeyecek, aksine sizi güzel bir anne adayı olarak gösterecektir.

Hamileyken elbette sadece kendinizi düşünmeyeceksiniz, karnınızda gelişen bebeğinizi de düşüneceksiniz, fakat bu demek değildir ki bakım yapamayacaksınız veya saçınızı kesemeyeceksiniz. Aksine bir anne adayı olarak belki daha fazla bakım yapmanız gerekiyor. Kendinize bakmanız, beslenmenize dikkat etmeniz, saçınızın sağlığına dikkat etmeniz gerekiyor. Sonuçta bir anne olmaya hazırlanıyorsunuz ve bebeğinizi kucağınıza aldığınızda bambaşka bir dünyada yaşıyor olacaksınız. Sizin hayatınız ve dünyanız sadece o olacak. Bu yüzden hamileyken saç kestirmekten, farklı modeller ve stiller denemekten korkmayın. Bebeğinize baktığınız kadar kendinize de bakım yapın ki en güzel şekilde bebeğiniz için hazırlanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net