Bilgii.net

Hamile Kalmak içi Ne Yapılmalı? Çocuğum Olmuyor Diyenlere!

15.10.2018
Hamile Kalmak içi Ne Yapılmalı? Çocuğum Olmuyor Diyenlere!

Hamilelik süreci, ebeveynlerin ikisinin de hayal ettiği bebeğe sahip olmalarını sağlayan bir dönemdir. İnsanlık tarihinin sürekliliğini ve devamlılığını sağlayan bu dönem için, birçok farklı teknik geliştirilmiş ve bazı yöntemler uygulanmıştır. Erkek ve kadının cinsel birleşmesi sayesinde, şartların doğru şekilde konumlandırılmasıyla birlikte, doğru bir hamilelik dönemi ebeveynleri beklemektedir. Hamile kalmak için; kadın yumurtalarının ve erkek spermlerinin sağlığı ve korunması fazlasıyla önemlidir. Gerekli görülen unsurların eksikliği halinde, annenin hamile kalması sağlanamayacak ve bu psikolojik bir yıkıma sebep verecektir. Bu yüzden çiftler; hamile kalmak ile ilgili bütün bilgileri öğrenmeli ve doğru şekilde uygulamalıdır. Böylece başarılı bir hamile kalma dönemi onları bekliyor olacaktır.

Hamile Kalmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Hamileliğin teknik olarak anlaşılması için, sperm ve yumurtalıkların birleşip döllenmesi gerektiği öğrenilmelidir. Bir sene süren cinsel birlikteliklerde gebelik durumu gelişmiyorsa, kadın veya erkekte kısırlık durumundan bahsetmek mümkün olacaktır. 35 yaşın altında olan kadınların da aynı şekilde bu durumdan dolayı bir rahatsızlıkları varsa, doktora başvurmaları gerekmektedir. Uzman doktorlar bu konularda belirli tavsiyeler vermişler ve bu sayede kişilerin hamile kalma oranının arttığını belirtmişlerdir.

  • Yumurtlama dönemine girecek olan kadınların, bir veya iki gün kala cinsel ilişkiye girmeleri sayesinde hamile kalma şansı çok yüksek olacaktır. Eczaneden alınacak bir ovulasyon testi sayesinde bu dönem belirlenebilecektir.
  • Vücuttaki vitamin ve minerallerin her zaman desteklenmesi gerekecektir. Vücutta bulunan bu maddelerdeki eksiklikler, hamile kalma riskini düşürecek ve bu yüzden ciddi sorunlar ortaya çıkacaktır.
  • Cinsel ilişki sonrasında hemen ayağa kalkılmaması gerekir. Özellikle 15 dakika sırt üstü uzanmak, spermlerin rahim ağzından geçerek gebelik oluşturması şansını arttıracaktır.
  • Cinsel ilişki esnasındaki boşalma durumunda, penis hemen dışarı çıkartılmamalıdır. Boşalma işlemi tamamen vajinanın içine gerçekleştirilmelidir.
  • Düzenli olarak yapılacak seksler, hamile kalma ihtimalini arttıracak yöntemlerden bir tanesidir. Bu sayede haftada 2 veya 3 defa cinsel ilişkiye giren çiftler, 6 ay içerisinde gebeliğe ulaşacaktır.
  • Sigara ve alkol kullanımı; sperm ve yumurta kalitesini düşürdüğü için, gebelik çalışmaları esnasında tüketilmemesi gerekmektedir.
  • Boşalmanın yaşanmadığı gecenin sabahında, erkekte bulunan spermler en verimli anındadır. Bu yüzden sabah yapılacak cinsel ilişkiler, hamilelik şansının artmasını sağlayacaktır.
  • Hamile olmak isteyen çiftler ideal kilolarında olmalıdırlar. Bu sayede sperm ve yumurtalar en yüksek verimde çalışacak ve gebelik ihtimalini arttıracak birleşimde bulunacaklardır.
  • Herhangi bir seks pozisyonu gebe kalma ihtimalini arttırmaz. En azından bilimsel olarak kanıtlanmış bir durum söz konusu değildir. Fakat misyoner pozisyonunun hamile kalmak için gebelik şansının arttırılmasında faydalı olduğu, ideal bir tavsiye olacaktır.
  • Kafein içeren ürünler ve içecekler, gebelik çalışmaları esnasında tüketilmemelidir. Bu sayede sperm kalitesini koruyacak ve rahim ağzından içeri girerek yumurtaları başarılı bir şekilde döllemeyi sağlayacaktır.

 

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü Tarifi

Yemekte kullanılan soğanlar, dörde bölünür ve 5 dakika boyunca suda kaynatılır. İçerisine başka bir şey eklenmeden oluşturulan bu karışım soğutularak, öğlen ve akşam saatlerinde tüketilir. Bu küre 15 gün boyunca devam edilmelidir. Böylece hamilelik şansı daha da artacak ve yumurtalar ile spermlerin kalitesi oldukça yüksek miktarda artacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net