Bilgii.net

Hacamat Nedir? Neden Yapılır? Sünnet Midir?

12.10.2018
Hacamat Nedir? Neden Yapılır? Sünnet Midir?

Hacamat; vücutta biriken kirli kanın damarları önlemesi ve bir şekilde organlara zarar vermemesi için vakumlanarak vücut dışarısına atılmasını içeren bir uygulamadır. Hacamatın sağlık kuruluşlarına verilen kandan farkı vardır. Kan verme işleminde temiz kan vücuttan ayrılırken, hacamat işleminde kirli kanın vücuttan ayrılması ve toksinlerin atılması söz konusudur. Hacamat yaptıran kişiler, her zaman bu uygulamadan memnun kalmışlardır. Hacamat faydasını, yapıldıktan bir hafta sonra göstermeye başlar. Hacamat dini literatürde olduğu gibi, insanlık tarihinde çok eski zamanlara kadar dayandırılan bir yöntemdir. Bu  sayede vücuttaki bütün pis ve toksin halindeki kan atılmaktadır.

Hacamat Neden Yapılır? Yararları Nelerdir?

 • Hacamat kirli kanın vücuttan atılmasını sağlar, bir şekilde kandaki detoks işlemini yerine getirir. Bu sayede vücuttaki temiz kan oranı artacaktır.
 • Hacamat, vücudun rahatlaması için en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Bu sayede sinirlerin azalması ve stresin ortadan kaldırılması sağlanacaktır.
 • Hacamat üst solunum yollarındaki rahatsızlıkların giderilmesinde önemli katkılar sağlamaktadır.
 • Kronik şekilde baş ağrısı görülen kişilerde, bu işlemin uygulanmasından sonra kalıcı bir çözüm yaratılmış olacaktır.
 • Hacamat, kansızlık hastalığının önüne geçecektir. Çünkü kan yapımı işlemini hızlandıracak bir tekniğe sahiptir.
 • Sara hastaları hacamat yaptırdığında, bu kişilerde görülen nöbetlerin azaldığı görülmektedir.
 • Baş dönmesi sorunu yaşayan kişiler, bu problemlerinden kurtulmak için düzenli olarak hacamat yaptırmaktadır.
 • Reflekslerinin güçlenmesini isteyen kişiler, bu uygulamaya başvururlar. Başarılı olduğu kesin olarak kanıtlanmış olan bu yöntemde, kişilerin refleks gücü artacaktır.
 • Kişilerin sürekli yorgunluk durumu ve tembelliği, hacamat sayesinde ortadan kalkacaktır. Kişiler kirli kandan kurtulmaları sayesinde birçok farklı enerji üretimini sağlayacaktır.
 • Diş rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan hacamat sayesinde, kişiler bu tarz problemlerinden kurtulacaktır. Diş ağrısının geçmesi için de uygulanan bir yöntemdir.
 • Hücreler arası yapışkanlık konusunun azaltılması için, hacamat uygulanır. Bu sayede ilgili konuda yüksek bir başarı sağlanmaktadır.
 • Hacamat kan damarlarında bulunan geçişkenliğin artmasına fayda sağlayacaktır. Bu şekilde organlar daha fazla oksijen kullanabilecek ve hücreler kendilerini daha çabuk yenileyeceklerdir.
 • Hacamat sayesinde gözdeki hücreler daha iyi çalışabilecektir. Bu sayede görme hücreleri gözün daha keskin bir bakış yakalamasını sağlayacaktır. Göz hastalıklarının tedavisinde kullanılmak için uygulanan hacamat, başarılı sonuçlar yakalamıştır.
 • Uyku anlamında birçok kişi farklı problemler yaşamaktadır. Bazı kişiler çok uyumaktan, bazıları ise hiç uyuyamamaktan şikayetçidir. Kişilerin bu uyku problemlerinin giderilmesi için tıp literatürü bazen yeterli katkıyı gösterememektedir. Bu yüzden de devreye hacamat girer. Kişilerin uyku bozukluklarının düzeltilmesine ve bu çözümlerin kalıcı olmasına imkan sağlar.
 • Adet döneminde sık ve şiddetli ağrılar yaşayan kadınlar, bu yüzden hacamat yaptırabilir. Bu sayede de ağrıların şiddeti azalacak ve regl döneminde gerçekleşen bozuk tarihler son bulacaktır.

Hacamat Sünnet Midir?

Hacamat; İslam dinimizin kuralları çerçevesinde değil, Peygamber Efendimizin davranışları örnek alınarak gerçekleştirilen bir uygulamadır. Bu sayede kandaki pislikler atılacak ve dinin bilime olan katkısı sayesinde, vücuttaki re jenerasyon sağlanmış olacaktır. Kişiler, dinin gerektirdiği emirleri ve tavsiyeleri yapmakla beraber; hacamatı yaptırmakla da sünneti yerine getirmiş olurlar. Çünkü büyük İslam alimleri, hacamat uygulamasının Peygamber Efendimizin bir davranışı olduğunu ve sünnet olarak referans alınması gerektiğini söylemişlerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net