Bilgii.net

Günlük Kullanışlı Makyaj Önerileri

22.11.2018
Günlük Kullanışlı Makyaj Önerileri

Makyaj, kadınların kendi güzelliklerini daha iyi bir şekilde ortaya çıkarmaları için çok önemli bir uygulamadır. Makyajın uygulanma teknikleri ise gelişen moda anlayışı sayesinde birçok farklı yelpazede belirlenmektedir. Makyaj elbette güzelliği tamamlar. Fakat yanlış yerde uygulanan farklı makyaj teknikleri, kötü bir görüntüye sebep olacaktır. Günlük makyajda kullanılan ağır teknikler, görüntünün farklı bir sonuç vermesine neden olur. Kadınlar elbette makyaj yapmadan evden çıkmak istemeyeceklerdir. Fakat giydikleri kıyafetlere ve ortama göre makyajlarını iyi bir seçim olarak yapmaları gerekir. Günlük yaşantıda en çok doğal ve sadece olan makyaj türleri uygulanır. Bu sayede daha şık bir görüntü elde edilir. Günlük makyaj yapmanın da, birçok farklı tekniği bulunur. Abartısız ama etkileyici bir makyaja sahip olmak isteyen kadınların, kısa sürede makyajı tamamlamaları için yapmaları gereken birkaç farklı işlem vardır. Günlük makyaj teknikleri ile ilgili öneriler, yazının devamında sizlere sunulacaktır.

Her şeyden Önce Temizlik

Makyajın ana kurallarından bir tanesi, sağlığın her zaman en iyi verimde korunmasını sağlamaktır. Bu yüzden gözeneklerin ve cildin iyi derecede temizlenmesine ihtiyaç duyulur. Kadınlar sadece makyaj öncesinde değil, gün boyunca sıklıkla yüzlerini yıkamalıdırlar. Nemlendirici özelliğine sahip olan doğal sabunlar, bu işlemin gerçekleştirilmesine büyük katkı sağlayacaktır. Aynı zamanda ciltte oluşan gözenek kapanmalarına son verilecek ve hava alması sağlanacaktır. Hava almaya başlayan cilt hücreleri de, daha parlak ve daha ışıltılı bir görüntüye sahip olacaktır. Temiz bir cilde makyaj yapmak, makyajın kalitesini ve durma süresini arttıracaktır.

Ten Üzerine Makyaj Yapma Aşaması

Günlük makyajın en belirleyici adımı, uygulama tekniğinden geçer. Doğal görüntü sağlamak için öncelikle temizleme işlemlerinin başarıyla gerçekleştirilmiş olması gerekecektir. Bu sayede yapılan küçük cilt bakımları, makyajın çok daha doğal gözükmesini sağlayacaktır. Tenin temizlenmesinden sonra, cilde makyajdan önce BB kremi ya da uyumlu renkte bir fondöten sürülmelidir. BB krem uygulanırken, noktalar halinde yüze sürülmeli ve parmak uçlarıyla cilde dağıtılmalıdır. Aydınlatıcı kullanmak da, günlük makyajın olmazsa olmaz konularındandır. Bu sayede daha kusursuz bir görüntü yakalanması daha kolay olacaktır. Dudaklarının daha dolgun gözükmesini isteyen kadınlar, aydınlatıcıyı dudakların üst kısmındaki orta noktaya ve kaşların altına sürmelidir. Bu sayede başarılı bir ten makyajı tekniği uygulanmış olacaktır. Aynı zamanda pembe veya şeftali renginde kullanılacak olan allıklar da, kadınların daha doğal bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.

Göz Makyajı

Kadınların göz makyajında abartıya kaçmaları, doğal görünümün bozulmasına sebep olacaktır. Bu yüzden göz makyajında kullanılması gerekile en önemli ürün siyah bir maskaradır. Bu maskara kirpiklere siyah bir renkte uygulandığında, doğal görünüm sadece kuvvetlendirilmiş olacaktır. Siyah bir göz kalemi ile göz makyajı tamamlanabilir.

Dudakların Makyajında Rujun Önemi

Dudakların makyajda her zaman imza niteliğinde izler taşıması gerektiği, modacılık ve makyaj literatürünün en önemli kuralıdır. Bu sayede dudakların her zaman belirli renkteki rujlarla desteklenmesi ve ön plana çıkartılması gerekmektedir. Kadınların tercih ettiği ruj renkleri, ten rengi veya şeftali tonlarında olabilir. Dudak makyajında kullanılacak balmlar ve nude tonlarındaki rujlar, etkili bir makyajın tamamlanmasındaki en önemli detaylar olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net