Bilgii.net

Gri Beyaz Banyo Dekorasyonu Örnekleri

29.11.2018
Gri Beyaz Banyo Dekorasyonu Örnekleri

Geçmişten beri yıkanma ayini oldukça önemli bir yerdedir. Özellikle tarihimize baktığımızda Osmanlı hamamları birçok yerde mevcut olup insanların geçmişten beri yıkanmaya son derece önem verdiğini göstermektedir. Hamam denilen toplu yıkanma odalarının yerini artık günümüz banyoları aldı. Büyük, küçük her türden banyolar evlerde mevcut olup kişilerin karakterine ve zevklerine uygun şekilde düzenlendi. İnsanlar uygun tasarımlarla kendilerine rüya gibi bir banyo oluşturmaya başladılar. Böyle banyo yaparken, daha fazla keyif alıyor ve kendi tasarladıkları özel banyolarında mutlu oluyor.

Gri Fayanslar Gri Beyaz Banyonun Olmazsa Olmaz Parçasıdır

Banyo gri beyaz formda yapılmak isteniyorsa ilk yapılması gereken şey fayansların gri olarak seçilmesidir. Bunun en önemli sebebi ise, gri olarak seçilen fayanslar daha az kir gösterir. Gri beyaz formda bir banyoda fayanslar beyaz seçilirse yüzeyde oluşan kir kendini gri renge göre daha çok belli eder ve temizlemesi daha zor olur. Tasarımlarda işlevsellik de önemli olduğu için zorluk çıkaran yüzey yerine daha az zorluk çıkaran yüzeyi tercih etmek daha akıllıcadır. Bunun yanı sıra duvar fayanslarında beyaz küvetin olduğu kısım gri fayans yapılarak hoş bir görüntü elde edilebilir. Banyoda duvarların geri kalan kısmı uygun renklerde ve tonlarda duvar kâğıtları ile tasarlanabilir. Ayrıca banyo dolapları ve lavabo, klozet gibi detaylar beyaz renk seçilmelidir. Özellikle parlak beyaz renk banyolarda oldukça şık duran bir renktir.

Banyo Dolaplarının Önemi

Gri beyaz banyolarda banyonun genişliğine göre kullanılan banyo dolaplarında banyonun tasarımına göre renk seçimi oldukça önemlidir. Özellikle geniş banyolarda kullanılan, ekstra depolama alanı sağlayan dolaplar banyonun genişliğine göre büyük ya da küçük olabilir. Bazen sayısı da değişebilir. Beyaz gri banyolarda lavabonun altında bulunan iki kapaklı dolap dâhil tasarıma eklenmiş ekstra dolaplar gri ve gri rengin tonlarında kullanılabilir. Böylece Farklı tonların birbirleri ile harmanlanmasıyla hoş bir dekorasyon elde edilebilir.

Bunların yanı sıra küçük bir banyoda gri beyaz banyo dekorasyonu yapılırken fayansların gri olması ve geri kalan mobilyanın beyaz olmasına dikkat edilmelidir. Böylece banyolar daha ferah ve geniş gözükecektir.

Fayanslar Beyaz Duvarlar Gri

Gri beyaz banyo dekorasyonunda hayal gücünün sınırları yoktur. Sizler zevkinize uygun bir tasarımla muhakkak banyolarınızı dekore edebilirsiniz. Zemin fayanslarının gri olmasını istemeyen kişiler, fayanslarını beyaz yaptırabilirler. Gri rengi duvar fayanslarında kullanabilir böylece oldukça şık bir görüntü yakalarlar. Ya da küvet hizasına kadar beyaz fayans kullanıp kalan kısmı tavana kadar griye boyayabilirler.

Grinin Gücünü Keşfedin

Gri beyaz banyo tasarlarken gri rengin baskınlığından ve beyaz rengin asaletinden güç alabilirsiniz. Zemin rengini gri fayanslarla tasarlayabilir, aynı zamanda banyo duvarlarını da grinin başka bir tonu ile süsleyebilirsiniz. Bütün bunlar tamamen hayal gücünüze kalmış olup daha şık bir görüntü yaratmak için lavabo, küvet, dolaplar ve klozeti beyazın tonlarında tercih edebilirsiniz.

Gri Rengin Önemi

Gri renk asil bir renktir. Bunun yanı sıra kiri ve tozu çok belli etmez. Fayanslarda kullanılması işlevsellik açısından son derece önemlidir. Gri rengi açık ya da koyu tonda kullanıp banyo dekorasyonlarında değerlendirilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net