Bilgii.net

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Maskeler

25.11.2018
Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Maskeler

Yüz, gün içerisinde maruz kaldığı kir ve toz yüzünden sürekli gözeneklerinde belirli komplikasyonların olmasıyla karşılaşır. Bu yüzden de gözeneklerin doğal formundan çıkması durumu meydana gelir. Özellikle kadınlar için, bu yüzdeki gözenekler ve bakımı çok önemlidir. Bu yüzden de gözeneklerin sürekli olarak bakım ve kontrolden geçmesini isterler. Vücudumuzdaki gözenekler, cildin nefes almasını sağlayan yapılardır. Bu sayede terleyen kişilerin, ter bezlerinde meydana gelen terin dışarıya atılımını sağlayan küçük delikler de, yine gözenekler olacaktır. Gözenekler bazen aşırı şekilde büyümeye başlayabilir. Büyüme gösteren gözenekler, zamanla bir problem haline dönüşür. Kadınlar da büyüyen gözeneklerin sıkılaşması ve eski haline dönmesi için birçok farklı yöntem uygularlar.

Geniş ve Büyük Gözenekler Neden Oluşmaktadır?

Yağlı cilde sahip olan kadınlarda genel olarak gözenekler büyümektedir. Çünkü yağlar, cilt gözeneklerinin tıkanmasına sebep olacaktır. Gözenekler ise nefes alma ve teri boşaltma ihtiyacını gidermek için genişleyerek daha büyük bir forma kavuşacaktır. Yüzde oluşan siyah noktalar temizlenmediği zaman, gözeneklerde bir büyüme meydana gelecektir. Çünkü bu noktalar terleme noktalarını kapatmış olacaktır. Kozmetik ve makyaj ürünleri kullanıldıktan sonra, zamanında temizlenmesi gerekecektir. Çünkü zamanında temizlenmeyen ürünlerin, gözeneklerin genişlemesine sebep olacağı bellidir. Uzun süre güneşe maruz kalınması durumunda, cilt kuruyacak ve terlemeyi daha rahat yapmak için büyüme gösterecektir. Kadınların genetik faktörleri de, yine gözeneklerin büyümesine sebep olacak türden sebeplerdendir. Ayrıca yaşın ilerlemesiyle beraber, gözenekler daha da büyüyecek ve daha geniş bir hal alacaktır.

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Maskeler

  • Elma sirkesi maskesi: Elma sirkesi, ciltteki PH oranını düzenlemektedir. Bu sayede kadınların ciltlerindeki akne ve sivilce oluşumunun önüne geçilmiş olacaktır. Elma sirkesi ve su karışımından oluşacak maske, pamukla beraber cilde sürülmelidir. Bu sayede 3-5 dakika sonra ciltteki gözeneklerin açıldığı hissedilecektir. Ardından temizlenme işlemi yapılacak ve nemlendirici kremler sürülerek, sıkılaşan gözeneklerin aynı formu korumaları sağlanacaktır.

  • Yumurta akı maskesi: Yumurtanın beyazı, en iyi gözenek kapatıcı ürünlerden bir tanesidir. Cildi gerginleştirir ve kötü kirleri ciltten uzak tutar. Bu sayede gözeneklerin daha hızlı sürede kapanmasını ve sıkılaşmasını sağlayacaktır. Sadece yumurta akının çırpılması ile hazırlanacak maske, yüze sürülür ve bir süre bekletilir. Daha iyi bir sonuç almak isteyen kadınlar, içerisine yarım bir limon damlatabilirler. Bundan sonra yapılacak, bu maskeyi 30 dakika boyunca cilde uygulamaktır. Böylece artık daha gergin bir cilt tipine sahip olunacaktır.
  • Toz şeker maskesi: Toz şeker, limon ve zeytinyağı karıştırılarak, belirli bir homojen yapı elde edilir. Bu karışım bütün yüze uygulanır ve 5 dakika sonrasında cildin soğuk su ile yıkanması sağlanır. Taze hücrelerin artmasını sağlayan bu yöntemle beraber, kadınların cilt altlarındaki bakterilerden kurtulması sağlanacaktır. Hücreler bu sayede yenileriyle yer değiştirir ve eski boyutlarına geri dönerler.

  • Karbonat maskesi: 2 yemek kaşığı ve 3 yemek kaşığı karbonat karıştırılarak, homojen bir yapı elde edilir. Bu maske cilde masaj yapılarak sürülür. 1-2 dakika sonra soğuk bir su ile durulanması gereken bu karışım, zamanla ciltteki gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayacaktır. İlk gün 5 sefer, sonralarında birer kez azaltılarak yapılacak olan bu uygulamanın, 5. hafta sonrasında bitirilmesi gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net