Bilgii.net

Göz Rengi Nasıl Değiştirilir? Göz Rengini Değiştirmek Mümkün Mü?

08.10.2018
Göz Rengi Nasıl Değiştirilir? Göz Rengini Değiştirmek Mümkün Mü?

Birçok insan ve özellikle kadınlar, zaman zaman kendilerinde değişiklik yapmak ister. Gerek estetik, gerekse saç tarzlarını değiştirmek gibi, fakat bazı kadınlar daha fazlasını yapmak isteyebiliyor, örneğin göz rengini değiştirmek gibi. Göz rengi nasıl değiştirilir? Göz rengini değiştirmek mümkün mü? Diye soran birçok kadın bulunuyor. Göz rengini değiştirmenin bir tane kolay yolu bulunmaktadır, o da numarasız lens kullanmak veya ancak numaralı lens kullanabiliyorsanız, numaralı renkli lens kullanmak.

Göz Rengi Nasıl Değiştirilir?

Göz renginizi kalıcı veya geçici olarak değiştirmeniz mümkündür. Göz rengi nasıl değiştirilir sorusu için burada kısa bir bilgi verelim. Öncelikle bazıları özellikle genç kızlar, gözlerinin renkli olması için veya sürekli renk değişikliği yapmak için renkli lens kullanabiliyor, fakat bunun yanı sıra, göz renginizin kalıcı olarak değişmesi için, iris implant cerrahi bir operasyonunun yapılması gerekiyor. İris implant, sadece göz renginizin değişmesi için değil, aynı zamanda irise bağlı olarak ortaya çıkan göz sorunlarının tedavi edilmesi için de bu operasyon kullanılmaktadır. Göz renginizi değiştirmek için iris implantasyonu gün geçtikçe dünyada yaygın bir hale gelmiş olsa bile, bu operasyonun da kendi çapında; göz enfeksiyonu, kornea hasarı, katarakt veya kısmi görme kaybı gibi riskleri de bulunmaktadır.

Geçici Göz Renginin Değiştirilmesi

Yok, kalıcı olmasın, geçici olarak göz renklerimin değişmesini istiyorum derseniz, bunun için en yaygın ve bilindik olan yöntem renkli lens kullanmaktır. Geçici göz renginin değiştirilmesi çok zor değil, hatta sadece geçici olarak değil, sürekli olarak kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Kontakt lensleri kullanarak istediğiniz rengi gözünüzde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, unutmamanız gereken bir durum ise, gözünüzde nasıl bir değişikliğin olmasını istediğinize bağlı olarak, lensler farklı kategorilere ayrılmaktadır. Renkli lensler olsa bile, görüş mercekleri, geliştirme lensleri ve opak lensleri olmak üzere, renkli lensler arasında kendi gruplarına ayrılır. Görüş lenslerinde, kişinin gözlerinde çok hafif olacak şekilde renklendirme sağlanır. Gözün içine bakmadığınız sürece, bunu çok fark edemezsiniz. Geliştirme lenslerinde ise, göz rengini kısmi olarak değiştirir, daha koyu ve dikkat çekici hale gelir. Opaklarda ise irisi tamamen farklı bir renk haline getirir.

Göz Rengi Değiştirmek Göz Sağlığımızı Tehdit Eder Mi?

Göz rengini değiştirmek isteyen birçok kadın ve özellikle genç kızlar bulunur, fakat göz rengi değiştirmeyi sadece moda olarak gören genç kızlar olduğundan, göz rengi değiştirmenin göz sağlığını bozup bozmayacağını bilemezler. Göz rengi değiştirmek göz sağlığını tehdit eder mi, gözlerimizde ne gibi sorunlar yaşayabiliriz veya yaşa mıyız? Göz rengi değiştirmek, geçici olarak kullandığımız yöntemler çok fazla göz sağlığınızı tehdit etmez, sadece lenslerinizi doğru kullanmanız gerekir, fakat kalıcı olarak gözlerinizin renginin değişmesini isterseniz, iris implant operasyonunda olabilecek olan bazı sağlık sorunları yaşama riskiniz daha yüksektir. Bu sebeple çok fazla kalıcı göz rengi değiştirme tavsiye edilmez, fakat gerçekten göz rengini sevmeyip veya hayatını tamamen değiştirmek isteyenler, bu operasyona başvurabiliyor.

Aslında göz renginizi değiştirmek çok büyük bir durum değil. Lensler kullanarak ta kendinizi sağlama alarak göz renklerinizi saçınızın veya giyeceğiniz elbiselerin rengine göre uyum sağlatabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net