Bilgii.net

Göz Rengi Açılır Mı? İşte Göz Rengi Açma Yöntemleri

10.10.2018
Göz Rengi Açılır Mı? İşte Göz Rengi Açma Yöntemleri

Göz rengi açılır mı sorusu çok değil bundan birkaç sene öncesine sorulmuş olsa herkes bu soruya gülerdi. Fakat günümüzde bilimin ilerlemesi ile artık göz rengini açmak veya göz renginde değişiklik yapmak mümkün. Renkli lens yöntemleri le göz rengini açmak kısmen bir ürüne bağlı kalınarak da olsa göz rengi değiştirme yöntemlerinden en kolay ve bilinenidir. Fakat size bazı besinlerin tüketimi ile göz renginizde değişiklik yapabileceğinizi söylesek ne derdiniz? Evet, bazı yiyecekleri belirli bir süre tükettiğiniz takdirde göz renginizde açıklık yapmak veya göz rengi değiştirmek mümkün.

Göz Rengi Açmak

Göz rengi açma fikri özellikle göz bebeğinin beyaz tabakası yöntemi için araştırılmaktadır. Sarı veya krem tonlarına sahip olan beyaz tabaka yerine cam gibi bir beyaz tabaka daha güzel ve sağlıklı bir görüntü vermektedir. Bu nedenle çoğu kişi beyazın daha da beyaz görünmesi için farklı teknikler uygulayabilir. Bunlar arasında halk tarafından en bilinen yöntem ise limon ile göz rengi açma yöntemidir.

Limonla Göz Rengi Nasıl Açılır Mı?

Teknolojinin bu kadar gelişmediği zamanlarda insanlar göz renklerinin daha canlı daha parlak ve daha sağlıklı görünmesi için gözlerinin içine birkaç damla limon damlatırlardı. Bu durum uzmanlar tarafından günümüzde kesinlikle tavsiye edilmiyor. Her ne kadar gözleri parlatmada etkili olsa da limonun içerisinde yer alan asit göze ciddi zarar vermektedir. Geçici körlüğe kadar neden olabileceğinden dolayı limon ile göz rengi açma yöntemi kesinlikle kullanılmamalıdır.

Göz Rengi Açma Yöntemleri

Göz rengi açma yöntemleri hakkında en bilinen yöntem olan limon yerine başka besinler tercih ederek uzun vadede de olsa göz renginize canlılık ve parlaklık kazandırabilirsiniz. Aynı zamanda bu besinler göz kaslarınızın daha iyi çalışmasını ve görme bozukluklarının da önüne geçilmesine oldukça etkilidir. Bu besinleri listeleyecek olursak,

  • Ayıüzümü çayı göz renginde ve gözbebeği boyutunda değişiklik yaptığı iddia edilen besinler arasında yer alıyor. Antiseptik bir besin olduğu için idrar yolu enfeksiyonu gibi rahatsızlıklarda da tedavi edici etkisi bulunuyor.
  • Organik bal tüketimi düzenli bir şekilde yapıldığında gözlere açık ve doğal bir renk kazandırılabilir.
  • Ispanak içerisinde yüksek oranda demir içerdiğinden dolayı daha genç ve parlak bir göz görünümü için size fırsat sunuyor. Aynı zamanda bu ürün pek çok hastalığa karşı da antioksidan görevi görüyor.
  • Balık göz renginin gücünü arttırıyor. Bu nedenle göz renginizden memnunsanız fakat daha parlak ve canlı bir göz rengi istiyorsanız bunu balık yiyerek yapabilirsiniz. Üstelik küçük yaşlardan itibaren balık tüketen kişilerde bu durum artık kalıcı olarak gözlerine yerleşmiş durumda.
  • Düzenli soğan tüketimi de göz renginde farklılık yaratan bir diğer yöntem. Aynı zamanda uykusuzluk sorunu içinde soğan birebir tedavi etkisi sunuyor.
  • Zeytinyağı pek çok hastalığa şifa dağıtmakla kalmıyor aynı zamanda göz renginde değişiklikte yaratabiliyor.
  • Her gün düzenli olarak fındık yemek göz renginde parlaklık ve aydınlık yakalamanız için size yardımcı olabilir. Fındık oldukça sağlıklı olmasına karşın fazla tüketimi de zararlı olabileceğinden, dozu iyi ayarlamak gerekiyor.
  • İris rengini değiştirmek istiyorsanız et yiyerek bu durumu başarılı bir şekilde elde edebilirsiniz. Magnezyum ve çinko gibi mineralleri bulunduran et, bu mineraller ile iris rengini değiştirebiliyor.
  • Zencefil düzenli olarak tüketildiği takdirde göz renginde değişiklik yaratabiliyor. Özellikle de karaciğer iyileşmesinde rol oynadığı için gözde sarı olan tabakanın beyazlaşmasında oldukça etkili olabiliyor. Gripten ve soğuk algınlığından korunmak içinde zencefil birebir etki sunuyor.

Göz rengi değiştirmek isteyenler için blog yazımız; Göz Rengi Nasıl Değiştirilir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net