Bilgii.net

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Etkili Tavsiyeler

25.11.2018
Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Etkili Tavsiyeler

Kadınların, ciltlerinde en dikkat ettikleri bölgelerinden bir tanesi yüzleridir. Kadınlar özellikle yaşlılık belirtilerinin görülmesini engellemek için birçok farklı teknik uygularlar. Fakat yaşlılık belirtileri sadece bakımsızlık yüzünden olmaz. Yaşın ilerlemesiyle cildin formu yavaşça bozulmaya başlar. Bundan sonra da artık göz ve çevresinde kırışıklıklar meydana gelecektir. Gözler, cilt bakımındaki en tehlikeli ve hassas bölgedir. Sadece yaşlanma yüzünden değil; uykusuzluk ve yorgunluktan dolayı da bazı durumlarda göz çevrelerinde kırışıklıklar meydana gelecektir. Gözaltı morluklarının ve kırışıklıklarının önlenmesi, temel bakım kurallarının başında gelecektir. Bu yüzden kadınlar, her zaman göz çevresindeki oluşumlara karşı hassas davranacak ve daha iyi sonuçlar almak için çabalayacaklardır.

Kırışıklıkların Oluşumu

Yaşın ilerlemesi ve cildin yıpranmasıyla birlikte, doğal olarak mimik hareketlerinin de bu iki nedene eklenmesiyle birlikte göz ve çevresinde kırışıklıklar meydana gelecektir. Düzenli olarak cilt bakımı yapan ve cildin ihtiyacı olan vitaminleri karşılayan kadınlarda, bu durum daha sonraki yaşlara sarkacaktır. İyi bir beslenme programına sahip kadınlarla, spor yapan kadınlarda da kırışıklıklar çok daha sonraları oluşacaktır. Yağlı ciltlerde, kuru ciltlere göre daha geç bir kırışıklık oluşumu gözlenecektir. Bu kırışıklıkların oluşumunda A vitamininin eksikliği görülmektedir. Cildin elastik yapısının kaybedilmesi, zamanla kırışıklıkların artmasına sebep olacaktır. Konuşma esnasında tekrarlanan yüz hareket ve mimikleri de, yine kırışıklıklara sebep olan diğer faktörlerdendir. Bu kırışıklıkların ortaya çıkmasının tek sebebi yaşlılık değildir. Bu kırışıklıkların engellenmesi için cilt bakım maskeleri kullanılmalı ve cilt güneşten korunmalıdır. Böylece daha az kırışıklık oluşumu gözlenecektir.

Kırışıklık Oluşumundan Korunma Yolları

Göz çevrelerindeki kırışıklıkların temel nedenlerinden bir tanesi de güneştir. Bu yüzden güneşe çıkılmadan önce mutlaka tedbir amaçlı bir koruyucu güneş kremi kullanmak gerekecektir. Kremin en az 15 faktör olması gerekir. Nemlendirici etkili diğer kremleri ise kozmetik mağazalarından satın almak mümkün olacaktır. Yazın güneşli ve sahil kenarında olunan bir yere gidilecek olması durumunda, özellikle kadınların güneş gözlüğü kullanmaları gerekir. Aynı zamanda takılacak şapka sayesinde, güneşin bütün zararlı etkilerinden kurtulmuş olacaklardır. Kuru ciltlerin, yağlı ciltlere göre dezavantajı vardır. Çünkü daha çabuk kuruyan kuru ciltlerde kırışıklıkların oluşumu daha kolay olacaktır. Bu yüzden kuru cilt tipindeki kadınların, özellikle göz çevrelerine yeterli miktarda nemlendirici kremler kullanmaları gerekir. İnce derilerden oluşmuş olan göz çevreleri hücreleri, bu yüzden hassas bir yapıya sahiptir.

Retinoid Kremler

Cildin yenilenmesini ve kırışıklıkların azalmasını sağlayıcı özellikleri ile kadınların önemli tercihlerinden olan Retinoid kremler de tercih edilebilir. Bu kremlerin içerisinde özellikle göz çevrelerindeki hücrelerin ihtiyaç duyacağı sentetik A vitamini bulunmaktadır. Retinoid kremleri, vücutta çok güçlü bir antioksidan etkisi yaratmaktadır. Bu etkiyle beraber, ciltteki hücrelerin oluşumu hızlanacak ve cildin esnekliği artacaktır. Göz çevrelerindeki oluşumlar için gelen birçok farklı doğal maske de bulunmaktadır. Bu maskelerde kullanılan ürünlere, kadınların alerjisinin olmaması gerekir. Aynı zamanda uygulanacak kremler göz altlarında 15 dakikadan fazla bekletilmemelidir. Ilık suyla yıkanacak olan maskelerin, düzenli şekilde kullanımında başarılı sonuçlar alınacaktır. Kadınların özellikle 4-5 hafta boyunca bu maskeleri uygulamaları gerekir. Bu sayede göz altlarındaki kırışıklıkların önlenmesi başarıyla sağlanmış olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net