Bilgii.net

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Maskeler

25.11.2018
Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Maskeler

İnsan vücudunda kırışmaya başlayan ilk yer göz çevresidir. Aynaya bakıldığında ise o yüzden her zaman oraya bakılır. Kırışıklıklar çok can sıkan durumlardır. Daha çok bu kırışıklıklar yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelmektedir. İşte o yüzden bu kırışıklıklar oluşmaya başladığı zaman insanların canı sıkılır. Çünkü artık yaşlandığını hissetmeye başlar. Genelde yaşa bağlı bu kırışıklıklar oluşsa da normal bir bireyde de bu kırışıklıklar görülebilir. Göz çevresindeki deri çok hassas bir deridir. Bu yüzden yeteri kadar nemli olmazsa kırışıklıklar oluşabilir. Güneşten gelen zararlı ışınlara maruz kalmak yine burada kırışıklıklar oluşmasına sebep olabilir. Göz çevresindeki kırışıklıklar için uygulanabilecek çok fazla çözüm yolu vardır. Fakat önce neden bu kırışıkların oluştuğu bilinirse ona göre çözüm yollarını sıralamak daha mantıklı olacaktır.

Göz Çevresinde Kırışıklık Neden Olur?

Genelde göz çevresinde oluşan kırışıklıklar yaşa bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Yani kısaca bu kırışıklıklar yaşlanmanın habercisi olarak bilinir. Cilt yaşlandıkça bu kırışıklık sayısı artar ve kırışıklıklar belirginleşir. Kırışıklık oluşmasında diğer bir büyük etken ise güneşin zararlı ışınlarına fazla maruz kalmaktır. Burada kırışıklık nedeni farklı olduğu için kırışıklık şekli de farklılık gösterir. Güneşin zararlı ışınları sonucu oluşan kırışıklıklar daha ince yapıdadır. Bu yüzden eğer göz çevresinde kırışıklıklar ince çizgiler halinde ise bunların sebebi güneşte çok fazla kalmanızdır. Bu yüzden güneşe çıkacağınız zaman yüksek hassasiyet içeren güneş kremi kullanmalısınız. Çünkü güneş kremleri güneşin zararlı ışınlarına karşı sizi korur. Bu arada göz çevresindeki kasların çok fazla kasılması yine göz çevresinde kırışıklık olmasına sebep olabilir.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Maskeler

Her cilt bakımında olduğu gibi göz çevresinde oluşan kırışıklıklara karşı da en fazla tercih edilmesi gereken yol doğal maskelerdir. Çünkü göz çevresinde oluşan kırışıklıklar doğal bir sebepten dolayı ortaya çıkmaktadır. Aşağıda ise bu kırışıklara iyi gelen doğal çözüm yöntemlerini sizler için sıraladık.

  • Aloe Vera sadece kırışıklıklar için değil genellikle bütün cilde iyi gelen bir bitkidir. Aloe verayı ortadan kesiniz ve içerinde bulunan jeli dışarı çıkarınız. Göz çevresine bu jeli masaj yaparak sürünüz. Gün içerisinde birkaç kez bunu tekrarlayabilirsiniz. Aloe vera düzenli olarak kullanıldığı takdirde kırışıklıkların derinleşmesini engeller.

  • Hindistan cevizi yağı yine göz çevresinde oluşan kırışıklıklar için doğal bir yöntemdir. Hindistan cevizi yağını göz çevrenize tamamen emilecek şekilde masaj yaparak sürünüz. Bu yöntemi günde birkaç kere tekrar ediniz. Kendisi doğal bir nemlendirici olduğu için deride kuruma oluşmasını da engeller.

  • Salatalık göz çevresinde oluşan ince kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Bu konuda en çok tercih edilen bir doğal yöntemdir. Salatalıkları çok ince olmayacak şekilde yuvarlak yuvarlak doğrayınız. Sonrasında bu doğradığınız salatalıkları gözünüzün üzerine koyup 10-15 dakika arası bekleyin. Sonrasında bu salatalıkları gözünüzden alın ve yüzünüzü temiz ve tercihen pamuklu bir havlu ile siliniz. Bunun yanı sıra bu işlemden sonra doğal bir nemlendirici olan hindistan cevizi yağını da kullanabilirsiniz.

  • Kakao yağı cildin yaşlanmasını engellemeye yardımcı olan doğal ürünler arasındadır. Cildin yaşlanmasını ve güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi korur. Böylece kırışıklıklara engel olur. Bu yağı masaj yapar şekilde göz çevrenize sürünüz ve biraz beklettikten sonra ılık bir su ile yüzünüzü yıkayın. Bir süre kullandıktan sonra değişimi göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net