Bilgii.net

Göğüs Çatlakları Neden Oluşur? Nasıl Geçer?

25.11.2018
Göğüs Çatlakları Neden Oluşur? Nasıl Geçer?

Göğüs çatlakları da tıpkı bacak çatlakları ya da karın çatlakları gibi vücudun elastikiyetini kaybetmesi sonucu oluşan bir durumdur. Göğüste oluşan çatlaklar kişinin canını sıkar ve psikolojisini bozar.

Göğüs Çatlakları Neden Oluşur?

Spor yapmak göğüs çatlaklarını önleyen en önemli faktörlerden biridir. Fakat spor yapmayan kişiler, hızlı kilo alıp vermelerde göğüs ve deri çatlakları oluşmaktadır. Göğüs çatlakları sadece şişmanlarda olan bir şey değildir. Bu bilgi son derece yanlış bir bilgidir.

İlk zamanlarda karın çatlaklarından farklı olarak daha kırmızı renkte oluşur. Fakat vücut değişimleri olan zamanlarda mesela adet dönemi yaklaşırken ya da hamilelik gibi dönemlerde göğüsleri nemlendirmek ve bazı yağlar kullanmak gerekir.

Göğüs çatlakları kendini tekrarlayan bir şey değildir. Zaman zaman kilo alıp vermelerde derinleşir fakat sizler önleminizi aldığınız takdirde bu durumu kolaylıkla atlatabilirsiniz.

Göğüs kilo alıp verme gibi vücut değişim durumlarında eski elastikiyetini kaybeder ve alttan gelen cilt tabakası üst yüzeye çıkmaya çalışır. Bu gibi durumlarda göğüslerde çatlamalar oluşur. Başlangıçta kırmızı ya da mora yakın renklerde oluşan çatlaklar daha sonra derinin rengini alarak açılır.

Ciltte ve göğüslerde oluşan çatlamaların en önemli nedenleri arasında cildi ve göğüsleri yeterince nemlendirmemekten kaynaklıyor. Göğüsler normal büyüklüğünde iken kilo alıp verildiği zaman ciltte değişmeler olur ve çatlamalar meydana gelir.

Göğüs Çatlakları Nasıl Tedavi Edilir?

Exfoliator Kullanarak Tedavi Yöntemi

Bir kozmetik maddesi olan Exfoliator sayesinde cilt üzerindeki ölü tabaka atılmak sureti ile çatlaklar tedavi edilebilir. Exfoliator sayesinde göğüslerde yeni bir cilt tabakası oluşur. Oluşan tabakayı nemlendirici kremlerle yumuşatarak daha pürüzsüz ve yumuşak bir deri elde edilebilir.

Doğru Beslenmenin Önemi

Bilinen bir şey var ki o da vücudumuzun sağlığı için doğru beslenmek oldukça önemlidir. Elbette ki, vücudun bir parçası olan göğüsler için de bazı vitaminlerin ve minerallerin alınması oldukça önemlidir. Özellikle A, C ve E vitaminleri göğüs çatlaklarını giderici bir özellik taşımaktadır. Bu sebepten dolayı A, C ve E vitamini içeren gıdalar tüketmek son derece önemlidir. Bu vitaminlerin yanı sıra çinko içeren besinlerin tüketimi de son derece önemli olup göğüs sağlığı için oldukça faydalıdır. Kendiniz sağlıklı beslenme programı hazırlayamıyorsanız uzman diyetisyenler sayesinde size uygun bir beslenme programına sahip olabilir ve çatlak oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Jojoba Yağı İle Masaj Yapın

Jojoba yağı çatlak önleyici çok özel bir yağdır. Cildinizde ve göğüs bölgenizde oluşan çatlaklar için bu yağdan faydalanabilirsiniz. Özellikle çatlak olan kısımlara dairesel hareketlerle jojoba yağı ile masaj yapmak hem kan dolaşımını hızlandıracak hem de o bölgeyi fazlası ile nemlendirecektir. Jojoba yağı ile yapılan göğüs masajında çatlaklar birkaç ay içerisinde azalmaya başlar.

Kakao Yağı

Kakao yağı sayesinde vücut kolajın üretmeye başlar. Hem nemlenen hem de kolajın üreten vücutta çatlak oluşumu engellenir ya da azalır. Göğüs çatlakları için uygulanması oldukça faydalıdır.

Su İçmeye Özen Gösterin

Vücut esnekliğini kaybettiği için çatlaklar oluşmaktadır. Vücudun tekrar esnekliğini kazanması için bol bol su tüketmek gerekir. Cilt ve göğüs çatlaklarının oluşumunu engellemek adına kişiler su tüketimine dikkat etmelidirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net