Bilgii.net

Göbek Eritme Yöntemleri Nelerdir ? Diyetisyen Önerileri

23.11.2018
Göbek Eritme Yöntemleri Nelerdir ? Diyetisyen Önerileri

Bölgesel kilo alma günümüz kadınlarının en büyük problemlerinden biridir. Ergenlik döneminden itibaren vücudumuzun şekli oturmaya başlar ve kilolarımızı bölgesel olarak alabiliriz. Herkesin genetik yatkınlığına bağlı olarak bölgesel kilo alma şekli farklıdır. Bu nedenle vücut tipleri de çeşit çeşittir. Örneğin elma tipi vücutta genellikle vücudun üst kısmı kilo almaya elverişlidir, armut tipi vücutta ise vücudun alt kısmı kilo almaya elverişlidir. Vücut tipleri ve kilo alma şekilleri değiştikçe yöntemler de değişmektedir fakat değişmeyen tek bir bölgesel zayıflama yöntemi vardır o da spor yapmaktır. Düzenli spor hem sıkılaşmanızı sağlar hem de vücut şeklimizi düzene sokarak bizi bölgesel olarak kilo almaktan kurtarır.

Doktor Kontrolü

Eğer hem az yeyip hem de spor yaparak hala kilo almaya devam ediyorsanız mutlaka bir doktora görünmeniz gerek demektir. Çünkü çeşitli metabolizma hastalıkları ve hormonal rahatsızlıklar veya dengesizlikler sizin düzensiz bir biçimde kilo almanıza neden oluyor olabilir. Sağlıkla alakalı bir sorun söz konusu ise her tavsiyeyi ve diyeti doktorunuza danışarak uygulamalısınız.

Ülkemizde en yaygın olan vücut tiplerinden biri elma tipi vücuttur. Bu vücutta genellikle göbek, meme, kollar ve boyun bölgesi kilo almaya elverişlidir. Bu kişilerin bacakları ise oldukça incedir. Elma tipi vücudun en büyük sorunu ise göbekteki fazla kilolardır. Göbek yalnızca elma tipine ait bir sorun değildir tabii. Her cinsiyetten ve yaştan kişilerin genel kilo sorunu göbekle ilgilidir. Fakat göbek eritmede en çok zorlanan kişiler ise yine elma tipi vücuda sahip olanlardır.

Göbek eritmenin pek çok yolu vardır. Bunların en başında daha önce belirttiğimiz gibi spor vardır. Sporun yanı sıra, sporu destekleyecek mahiyette diyetler uygulanmalıdır.Bu diyetler bir aydan fazla uygulanmamalı ve doktor kontrolünde yapılmalıdır.

Göbek Eritme Diyeti

Sabah Aç Karna:

1 bardak oda sıcaklığında suya üç dört damla limon suyu damlatarak içilir.

Kahvaltı:

1 yumurta

Küçük bir dilim yağsız beyaz peynir

Yarım domates ve yarım salatalık

Bol maydanoz ( üzerine muhakkak limon sıkılmalı)

Bir dilim tam buğday ekmeği

Şekersiz çay

Öğle Yemeği:

1 porsiyon haşlanmış susuz tavuk

1 adet buharda pişmiş kabak

Yoğurt

Akşam Yemeği:

1 kase çorba

1 porsiyon salata

Not: Bunların yanı sıra aralarda bir elma bir fincan çay veya 5-6 adet badem ve çay şeklinde ara öğünler uygulanabilir. Bu diyet iki hafta uygulanmalı daha fazla uygulanmamalıdır.

Göbek Eriten Çay

1 litre su

10 gr ıhlamur

10 gr kuşburnu

5 gr altınotu

Yapılışı: 1 litre suda kuşburnu ve ıhlamur beş dk kaynatılır, ardından altınotu eklenip beş dk daha kaynatılıp ocaktan alınır. Bu çay gün boyunca içilmelidir. Bir hafta boyunca bu çayı her gün içerseniz göbek bölgenizdeki yağlardan kurtulmaya başladığınızı göreceksiniz.

Göbek Eriten Karışım

1 kase yoğurt

1 tatlı kaşığı pul biber

1 tatlı kaşığı limon suyu

Yapılışı: uyumadan bir saat önce yoğurt pul biber ve limon suyu karıştırılıp yenmelidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus yoğurtlu karışım yendikten sonra arkasına başka hiçbir şey yenmemesi gerektiğidir. İki hafta boyunca her gece yatmadan önce uygularsanız göbeğinizin inceldiğini görebilirsiniz. Yalnız mide rahatsızlığı olanlar tüketmemelidir.

Tüm bunların yanı sıra hayatımız boyunca yediğimiz ve içtiğimiz şeylere dikkat etmemiz gereklidir. Yalnızca diyet yaparken veya zayıflamaya çalışırken değil paketli hazır gıdaları ve abur cuburları hayatımızdan mümkün mertebe çıkarmalı ya da en aza indirgemeliyiz. İşlenmiş un ve işlenmiş undan yapılan gıdalardan ve şekerden kesinlikle uzak durmalıyız. Tüm bunlar zayıflamaktan önce sağlığımızı korumaya yardımcıdır, sağlıklı olduktan sonra ise kilo vermek, göbek eritmek çok kolaydır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net