Bilgii.net

Gliserin Cilde Nasıl Uygulanır?

25.11.2018
Gliserin Cilde Nasıl Uygulanır?

Oksijen, karbon ve hidrojenden oluşan organik bir ürün olan gliserin, bitkisel yağlardan elde edilmektedir. Renksiz ve kokusuz olmasının yanında, şeker şurup kıvamında bir sıvı formundadır. Toksit olmayan bir ürün olduğundan dolayı, yan etki konusunda kadınlara herhangi bir sorun çıkartmayacaktır. Cilt ve saç bakımında kullanıma uygundur. Birçok fazla alanda kullanıma uygun olduğu için, artık piyasada sıklıkla kullanılmaktadır. Gliserinin nasıl uygulanacağı ve uygulama esnasında nelere dikkat edileceği, önemli bir konudur.

Gliserin Cilde Nasıl Uygulanır?

Bitkisel yağlardan elde edilmiş olan gliserin ürünü, özellikle saç ve cilt bakımından sıklıkla kullanılmaktadır. Kozmetik mağazalarında saf şekilde bulunacak formda olan gliserin sayesinde, kuru ciltler ve deri yüzeyleri tedavi edilebilecektir. Gliserin formundaki maddelerden dolayı çok iyi bir nemlendirici olmaktadır. Bu yüzden de çatlayan ve kuruyan bölgelerde etkili bir sonuç verilmesine sağlanır. Yaraların daha da çabuk geçmesini sağlayan gliserin, böylece kadınların birçok farklı problemine de cevap verebilecektir.

  • Gliserini yüz bölgesindeki ciltte kullanmak isteyen kadınların, kendilerine bu formda bir bakım maskesi oluşturmaları gerekecektir. Bu yüzden gerekli olan malzemeler; 1 çay kaşığı bal ve aynı miktarda gliserinle, yulaf ezmesi, üzerilerine de 2-3 çay kaşığı sudur. Bu malzemelerin karışımından homojen bir macun elde edilir. Macun yüzün bütün bölgelerine eşit olarak dağıtılır. Bu sayede 20 dakika ciltte bekleyecek olan gliserinli bakım maskesi, ılık suyla yıkanarak temizlenecektir. Özellikle sıcak ve güneşli havalarda yapılması gerekilen bu maske sayesinde, ciltteki kuruluk problemleri ortadan kalkacaktır.
  • Gliserinin iyi gelmesi için yapılacak bir farklı nemlendiricinin tarifi de misket limon ile yapılan homojen karışım olacaktır. Geceleri kullanıma daha uygun olan gliserin, ciltteki kaşıntıların ve dökülmelerin önüne geçecektir. Erken yaşlanmanın bütün belirtilerini ortadan kaldıracak olan gliserin, bu nemlendirici tarif sayesinde ekonomik olarak kadınların yardımına koşacaktır. Karışımın oluşturulması için gliserinin 250 ml kadar satın alınması ve 2 yemek kaşığı kadar misket limonun karıştırılması gerekir. Camın içerisine konan bu karışım sürekli muhafaza edilmelidir. Bu sayede gece cilde uygulanacaktır. Burada oluşan fazlalıkların temiz bir bezle alınması gerekecektir. Gece uygulanan bu nemlendiriciden sonra, gün içerisinde direk güneş ışığına maruz kalmaktan kendinizi korumanız gerekir. Çünkü bu durum, cildin bronzlaşmasına yol açabilir. Karışım uygulanırken hafif ve dairesel şekilde gerçekleştirilmelidir. Karışımın muhafaza süresi, iyi şartların sağlanması halinde 2 haftadır. Gliserin tamamen emilmeden cildin herhangi bir kıyafet yüzeyiyle temas etmesi doğru olmaz.

Gliserin Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Gliserin, kullanımı esnasında birçok farklı uyarıyı içerisinde barındıran bir üründür. Bu yüzden de kullanırken ihtiyaçtan fazla kullanılmaması sağlanır. Gliserin cilt üzerinde ne kadar fazla süre kalırsa, cilt o kadar nemli olacaktır. Nem belirli bir süreye kadar vücuda yararlıdır. Fakat fazlasında zarar bulunacaktır. Gliserin uygulandıktan sonra vücuda herhangi bir yüzey değmemeli ve emilimi güzelce sağlanmalıdır. Losyonlarla birlikte kullanım, gliserin tercih edildiğinde yapılan en büyük hatalardan bir tanesidir. Aynı zamanda yüze uygulanan gliserinin uzun sürelerde bekletilmemesi gerekilir. Yağlı vücut tipindeki kadınların gliserini uygulayacak iken, sulandırarak kullanması, yağlanmanın daha da artmasını önleyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net