Bilgii.net

Giyinme Odası Sonradan Yapılır mı?

11.10.2018
Giyinme Odası Sonradan Yapılır mı?

Giyinme odası sonradan yapılır mı? sorusu, genel olarak eski tasarımlar ile inşaa edilen evler için oldukça sık sorulan bir sorudur. Yeni ev tasarımlarının hayata geçirilmesinde dikkat edilen konulardan biri de giyinme odası bölümünü de tasarlamak ya da giyinme odası tasarlanabilecek kadar alan bırakmak olarak tanımlanabilir. Yeni tasarımları bulunan bir eve sahip değilseniz de üzülmeyin…giyinme odalarının eski tasarımlara bağlı kalınan evlerde de uygulanabileceğini söylemek isteriz. Ancak giyinme odası konusunda bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken özellikler bulunmaktadır. Giyinme odasının sonradan yapılmasında dikkat edilmesi gereken detaylar ile odanıza ve evinize istediğiniz düzeni getirebilmeniz mümkün hale gelecektir. Böylelikle evinizin içinde aradığınız eşyalarınızı daha rahat bulabileceksiniz. Yaygın bilinenin aksine giyinme odaları lüks ya da aşırı yüksek bütçe gerektiren bir dekorasyon çeşidi değildir. Eviniz için bir lüksten ziyade ihtiyaç olarak kabul edilen giyinme odaları, her bünye ve bütçe için uygun seçenekler ile tasarlanabilir.

Giyinme Odası Yapım İpuçları

Giyinme odası yapım ipuçları olarak bakıldığında oldukça kolay ve tasarımsal işlerle uğraşmayı seven kişiler için zevkli bile olabilecek tavsiyeleri içermektedir. Çeşitli giyinme odası modellerini inceleyerek aklınıza yatkın olanı evinize yansıtabilmeniz mümkündür. Umuyoruz ki siz de kendi giyinme odanızı tasarlarken tavsiyelerimizin faydasını görme imkanı bulursunuz.

Giyinme odasının yapılacağı alan üzerinde plan ve tasarım üzerine çalışmalısınız. Seçeceğiniz giyinme odası tasarımını evinizin tasarımına uygun şekilde ayarlamanızı öneririz. İhtiyaçlarınıza göre gerekli sayıda çekmece ve dolap miktarı ile giyinme odanızın tasarımını geliştirebilirsiniz.

-Giyinme odasını tasarlarken kullanacak kişinin boy ve kilo oranı da oldukça önemlidir. Kişinin giyinirken ya da eşyaları yerleştirirken rahat olması, giyinme odasının işlevselliği yönünden önem arz etmektedir. Kişiden kişiye değişebilen giyinme odası modelleri, sadece işlevsellik anlamında değil, tasarım anlamında da farklılıklar gösterebilir.

-Giyinme odası yapım ipuçları arasında aydınlatma kısmına da yer vermezsek eksik bırakmış oluruz. Loş bir ışık tercih etmenin yanlış yönlendirebileceği gibi, aşırı parlak ışıklandırma örneklerinin de özellikle parlak elbise ve giysilerinizi seçerken kararınızı olumsuz yönde etkileyebileceğini unutmamak gerekir.

-Ayna faktörü de kullanılması gereken ve mutlaka gerekli olan eşyalardan biridir. Giyinme odanızda denediğiniz kıyafetleriniz ile yaptığınız kombinlerle şıklığınıza şıklık katarken, ayna karşısında bunu teyit etmeniz mümkündür. Boyunuza göre ayarlamanız gereken, hatta mümkünse boy aynası olarak bilinen ayna çeşitlerinden birini seçerseniz sizin için ekstra olarak kolaylık olacaktır.

-Cam kapılı sürgülü modeller de göz zevkinize hitap edebileceği gibi, perdeler ile de desteklenerek istenildiği zaman giysi odası ile yan tarafında bulunan oda arasında bir paravan oluşturabilirsiniz. Bunun dışında yatak odası içinde oluşturduğunuz giyinme odası ile yatak odanız arasında da belirli materyaller ile paravanlar da oluşturabilirsiniz.

-Giyinme odanızı belirli bir oda içinde tasarladı iseniz oturulacak ve eşyalarınızı üstüne koyabileceğiniz puf yastıklar ve koltuklar seçebilirsiniz. Böylece eşyalarınızın dağılması mümkün mertebe az miktarda olacaktır.

-Giyinme odanızın bir pencereye sahip olması, havalandırma olması gerekmektedir. Havalandırılan eşyalarınızın daha iyi bir şekilde giyinme odanızda durması ve giyinme odanızda giyinip soyunduğunuz zaman daha rahat olabilmeniz açısından önemlidir.

İpucu: Giyinme Odası Nasıl Yapılır

Doğru Aydınlatma

Aksesuar Çekmeceleri

Aynalar ve Puf

Yeterli Sayıda Raf Olmalı

Giyinme Odanızı Geniş Tutmaya Çalışın

Malzeme Tercihi

Stil ve Biçim

Çekmece Ve Dolap Sayıları Ve Büyüklükleri

Akıllı Dolap İçi Sistemleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net