Bilgii.net

Giyinme Odası Nasıl Yapılır?

11.10.2018
Giyinme Odası Nasıl Yapılır?

Giyinme odası nasıl yapılır? sorusu, kıyafetlerini organize etmek isteyen herkesin sorduğu bir soru olarak görülebilir. Günümüz teknolojisinin ilerlemesi ile tekstil alanında üretilen materyallerin de çeşidi ve albenisi artmış bulunmaktadır. Kıyafetlerin ve giyim ürünlerinin albenilerinin artması ile geçmiş senelere oranla tekstil ürünleri tüketiminde de artış görülmektedir. Her sene değişen moda algısı ve kişilerin daha şık olmalarının yanında, en son çıkan ürünlere yönelmesi de bu artışın seviyesini arttıran temel sebeplerden biridir. Görülen bu tüketim artışı, eviniz içinde kargaşaya neden olmaması adına giysilerinizi düzenli ve aradığınız zaman ulaşabileceğiniz şekilde organize edebilmeniz mümkündür. Gömme dolaplara nazaran daha kullanışlı ve fonksiyonel olan giyinme odaları, kişisel zarafetiniz ve tasarım şıklığınız için size yardımcı olabilecek köşelerden biri olarak sayılabilir. Hemen her evde herkesin yapabileceği bir düzenleme şekli olan giyinme odası, giysilerinizi ve ayakkabılarınızı düzenli bir şekilde saklamanıza yardım ettiği gibi, giyinip soyunmanız sırasında oluşacak dağınıklığı da kontrol altında tutabilmeniz için size yardımcı olacaktır.

Giyinme Odası Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Giyinme odası yaparken dikkat edilmesi gerekenler kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. Belirtilen maddelerin herhangi bir sırası olmamak ile birlikte, hepsinin de aynı derecede önemli olduğunu düşünüyoruz. Her bir maddenin giyinme odanızı oluştururken ayrı bir anlam ve işlevsellik katacağı düşüncesi ile giyinme odası yaparken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için paylaşmak isteriz.

Giyinme odanızın içine mutlaka ayna koymalısınız. Böylelikle özel olarak tasarladığınız alanınızdan çıkmadan üstünüze yakışan kombinleri uygulayarak, bu tasarımları üstünüzde görebilme imkanınız olacaktır. Yeterli alanınız var ise büyük boy aynalar kullanmanız, kullanış açısından fayda sağlayabilir.

-Giyinme odası yapımı için çok büyük bir alana ihtiyacınız olmadığı gibi, elinizdeki küçük alanlar ile de oldukça yaratıcı ve özgün giyinme odaları elde edebilmeniz mümkündür. Bu alanlar sıkıştırma bir şekilde gözükmeyeceği gibi, çekmeceler, askılar gibi ufak malzemeler ile istenilen tasarım oluşturulabilecek şekilde düzenlenebilir. Alacağınız askı ve çekmece miktarını, dolabınızda bulunan giysi ve ayakkabı miktarına göre belirleyebileceğinizi hatırlatabiliriz.

-Giyinme odası için ufak bir alanınız yok ise, yatak odanızın bir kısmı ile bağlantılı olacak şekilde bir köşeyi giyinme odası haline getirebilirsiniz. Açık plan bir giyinme odası elde edebileceğiniz gibi, araya bir paravan koyarak da giyinme işleminizi gerçekleştirmeniz sağlanabilir. Yatak odanız içerisinde yaratacağınız bu tarz bir giysi odasının içeriğine mutlaka puf yastık ya da koltuk eklemeniz, aceleniz olan durumlarda giysilerinizi üstüne bırakabilme imkanı vereceğinden size kolaylık sağlayabilir.

-Giysi odanızın aydınlatması da diğer pek çok konu kadar önemlidir. Mağaza kabinlerindeki kötü aydınlatmaları göz önüne alırsak, ne demek istediğimizi daha iyi anlatabiliriz. Giysi odası dekorasyonu aydınlatma kısmı bakımından bilinçli bir şekilde dikkate alınmaz ise, yaptığınız kombinlerin ya da yeni aldığınız giysi ve ayakkabıların birbirine ne kadar uyup uymadığını tam olarak kestiremeyebilirsiniz. Bu da oluşturduğunuz tasarımın kalite seviyesini düşürmek için yeterlidir.

-Giyinme odanızda kullanacağınız sürgülü kapı modeli ile pratik bir şekilde giyinme odanıza geçebilirsiniz. Giyinme odanızda olduğu gibi, giyinme içinde bulunan dolaplarda da aynı kapı tasarımını kullanabilirsiniz.

Küçük Bir Alandan En İyi Şekilde Yararlanın

Açık Giyinme Odaları

Kapalı Giyinme Odaları

Raylar Ve Çekmeceler Ve Raflar

Çatı Katı İçin Giyinme Odası Çözümleri

Sürgülü Kapılar

Ayna Koymayı Unutmayın

Aydınlatma

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net