Bilgii.net

Giyinme Odası Kapı Modelleri ile Şık Odalar

11.10.2018
Giyinme Odası Kapı Modelleri ile Şık Odalar

Dekorasyon fikirleri, evde yapılacak değişikliklerde büyük bir öneme sahiptir. Özellikle evdeki mimari tasarımın beğenilmemesi durumunda kurtarıcı olan dekorasyon, bu sayede kişilerin sahip olmak istediği sonuçların ortaya çıkmasını sağlar. Artık modern evlerin birçoğunda yeni yaşam alanları oluşturmak moda olmuştur. Bu yüzden de oluşturulan her yaşam formunda, farklı dekorasyon teknikleri izlenebilir. Bir odanın dekorasyonunu, temel olarak belirleyen bazı kriterler vardır. Dekorasyon bu kriterleri, kesin bir kural olarak belirlemez. Fakat dekore zamanında uyulacak bu fikirler sayesinde, yaşam alanının daha kullanışlı ve estetik olacağı görülecektir. Bir odanın dekorasyonunda en çok iz bırakacak detaylardan bir tanesi kapılardır. Kapılar, dekorasyon fikirlerinde geçmişte çok dikkat edilmese de; artık büyük bir öneme sahip olan eşyalardır. Kapılar sayesinde odanın tarzı değiştirilebilecek ve olduğundan daha geniş odalar meydana getirilecektir. Aynı zamanda yaşam alanının yeni bir kimlik kazanması söz konusu olacak ve bu sayede evde ferah bir hava yaratılacaktır.

Giyinme Odası Dekorasyonunda Kapı Modelleri

Giyinme odaları, modern mimarinin insanlara kazandırdığı en kullanışlı alanlardan bir tanesidir. Bu sayede kişilerin yatak odalarında kaybettikleri alanın, giyinme odaları sayesinde geri kazandırıldığı söylenebilir. Özellikle yeni moda olan minimal mimarilerde oluşturulmak istenen giyinme odalarında, kapıların dekorasyonu çok önemlidir. Dekorasyon sadece olabildiği kadar çok eşyayı odaya sığdırma fikirleri demek değildir. Dekorasyon sayesinde, bir kapının kapanma açısı ve türü bile değiştirilebilecektir.

Sürgülü Kapı Modelleri

Giyinme odalarının küçük ve az kullanım alanlarının varlığı halinde, kullanılacak kapı modelinin odada yeni bir alan yaratması gerekecektir. Böylece kapının açılma ve kapanma tarzının belirlenmesi önemli bir konu olacaktır. Kapı seçiminde sürgülü modellerin tercih edilmesiyle, yaşam alanında istenilen alanın yaratılması sağlanacaktır. Aynı zamanda pratik bir kullanıma sahip olan sürgü kapılar, odadaki fonksiyona da işlev katacaktır.

Doğal Ahşap Kapı Modelleri

Giyinme odasında yaratılmak istenen tarzın, kapı seçimine de yansıması gerekir. Çünkü bir odada dekorasyonun başarılı olması, bütün detayların doğru şekilde seçilmesiyle sağlanır. Odada kullanılan ve yaratılmak istenen tarz, ahşap modellerden seçilecekse, kapıda da aynı seçimin devam ettirilmesi gerekilecektir. Bu sayede bütünlük sağlanacak ve estetik bir görüntü elde edilecektir. Çünkü kapı modeli seçimi, dekore işlemlerinde özellikle dikkat edilmesi gerekilen bir konudur.

Fransız Model Kapılar

Kapıların, çeşitli varyasyonlarda açılıyor olması; odadaki kullanılan tarza göre uyum sağlayabilecektir. Özellikle çift kanatlı olması ve dışarıya doğru açılabilen kapı modelleri anlamında gelen Fransız modeller, odada oluşturulmak istenen zarif havanın tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Odanın ışık almasını ve bu sayede daha derin bir görüntü kazanmasını sağlayan Fransız model kapılar, ferahlatıcı bir kimliğe yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bu kapıların açılma şeklinden dolayı, odada bir miktar kullanım alanından da tasarruf edilmiş olunacaktır.

Kapılardaki Kontrast Renkler

Odada kullanılan kontrast ana renkler, aslında canlılık açısından giyinme odalarında oluşturulmak istenen kimliğe uygun olabilir. Bu kontrast renklerin, odayı canlandırması ve daha çarpıcı bir hava vermesi mümkündür. Özellikle odada kullanılacak olan kapının da, odanın ruhuna uygun olarak aynı kontrast renklerde oluşturulması gerekir. Bu sayede odada doğru bir kimlik yakalanacak ve kontrastlık üzerinden estetik sağlanacaktır.

Camlı Kapılar

Melamin Kapılar

Dekor Kapılar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net