Bilgii.net

Genç Gösteren Etkili Makyaj Hileleri

22.11.2018
Genç Gösteren Etkili Makyaj Hileleri

Kadınlar her zaman bakımlarına dikkat ederek, güzelliklerini korumaya çalışmışlardır. Bunun için de birçok farklı uygulamaya başvurarak güzellik seviyelerini arttırmaya çalışırlar. Kadınların kendilerine bakımının iki temel amacı vardır. İlki kendilerini güzel hissetmek ve bu sayede daha öz güvenli bir şekilde sosyal yaşantıya katılmaktır. Bir diğeri de, en çok korktuklarını konudan uzaklaşmaktır: Yaşlanmak. Kadınların yaş ilerledikçe, vücutlarındaki çizgilerle dertleri başlar. Yaşlılık belirtileri ortaya çıkmaya başlayınca kadınlar mutsuz olurlar. Elbette bunun da üstesinden gelmek için yine birçok yola başvururlar. Bu uygulamalardan en başarılı olanı ise makyaj teknikleridir. Doğru bir makyaj ile beraber, yaşınızın olduğundan daha genç görünmesi sağlanabilir. Önemli olan hangi yaşlarda, hangi makyaj tekniklerinin uygulanacağını bilmektir. Doğru makyaj uygulamaları sayesinde kadınlar bu yaşlılık belirtilerinden kurtulabilirler. Böylece olduğundan daha genç gösteren makyaj hileleri büyük önem kazanmış olacaktır. Genç gösteren makyaj hileleri, aşağıda verildiği kurallar dahilinde uygulanırsa başarılı sonuçlar alınmış olacaktır.

Ruj Seçiminde Doğruyu Yakalamak

Ruj seçimi, kadınların makyajında en çok dikkat çeken malzemelerden bir tanesidir. Etkisi bilinmese de yaşlılık karşıtı görüntünün en iyi sağlanacağı teknik, rujun rengiyle beraber yapılacak olanıdır. Bu yüzden kadınların, ruj renginde pembenin büyüsüne kendilerini bırakmaları gerekir. Genel olarak makyaj sanatçıları ve moda uzmanları, kadınların pembe renk ruj kullandıklarında, olduklarından daha cesur ve daha genç göründüklerini söylerler. Bu ruj kullanılırken açık tenli kadınlar daha açık tondaki pembe rujları, koyu tendeki kadınlar ise vişne renginde pembeleri kullanmalıdır.

Fondöten ve Işıklandırma

Kadınların yüzlerindeki en büyük problemlerinden bir tanesi, cansızlık problemi olmuştur. Bu yüzden cilt tipi daha çok cansız ve mat görünen kadınların en büyük kurtarıcısı fondötenler olacaktır. Fondöten seçiminde kadınların, ışığı yansıtan bir fondöten seçmeleri gerekir. Böylece ciltteki matlık ve cansız görüntü ortadan kalkacaktır. Ayrıca bunun peşinden daha taze, daha genç ve daha aydınlık bir görüntü kazanılacaktır. Fondötenlerden ışığı yansıtan cinsleri, ciltte ağırlık yaratmazlar. Çünkü formlarında ince bir yapı kullanılmıştır.

Krem Allıkta Doğru Tercih

Yüzünün olduğundan daha genç görünmesini isteyen kadınların kullanabileceği en güzel hilelerden bir tanesi krem allıkların tercih edilmesidir. Genel yüz çizgileri ve hatları belli edilerek, yaşlılık belirtisi olan kırışıklıkların görülmesini engelleyecek olan krem allıklar, cilt ile bütünleşirler ve saten bir dokunun ortaya çıkmasını sağlarlar.

Gözlerin Ortaya Çıkması İçin Göz Kalemi

Gözler, makyajın en belirleyici kısımlarından bir tanesidir. Gözlerde yapılan makyaj hataları kadınların olduğundan daha da yaşlı görünmesine sebep olacaktır. Bu yüzden kadınların yapması gerekeceği en önemli uygulamalardan bir tanesi, göz makyajında göz kalemlerinden faydalanmaktır. Bu sayede beyaz veya bej rengindeki bir göz kalemi, göz içine çekilir. Bu sayede parlaklığı daha da artan gözlerin, cildi ve yüzü daha genç göstereceği, kanıtlanmış bir makyaj tekniğidir.

Eyeliner Hilesi

Kadınların 40’lı yaşlarından itibaren göz kapakları dış köşelerden itibaren düşmeye başlar. Bu da kadınların artık yaşlı görünmesine sebep olacak durumlardan bir tanesidir. Bu andan itibaren kadınlar gözlerinde Eyeliner kullanarak, bu hattın yaşlılık belirtisi oluşturmasına izin vermemelidir. Yukarı doğru bir hat çekilen Eyeliner sayesinde, kadınlar olduğundan daha genç görüneceklerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net