Bilgii.net

Gece Makyajı Nasıl Yapılır? Uzman Tavsiyeleri

25.11.2018
Gece Makyajı Nasıl Yapılır? Uzman Tavsiyeleri

Kadınlar, tarih boyunca her zaman kendi güzelliklerine ve çekiciliklerine dikkat etmişlerdir. 21. Yüzyılın kadınlarının, her zamankinden daha da güzel bir hal almalarının sebebi, gelişen makyaj teknikleri ve kozmetik dünyasıdır. Kadınlar her zaman kendilerini değiştirmek ve daha kusursuz bir görüntü sağlamak için makyaj yaparlar. Mükemmellik kavramı, bu yüzden makyajın en önemli işlevlerinden bir tanesidir. Aslında kadınlar, yanlış bilindiği üzere sadece erkeklerin onları daha güzel bulmaları için makyaj yapmazlar. Zaten önemli olan da bu olmamalıdır. Bir kadın öncelikle kendine güzel görünmelidir. Özgüveni bu sayede daha yüksek olacak kadınların, çevreye yayacakları pozitif enerjileri de inanılmaz boyutlarda olacaktır. Gelişen teknoloji sayesinde, makyaj anlayışı ve tekniklerinde de ciddi değişimler ortaya çıkmıştır. Artık her renge farklı bir makyaj tekniği, her ortama farklı bir makyaj uygulaması gerekir. Bu yüzden de kadınların bu hızlı değişime en kısa sürede ayak uydurmaları gerekmektedir. Kadınlar, bu sayede nerede ne tür makyaj yapacaklarını öğrenecekler ve daha başarılı sonuçlar yakalayacaklardır.

Doğal Gece Makyajının Püf Noktaları

Gündüz makyajının tekniklerinden uzaklaşılarak daha cesaretli bir makyaj uygulamasına imkan sağlayan gece makyajları, bu sayede kadınların sınırlarını kendilerinin belirlemesine yardımcı olur. Aşağıda verilecek adımlarla bir gece makyajının nasıl yapılacağı konusunda derin bir bilgiye sahip olabilirsiniz:

  • Kaliteli bir makyajın, en önemli başlangıcı temiz bir cilt oluşturmaktır. Makyaja başlamadan önce yapılacak en önemli konulardan bir tanesi, kaliteli bir cilt temizleyicisi ile cildin tamamen yıkanmasıdır. Bu sayede gözenekler açılacak ve makyajdan kaynaklı enfeksiyonlar meydana gelmeyecektir.
  • Yüzdeki makyajın daha kalıcı bir hale gelmesinin diğer yolu da, makyaja başlamadan önce makyaj bazı uygulamaktır. Böylece daha kalıcı bir makyaj elde edilir. Bu işlemin ardından kaliteli bir fondöten uygulamasına geçilir.
  • Fondöten sürmeden önce, bilinmesi gerekilen en önemli konu cilt rengine uygun bir tercih sağlanmasıdır. Böylece daha doğru bir sonuç alınacaktır. Rahatsızlık duyulan bölgelere, kapatıcı uygulanarak bu dertten kurtulmak mümkündür. Göz altına aydınlatıcı sürmek ise makyajın daha da ön plana çıkmasını sağlayacaktır.
  • Makyajın uzun ömürlü olmasını sağlamak için cilde pudra uygulamak gerekir. Makyaj bu sayede sabitlenir ve yüzün parlaması önlenir.

  • Doğal bir gece makyajı isteyen kadınların, ten rengi ile aynı olacak şekilde allık seçmesi, önemli bir konudur. Bu sayede iddialı bir makyajdan kaçınılmış olunacaktır.
  • Sağlıklı ve daha canlı görüntüye sahip olan bir cildin, en önemli yardımcısı aydınlatıcı kullanmaktır. Bu yüzden gözün pınarlarına, elmacık kemiğine, çene üstüne ve kaş altlarına aydınlatıcı ürünler uygulanabilir.
  • Gece makyajının en önemli imzalarından olan göz makyajında iki farklı seçenek vardır. Doğal bir görüntü isteyen kadınların daha yumuşak tonlar seçmesi gerekir. Far kullanımında açık kahverengi ve pembe daha doğru tercihler olacaktır. Doğallık yerine daha farklı bir makyaj isteyen kadınlar ise tercihlerini pastel renklerden yana kullanabilir.

  • Kirpiklerinin güzel olmadığını düşünen kadınlar, bunun işçin takma kirpikleri kullanabilirler. Bu sayede doğal bir görünüm kazandırılan makyajda, bu görünümün kaybolması engellenecektir.

  • Gece makyajının belki de en önemli imzası olan rujda ise kullanılması gerekilen renk, kadının makyajını en güzel şekilde öne çıkartacak olanıdır. Bu çekici bir kırmızı, şeftali rengi veya pembe tonlarda tercih olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net