Bilgii.net

Fransız Tül Perde Modelleri ile Tarz Bir Dekorasyon

10.10.2018
Fransız Tül Perde Modelleri ile Tarz Bir Dekorasyon

Hayatınız boyunca yaşayacağınız ev için dekorasyon çok önemlidir. Evde geçireceğiniz zamanı keyifli kılmak adına evinizi yaşanabilir, sıcak bir ortam haline getirmeniz güzel olacaktır. Bazen de eski halinden sıkılmanız da söz konusu olabilir. Evinize yenilikler yapıp farklılık yaratmak isteyebilirsiniz. Aslında bunun için çok büyük meblağlar harcamanıza gerek yoktur. Yapacağınız ufak hareketlerle evinizi eski sıkıcı halinden kurtarabilir, heyecan katabilirsiniz. Tam bu noktada perdeler önemli bir yer tutmaktadır. Evinizin havasını tamamıyla değiştirme yeteneğine sahip perdeler birçok çeşit ve türe sahiptir. Evinize uygun alacağınız perde çeşidiyle istediğiniz farklılığa kavuşmanız mümkündür. Hem de bunun için çok büyük paralar harcamanıza gerek yoktur. Birçok perde çeşitlerinin arasında Fransız tül perdeleri de yer almaktadır. Fransız tül perdeleri evin hangi odası için daha uygundur, nasıl kullanılır gibi detaylara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Fransız Tül Perdesi Nedir?

Aslında perdeler evde rahat hareket etmemizi sağlayacak unsurlardan biridir. Oturma grubu, yemek odası grubu, koltuklar, kanepeler yani kısacası evinizde bulunan bütün eşyalar perde seçiminizde önemli rol oynamaktadır. Perde çeşitlerinin arasında biraz daha ‘ağır’ diye tabir edebileceğimiz perde çeşididir. Fransız tül perde daha çok işlemeleri ve dantelleriyle bilinmektedir. Kullanımının çok kolay olmasıyla beraber ütü istemeyen bir perde çeşididir. Gelinlik dantelleri olarak düşünebileceğimiz kumaş dantellerden oluşurlar. Daha çok evlerde yatak odaları ve salonlarda tercih edilmektedir. Modern tarzlara da hitap edebilmektedir. Genellikle sade ve beyaz rengi tercih edilmesine rağmen istenilen birçok renkte Fransız tül perdesini bulabilirsiniz. Şıklığı ve uzun yıllar boyunca kullanılabilir olması tercih sebeplerinden en önemlisidir.

Fransız Tül Perde Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Fransız tül perdesinin kirlenmesine bağlı olarak kişiden kişiye temizlik zamanları değişiklik göstermektedir. Genel olarak yılda 5-6 defa yıkanabilmektedir. Daha fazla yıkamanız önerilmemektedir. Yıpranma zamanını en aza indirmek için yıkama çok önemlidir. 30 dereceden fazla soğuk olmayan bir suda yıkama yapılmalıdır. Eğer üzerinde herhangi bir leke varsa, yıkama öncesinde lekenin geçmesi için deterjanla lekeli bölgeyi yıkayabilirsiniz. Fransız tül perdesini yıkadıktan sonra fazla bekletmemeniz gerekmektedir. Kırışmaması için yıkadıktan hemen sonra perdeyi yerine asmanız tavsiye edilir. Perde, asıldığı yerde kuruyacak ve böylece ütüye ihtiyacınız kalmayacaktır.

Fransız Tül Perdesi Nasıl Kullanılır?

Fransız tül perdesini evde ve iş yerinde birçok farklı çeşitleriyle kullanmak mümkündür. Eğer şık ev eşyalarınız varsa ya da klasik bir ev dekorasyonuna sahipseniz, tül perde çeşidini de ona göre seçmeniz gerekmektedir. Zaten eşyalarınız şıklığı kendi yaratacağı için perde seçiminde daha sade tül perdesini seçerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Klasik olmayan modern tarzda eşyalarınız varsa, birçok modern çeşide sahip Fransız tül perdelerinden yararlanabilirsiniz. Daha az katı ve baskısı olan perdeden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Böylece, perde kendini gösterecek eviniz için harika bir görüntü sağlamış olacaktır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi özellikle yatak odaları ve salonlarda tercih edilmektedir. Dantelli yapısıyla, birçok model ve renk çeşidiyle evinize renk katacaktır. Eğer siz de evinizde zariflikten yanaysanız, Fransız tül perdeleri tam da sizin için bir perde çeşididir. Hem kullanımı hem temizliği aynı zamanda eviniz için güzel bir fon oluşturacağı için Fransız tül perdeleri evinize şıklık katacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net