Bilgii.net

Feng Shui Nedir, Neden Yapılır, Nasıl Uygulanır?

08.10.2018
Feng Shui Nedir, Neden Yapılır, Nasıl Uygulanır?

Feng Shui şu sıralar çok rağbet gören ve birçok kişinin denemeye çalıştığı bir felsefedir. Feng Shui aslında bir ferahlama sistemidir. Bu sistemi evinizde veya iş yerinizde ve dolayısıyla, sonuç olarak kendinize uygulamış olacaksınız. Feng Shui nedir, nasıl yapılır, nasıl uygulanır sorusuna cevabınızı burada bulabilirsiniz. Feng Shui birçok kişi tarafından yanlış algılanabiliyor, bu sebeple öncelikle bu algının düzelmesi için kısa bir uyarı yapmak gerekirse, Feng Shui, evinizi veya iş yerinizi otantik eşyalarla doldurmak ve süslemek ya da eşyalarınızın yerini değiştirmek değildir.

Feng Shui Tam Olarak Nedir?

 

Bunu söyleyince bazılarında mutlaka şöyle bir soru olacaktır. Madem evimizi veya iş yerimizi süslemek ya da eşyaların yerini değiştirmek değil, Feng Shui tam olarak nedir? Feng Shui’in elbette kendine özgü ve has bir düzeni, eşya yerleştirme tarzı var, fakat bu bir felsefedir, eşya yerleştirme veya değiştirme işi değildir. Feng Shui felsefesine göre, her eşyanın ve her rengin farklı bir enerjisi var. Feng Shui ise bu enerjiyi doğru kullanmanıza ve günlük hayatınıza doğru bir şekilde yansıtmanıza yardımcı oluyor. Şöyle düşünün ki bir iç mimar bir evin ay da ofisin içini tasarlayacak. Dekorasyonundan tutun ki renkler ve desenler, bütün detaylarını yapacak. Kafasına göre hiçbir şey düşünmeden yapsa, sizde o evin için de veya ofiste güzel bir hava veya enerji olur mu?

Feng Shui Neden Yapılır?

 

Evlerde veya ofislerde Feng Shui felsefesini kullanmak, evinize ve veya ofisinize farklı bir hava ve enerji getirecektir. Doğru renkleri kullandığınızda ve eşyaları doğru şekilde yerleştirdiğinizde, evinizin içinde pozitif bir enerji olacaktır. Feng Shui neden yapılır? Evinizi veya ofisinizi pozitif enerji ile doldurmak için yapılır. Bazıları evini veya iş yerini eşyalarla doldurup farklı süslerle süsleyince güzel görüneceğini sanıyor, fakat aslında öyle değil. Aksine ev doldurulduğu zaman, gözleriniz ve vücudunuz ve sonuç olarak bedeniniz ve ruhunuz yorulmaya başlayacak ve evinizin içinde negatif bir enerji yayılmaya başlayacak. Bunun olmaması için Feng Shui felsefesi kullanılmaktadır. Feng Shui sizi rahatlatacak, evinize pozitif enerji yayacak ve size mutluluk verecek bir felsefedir.

Feng Shui Nasıl Uygulanır?

Feng Shui nasıl uygulanır sorusunun kısmi cevabı aslında kişilerin kendilerindedir. Feng Shui felsefesini uygularken aslında sizin de bu felsefeye inanmanız gerekiyor. Bunun için öncelikle düşünce ve hayal gücünüzü arttırıp kendi içinizde pozitif bir enerji bulmanız gerekiyor. Sonrasında bu felsefeyi biraz daha gerçekleştirebilmek için kullanabileceğiniz unsurlar; ışık, birçok farklı çeşitte aynalar, ses, çanlar ve müzik, renkler, çiçekler, bitkiler ve hatta küçük ev hayvanları, tavandan asabileceğiniz nesneler ve süsler, heykel, elektronik cihazlar ve bambudan yapılmış kılıçlar. Bu tür malzemeleri kullanarak evinize biraz daha pozitif enerji ve ferahlık getirebilirsiniz. Yukarıda ve az önce bahsi geçtiği gibi, sadece bunlar yetmiyor. Daha da önemlisi bunu uygularken sizin bu felsefeye inanmanızdır.

Feng Shui felsefesi daha ancak yaygınlaşmaya başlamış olsa bile bu felsefeyi kullananların sayısı gitgide artmaktadır. Felsefenin ne kadar işe yaradığını anlayan ve felsefeye inanan kişiler, evlerini veya ofislerini ve aynı zamanda kendilerini pozitif enerji ile doldurmak için harekete geçmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net