Bilgii.net

Farklı Küvet Modelleri ve Tasarımları

29.11.2018
Farklı Küvet Modelleri ve Tasarımları

Ev dekorasyonunun bir kısmı banyo bölümünde gerçekleşir. Banyonun en önemli tamamlayıcıları ise küvetlerdir. Bu hijyen ortamı küçük, dar mekânların en büyük ve en çok göze çarpan dekorasyon unsurları olan küvetlerin büyüklüğü de dikkate değer bir özelliktir. Banyonuzun tasarımını yaparken mekânın büyüklüğünü dikkate alarak küvet seçiminde bulunmalısınız. Mekânınız yeterince genişse dilediğiniz ebatta küvet tercihinde bulunabilirsiniz. Üzerindeki detay ve işlemelerle farklı tarzların taşıyıcısı olan bu ürünleri zevkinize ve genel dekorunuza uygun olarak seçebilirsiniz.

Ayaklı Küvetler

Ayaklı küvetler başlı başına dekoratif modellerdir. Geniş banyolarda hemen her yere uygulanabilen en çok da duvar kenarına sabitlenen bu küvetlerin büyük ve kalabalık görüntüsü onları yalnızca geniş mekânlara ayak uyduracak durumda bırakmaktadır. Bu küvetlerin düz tasarımları olduğu gibi asimetrik şekilde üretilenleri de vardır. Asıl önemli detaylar ayaklarda gizlenmiştir. Altın varaklı ayakları sayesinde klasik veya Avangard dekorasyonun simgesi olabilirler. Ayaklı küvetlerde kendinizi en lüks otelin saunasında hissedebilirsiniz. Size kendinizi özel hissettirecek bu lüks modellere göz gezdirmenizi öneririz.

Türk Hamamı

Türk hamamı tasarımı özel tasarımlar arasında yer alıyor. Eğer sizler de tarihe ilgi duyuyor ve Osmanlı hamamlarını evinizde yaşatmak istiyorsanız mermerden yapılan doğal Türk hamamını banyonuza uygulatabilirsiniz. Bu tasarımın diğer küvet modellerinden farkı ise gerçek bir hamam görünümünde olmasıdır.

Ahşap Görünümlü Banyo Tekneleri

Ahşap görünümlü banyo tekneleri günümüzde modern sisteme göre dekore edilmiştir. Ancak yine de eski orijinal görüntüsünü devam ettiren bir tasarımı vardır. Dışarıdan bakıldığında fıçı gibi görünen bu tekneler eskiden çocukları yıkamak için kullanılırmış. Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan bu küvet modeli günümüzde farklı ve ilginç tasarımların peşinde koşanlar için neredeyse ilk sırada gelecek bir ürün çeşididir.

Ahşap Detaylı Banyo Tekneleri

Evet, doğru duydunuz. Ahşap detaylı tekneler gün geçtikçe daha çok tercih ediliyor. Bilindik banyo küvetinin etrafı su geçirmeyen ve dayanıklı ahşap malzeme ile çevriliyor. Üstelik banyo teknesinin daha sabit durması ve kullanıcıların kendini rahat hissetmesi için de önemli bir detay olarak algılanıyor. Rahatlığın yanında dekoratif duran bu ahşap unsurlar beyaz ve kahve uyumunun en hoş örneklerini sunuyor. Ahşap kısımlara çeşitli aksesuarlar ve kokular koyarak dekorasyona katkıda bulunabilirsiniz.

Doğal Taş Banyo Teknesi

Doğal taştan üretilen banyo tekneleri lüksün ve kalitenin simgesi durumundadır. Bu teknelerin doğal rengi ve kendine has ağırlığı görenleri kendine hayran bırakıyor. Evinizde tam bir hamam havası estirmek ve üstelik de bunu lüks tasarımlarla yapmak isterseniz doğal taş tasarımlı küvetleri tercih edebilirsiniz.

Jakuziler

Jakuzi denince fazla söze gerek kalmıyor. Hemen bütün ev hanımlarının hayali olan jakuziler aslında lüksün ve zenginliğin göstergesidir. Ama son yıllarda fiyatlarının eskiye oranla daha cazip olduğunu görüyoruz. Diğer taraftan lüks konutların bazılarında sabit olarak uygulanmış ve evler bu şekilde satışa sunulmuştur.

Double Slipper Bath (İki Tarafı Yüksek Küvet)

Double Slipper bath iki tarafı yüksek küvetlerdir. Orta kısımları daha alçakta duran ve her iki ucu yükselen şık ve zarif tasarımlardır. Modern tasarımlara uygun olan bu küvetleri modern ve minimalist ev stillerinde tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net