Bilgii.net

Evinizde Uzakdoğu Esintisi: Japon Panel Perde Modelleri

10.10.2018
Evinizde Uzakdoğu Esintisi: Japon Panel Perde Modelleri

İnsanlar hayatlarının büyük bir kısmını evlerinde oturarak geçirmektedir. Bundan dolayı da evlerine çok fazla değer verirler. Evlerinin daha güzel bir görünüme sahip olması için ellerinden geleni yaparlar. Durum böyle olunca evlerinin dış görünümünden çok iç görünümü ile yani iç dizaynı ile ilgilenirler. Çünkü evlerin içerisi insanlar için çok özeldir. Evlerinin daha şık ve daha güzel bir görünüme sahip olması insanların çok hoşuna gider ve insanları mutlu eder. Bir evin güzel ve şık bir görünüme sahip olması için evin içerisinde bulunan her eşyanın ve aksesuarın birbirine uyumlu olması gerekir. Bir evdeki en önemli ve en dikkat çeken aksesuar evin perdesidir. Çünkü perde rengiyle, deseniyle, modeliyle bir eve çok farklı hava katabilir. Her sene yeni tasarım ve modelde perdeler çıkmaktadır. Japon panel perde modelleri de kullanıldıkları mekanlara çok şık bir hava katmaktadır. Çünkü tarz olarak diğer perde modellerine göre, Japon panel perdeler çok farklıdır.

Japon Panel Perde Nedir?

Japon panel perdeyi diğer panel perdelerden ayıran en büyük fark, tasarımında kullanılan tül ve kumaş modelleridir. Japon perde model olarak aslında dikey şekilde duran bir perdeyi anımsatmaktadır. Japon panel perdeler normal perdeler gibi sadece aşağı ve yukarıya değil, sağa ve sola doğru da hareket etmektedirler. Son yılların en çok tercih edilen perde modellerinden birisidir.

Japon Panel Perde Nasıl Monte Edilir?

Japon panel perde modelinde perde üzerindeki panel sayısı monte edilecek ray sayısını belirler. İlk başta perdeyi takacağımız yeri ve noktaları belirlemek gerekir. Tavanda kullanılacak çivi boyutlarında yerler delinir. Kullanılacak çivi portraya takılarak tavana monte edilir. Raylar portrayın arka tarafına yerleştirilir. Perdelerin takılması için üzerinde kotex bulunan vagonlar raya monte edilmiş şekilde size teslim edilir. Kumaşta ve ray üzerinde bulunan kotexler birleştirilir. Perdeyi aldığınız yerden verilen lama yani etek ağırlığı panellere yerleştirilir. Bu ağırlıklar panellerin alt tabanlarına yerleştirilir. Bu ağırlık perdenin kırışmasını engeller. Japon panel perdenin montaj işlemi kadar temizliği de oldukça önemlidir.

Japon Panel Perde Nasıl Temizlenir?

Japon perdenin temizliği üretildiği kumaşa göre değişiklik göstermektedir. Eğer Japon perdenin yapıldığı kumaş yıkama işlemine dayanıklı bir kumaş ise çok kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Düzgün bir şekilde çıkarıp makinede 30 derecede yıkadığınız zaman perdeniz tertemiz olur. Birde perdenizin yıkanmayan kumaştan yapılmış olma durumu var. Bu durumda işiniz yıkanabilir kumaştan yapılan perdenin temizlenmesi kadar kolay değildir. Bu perdenin temizliği için sırayla yapmanız gereken şeyler vardır.

  • Evinizde bulunan en geniş ve temiz odayı temizliği yapmak için ayarlayınız.
  • Odanın tabanına temiz bir çarşaf veya bez açınız.
  • Yanınıza temizlikte kullanmanız için temiz bir sünger, bir kova su, arap sabunu veya beyaz sabun alınız.
  • Perdenizi çok dikkatli bir şekilde çıkarın.
  • Çıkarttığınız gibi düz bir şekilde zemine koyunuz.
  • Temiz süngerimizi sabun ve su ile köpürterek fazla bastırmadan perdeyi siliniz.
  • Perdenin ilk yüzünü temizleyip kurumaya bırakın.
  • İlk yüz kuruduktan sonra çevirip ikinci yüzü temizlemeye başlayın.
  • İkinci yüz de kuruduktan sonra yine perdenizi çıkarttığınız gibi yerine takabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net