Bilgii.net

Evi Büyük Göstermenin Yollarını Biliyor Musunuz?

11.10.2018
Evi Büyük Göstermenin Yollarını Biliyor Musunuz?

İnsanlar için evleri çok önemlidir. Çünkü yaşamlarının çoğunu evlerinde geçirirler. Durum böyle olunca da evlerinin daha güzel daha şık bir görüntüde olmasını isterler. Bu görünümü elde etmek için çeşitli yollar vardır. Aslında bir evin dekorasyonu için en iyi yapılacak şey bir uzmandan yardım almaktır. Çünkü çoğu kişinin dekorasyonlarda yaptığı hatalar evi hoş olmayan bir görüntü içerisine sokabilir. Ev dekorasyonu yapılırken en önemli detay evi olduğundan daha büyük göstermektir. Çünkü böylece içeriye giren kişi kendisini daha ferah hissedecektir. Bu görüntüyü ve hissi yakalamak için odada bulunan her eşyanın, halının, duvar boyasının kısacası oda içerisindeki her şeyin birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Böylece evin kullanışlılığı da artar.

Evin Kullanışlı Olması

Evin şık ve güzel bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız ilk kural eviniz kullanışlı olmasıdır. Bir evin de kullanışlı olması için belli başlı şeylere sahip olması gerekir. İlk başta evinizin aydınlık bir girişi olması gerekir. İyi aydınlanan bir giriş görsel olarak çok hoş durur. İkinci olarak evin planlamasının iyi bir şekilde yapılması gerekir. Evin şekline, konumuna, durumuna uygun ihtiyaçları karşılayabilecek şekilde dizayn edilmeli ki güzel ve kullanışlı olsun. Eve alınan koltuklar yine evin kullanışlı olması için çok önemlidir. Alınan koltukların fonksiyonel olması koltukların kullanışlılığını artırır. Bu da evin kullanışlı olma özelliğini artırır. Oturma odaları veya salonlarda odak noktası televizyon olmayacak şekilde dizayn yapılmalıdır. Çünkü odak noktası televizyon olur ise en fazla vakit harcanan şey televizyon olur. Bu da evin içerisindeki iletişimi azaltır. Mutfakta kullanılacak dolaplar mutfağın duvarlarının şekline göre yapılmalıdır. Her duvar, köşe kullanım alanına dahil edilerek mutfağın kapasitesi artırılır ve mutfağın kullanışlılığı artar.

Evi Büyük Göstermenin Yolları

Evin büyük görünmesi aslında çoğu insanlar için ortak problemdir. Aslında çok fazla kafa yormadan belli başlı adımları takip ederseniz hem şık bir ev görünümünü hem de evin olduğundan daha büyük bir görüntüye sahip olduğunu görürsünüz. Bir evi büyük göstermek için evin içerisindeki her şeyin birbiri ile uyumlu ve kullanışlı olması gerekmektedir.

  • Renk: Genel olarak evin duvarlarında açık renkler kullanmalısınız. Tavanlar içinde beyaz renk tercih etmelisiniz. Çünkü açık renk duvar ve tavanlar evi olduğundan daha ferah gösterir.
  • Ayna: Evi büyük göstermek için yapılan en ince hamle ise evde ayna kullanmaktır. Kullanıldığı yere derinlik katar. Resmen bir illüzyon havasındadır.
  • Mobilyalar: Mobilyalarda da duvar renkleri gibi açık renkler tercih edilmelidir. Bu seçilen koltukların renkleri duvar boyasının renkleri ile uyumlu olmalıdır. Çünkü birbirlerini tabiri caizse kamufle eder ve bulundukları odayı geniş gösterirler. Odaya tercih edilen büyük veya küçük sehpalar ise genel olarak cam modeli tercih edilmelidir.
  • Halı: Evde kullanılacak halılar açık renk olmalıdır. Büyük desenli ve desenleri çok karışık model olan halılar tercih edilmemelidir. Daha düz ve sade model halılar tercih edilmelidir.
  • Perde: Bir evdeki en önemli aksesuardır. Çünkü tamamlayıcı özelliği vardır. Odalarda kullanılan mobilya, halı ve aksesuarlara uygun bir perde evi hem olduğundan şık hem de olduğundan ferah gösterecektir.

Renkler

Mobilyalar

Ayna Kullanımı Odaya Derinlik Kazandırır

Duvarla Aynı Renkte Ve/Veya Dikine Çizgili Perde Kullanımı Tavanınızı Daha Yüksek Gösterir

Çok Geniş Alanlarda Desenli Kumaş Kullanmak Zamanla Ruhumuzu Daraltabilir

Aydınlatma İyi Olmalı Mümkün Olduğunca Her Yer Işık Görmeli

Daha Az Yer Kaplayan Çok İşlevli Eşyalar Hayat Kurtarıcı Olabilir

Büyük Eşyaları Köşelere Değil Duvara Paralel Konumlandırmak Odada Kullanışsız Boşlukları Engeller

Az Eşya Barındıran Ve Derli Toplu Bir Oda Her Zaman İçin Daha Geniş Ve Ferah Olacaktır

 

Halı Önemli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net