Bilgii.net

Evi Büyük Gösteren Duvar Kâğıtları ile Artık İçiniz Rahat!

11.10.2018
Evi Büyük Gösteren Duvar Kâğıtları ile Artık İçiniz Rahat!

Dekorasyon, evin ruhunu değiştirmek için kullanılan en önemli uygulamadır. Bu sayede evin sıfır mimarisinden itibaren yapılan bütün maddeler, tamamen değiştirilebilir bir hal alacaktır. Evin minimal tasarlanması son zamanlarda moda olan bir konudur. Bu sayede ev temizliği daha kolay bir hal alacak ve apartman tasarımları daha dar bir alanda gerçekleştirilecektir. Fakat bu durumda da evdeki kullanım alanı küçülmekte ve dekorasyon yapılacak işlemler azaltılmaktadır. Dekorasyon fikirlerinin uygulanma alanının azalması, aslında tasarım konusunda kişilerin elini daha da kuvvetlendirmektedir. Çünkü kullanılan alanın küçük olması sebebiyle, aslında daha farklı bir dekorasyon konusuna ihtiyaç duyulur. Bu sayede evin daha büyük gösterilmesi için çözümler aranacak ve kişiler, dekorasyon tekniğinden bu alanda faydalanacaktır.

Duvar Kağıtları ve Önemi

Kaliteli bir yaşam alanına ve huzurlu bir istirahat platformuna ihtiyaç duyan kişiler, evlerini daha şık ve ferah hale getirmeye çalışırlar. Dekorasyon deyince kişilerin aklına sadece mobilya gelse de, aslında bu konuda duvarlar da oldukça büyük bir öneme sahiptir. Duvarların şekli, yapısı ve kullanılan rengi; evin geri kalanıyla beraber temiz bir uyum halinde olmalıdır. Duvar kağıtları da burada devreye girer. Duvar kağıtları son yıllarda oldukça popüler olan ve bu sayede birçok farklı modeli oluşmuş bir uygulama haline gelmiştir. Öncelikle duvar kağıtlarının dekorasyonda kullanılması için, evin tarzı kesinlikle belirlenmiş olmalıdır. Genelden özele doğru gidecek dekorasyon işlemlerinde; duvar kağıdı ilk sıralarda kendisine yer bulmaktadır. Kolay temizlenir olması ve uzun kullanım ömrü sayesinde insanlar tarafından oldukça sık şekilde kullanılır. Kaliteli bir duvar kağıdı seçmek, bu şık duruşun uzun yıllar boyunca kullanılmasını sağlayacaktır. Dekorasyon olarak tercih edilen duvar kağıtları, öncelikle mekanın izlerini taşımalıdır. Mobilyalar ile uyumu son derece başarılı olmak zorundadır. Odaya seçilecek duvar kağıdı, ana renklerle uyumlu olmak zorunda değildir. Yapılacak kontrastlar da kesinlikle farklı bir hava yaratacaktır. Evinize uygun bir duvar kağıdı seçimi sayesinde dekorasyondan memnun kalmanız, çok beklendik bir durumdur.

Evi Büyük Gösteren Duvar Kağıtları

Giderek küçülen şehir yaşam alanlarına, dekorasyonun çözümü; evi daha büyük gösterecek yöntemler olmuştur. Bu sayede kişiler daha farklı bir hava yakalayabilecek ve evlerinde daha huzurlu bir yaşam sürdürmeye devam edeceklerdir. Aşağıdaki listede bu duvar kağıtlarının sahip olması gereken özelliklerden bazıları verilmiştir:

  • Küçük evleri daha büyük göstermesi istenen duvar kağıtlarının, açık renk modellerinden tercih edilmesi gerekilir. Bu sayede sadece geniş bir ev formu oluşmaz; aynı zamanda evin içinde daha aydınlık bir ortam yaratılır.
  • Bir diğer çözüm; duvar kağıtlarının yeşil tonlarında oluşturularak, gözü yormayacak biçimde uyarlanmasıdır. Bu sayede uyum son derece artacak ve evin içerisindeki doğal hava daha üst noktalara taşınacaktır.
  • Yaşam platformunu daha dingin bir atmosfer haline dönüştürmek isteyen kişiler, bunun için pastel renkleri tercih etmelidir. Bu sayede daha farklı ama şık bir görüntü elde edilecektir.
  • Sıcak renkleri ön plana çıkartacak olan duvar kağıdı kullanımları sayesinde, odak noktası oluşturulacak ve ev olduğundan daha geniş bir kullanım alanına sahip gözükecektir. Bu sayede renk ve desenler daha rahat bir şekilde kendilerini tamamlayabilecektir.

Açık Renk Tonlarıyla Ferahlayan Alanlar

Soft Renklerle Göz Yormayan Yaklaşım

Pastel Renklerle Dingin Atmosfer

Canlı Renkleri Kullanmaktan Çekinmeyin

Renkleri Ön Plana Çıkaran Duvar Dekorları

Birbirine Yakın Renk Tonları Göz Yormaz

Derinlik Katan Duvar Kağıtları

Minimalist Çizgiler

Çocuk Odaları Duvar Kağıtları

Nötr Renkler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net